Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 14:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 14:42

Subiect vot: Com.num.vot
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:202 102 61 2 10 8 12 7
- voturi pentru (DA):199 101 60 2 10 8 11 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PSD DA
6. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Calimente Mihăiță PNL DA
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Canacheu Costică PNL DA
26. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
29. Cernea Remus-Florinel - DA
30. Chebac Eugen PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Chiriță Dumitru PSD DA
33. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
37. Ciuhodaru Tudor PSD DA
38. Ciurariu Florin PNL DA
39. Cocei Erland PNL DA
40. Codîrlă Liviu PSD DA
41. Comșa Cornel-George ND DA
42. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
43. Costin Gheorghe PNL DA
44. Covaci Dorel PSD DA
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
46. Cristea Aurelia PSD DA
47. Cristea Victor PSD DA
48. Cristian Horia PNL DA
49. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Cupșa Ioan PNL DA
52. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
53. Dascălu Constantin PNL DA
54. Deaconu Mihai ND DA
55. Delureanu Virgil PSD DA
56. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
57. Dima Toader PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Doboș Anton PNL DA
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
62. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
63. Dragnea Nicolae-Liviu PSD -
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Dragomir Viorel Marian PSD DA
66. Dumbrăvanu Paul PNL DA
67. Dușa Mircea PSD DA
68. Emacu Gheorghe PSD DA
69. Enache Marian PSD DA
70. Eparu Ion PSD DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati DA
73. Florea Daniel PSD DA
74. Fonta Nuțu PSD DA
75. Frăticiu Gheorghe PSD DA
76. Galan Constantin ALDE DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Geantă Florian Daniel PSD DA
79. Gheorghe Florin PSD DA
80. Gheorghe Tinel PNL DA
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
82. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
83. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
84. Grama Horia PSD DA
85. Guran Virgil PNL DA
86. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
87. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
88. Iane Daniel PNL DA
89. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
90. Intotero Natalia-Elena PSD DA
91. Ionescu Aurelian ALDE DA
92. Ionescu George PNL DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
95. Iriza Scarlat - DA
96. Itu Cornel PSD DA
97. Kereskényi Gábor UDMR DA
98. Korodi Attila UDMR DA
99. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Lupu Mihai PNL DA
102. Manda Iulian Claudiu PSD DA
103. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
104. Marcoci Vlad PSD DA
105. Marin Gheorghe PSD DA
106. Marin Laura PSD DA
107. Martin Eduard-Stelian PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Mihai Aurelian PNL DA
111. Mihăilă Ioan PSD DA
112. Militaru Lucian PNL DA
113. Mircovici Niculae Minoritati DA
114. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
115. Mitrea Manuela PSD DA
116. Mîrza Gavril PSD DA
117. Mocioalcă Ion PSD DA
118. Moldovan Ioan ALDE DA
119. Molnar Zsolt UDMR DA
120. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Neacșu Marian PSD DA
124. Negruț Clement - DA
125. Negruț Cornelia ALDE DA
126. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
127. Nichita Cristina PSD DA
128. Nicolae Florian PNL DA
129. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
130. Nistor Laurențiu PSD DA
131. Nistor Marioara PSD DA
132. Niță Constantin PSD DA
133. Niță Emil PSD DA
134. Palașcă Viorel ALDE DA
135. Paleologu Theodor PNL DA
136. Pană Adriana-Doina PSD DA
137. Paul Maria-Andreea PNL DA
138. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
139. Petrescu Petre - DA
140. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
141. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
142. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
143. Popa Octavian-Marius PNL DA
144. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
145. Popescu Florin Aurelian - DA
146. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
147. Potor Călin PSD DA
148. Preda Cezar-Florin PNL DA
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
150. Rădulescu Constantin PSD DA
151. Rădulescu Romeo - DA
152. Rățoi Neculai PSD DA
153. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
154. Rizea Cristian PSD DA
155. Roman Cristian-Constantin PNL DA
156. Roman Gheorghe PNL DA
157. Roșca Lucreția PSD DA
158. Săpunaru Nini PNL DA
159. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
160. Scarlat George PNL DA
161. Sefer Cristian-George PSD DA
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
164. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
165. Solomon Adrian PSD DA
166. Stan Ioan PSD DA
167. Stan Ion PSD DA
168. Stativă Irinel Ioan PSD DA
169. Stănescu Alexandru PSD DA
170. Stragea Sorin Constantin PSD DA
171. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
172. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
173. Szabó Ödön UDMR DA
174. Șimon Gheorghe PSD DA
175. Șoptică Costel PNL DA
176. Șova Lucian PSD DA
177. Tabugan Ion PSD DA
178. Tararache Mihai PNL DA
179. Tămâian Ioan PNL DA
180. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
181. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
182. Tiuch Cătălin PSD DA
183. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
184. Tudorie Violeta PSD DA
185. Tudose Mihai PSD DA
186. Turcan Raluca PNL DA
187. Tușa Adriana Diana PNL DA
188. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
189. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
190. Uricec Eugen Constantin PSD DA
191. Vainer Aurel Minoritati DA
192. Varga Lucia-Ana PNL DA
193. Varga Vasile PNL DA
194. Vasilică Radu Costin PSD DA
195. Vladu Iulian PNL DA
196. Vlase Petru Gabriel PSD DA
197. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
198. Vulpescu Ioan PSD DA
199. Weber Mihai PSD DA
200. Zaharcu Neviser PSD DA
201. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
202. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 3:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro