Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 14:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 14:43

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 95/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European și Consiliu - Un sistem de impozitare a întreprinderilor echitabil și eficient în Uniunea Europeană: 5 domenii-cheie COM(2015)302
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:231 116 69 5 11 7 15 8
- voturi pentru (DA):229 115 69 5 11 7 14 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Anghel Gabriela-Lola ND DA
5. Anton Marin PSD DA
6. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Bîrsășteanu Florică PSD -
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Canacheu Costică PNL DA
28. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
31. Cernea Remus-Florinel - DA
32. Chebac Eugen PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chiriță Dumitru PSD DA
35. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
36. Cioată Cezar ALDE Abținere
37. Ciobanu Liliana ND DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Ciurariu Florin PNL DA
44. Cocei Erland PNL DA
45. Codîrlă Liviu PSD DA
46. Comșa Cornel-George ND DA
47. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
48. Costin Gheorghe PNL DA
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Cristea Aurelia PSD DA
52. Cristea Victor PSD DA
53. Cristian Horia PNL DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
58. Dascălu Constantin PNL DA
59. Deaconu Mihai ND DA
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
62. Dima Toader PSD DA
63. Doboș Anton PNL DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrinescu Traian PNL DA
66. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
67. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
68. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
69. Dragomir Gheorghe PNL DA
70. Dragomir Maria - DA
71. Dragomir Viorel Marian PSD DA
72. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
73. Dumbrăvanu Paul PNL DA
74. Dumitru Georgică ALDE DA
75. Dușa Mircea PSD DA
76. Emacu Gheorghe PSD DA
77. Enache Marian PSD DA
78. Eparu Ion PSD DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Firczak Gheorghe Minoritati DA
81. Florea Daniel PSD DA
82. Fonta Nuțu PSD DA
83. Frăticiu Gheorghe PSD DA
84. Galan Constantin ALDE DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Geantă Florian Daniel PSD DA
87. Gheorghe Florin PSD DA
88. Gheorghe Tinel PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
91. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
92. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
93. Grama Horia PSD DA
94. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
95. Guran Virgil PNL DA
96. Harbuz Liviu PSD DA
97. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
98. Holban Titi PSD DA
99. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
100. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
101. Iane Daniel PNL DA
102. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ionescu Aurelian ALDE DA
105. Ionescu George PNL DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
108. Iriza Scarlat - DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Kelemen Hunor UDMR DA
111. Kereskényi Gábor UDMR DA
112. Khraibani Camelia PSD DA
113. Korodi Attila UDMR DA
114. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
115. Longher Ghervazen Minoritati DA
116. Lubanovici Mircea PNL DA
117. Lupu Mihai PNL DA
118. Man Mircea PNL DA
119. Manda Iulian Claudiu PSD DA
120. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
121. Marcoci Vlad PSD DA
122. Marin Gheorghe PSD DA
123. Marin Laura PSD DA
124. Martin Eduard-Stelian PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Máté András-Levente UDMR DA
127. Mihai Aurelian PNL DA
128. Mihăilă Ioan PSD DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Militaru Lucian PNL DA
131. Mincă Liliana PSD DA
132. Mircovici Niculae Minoritati DA
133. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
134. Mitrea Manuela PSD DA
135. Mîrza Gavril PSD DA
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Moldovan Ioan ALDE DA
138. Molnar Zsolt UDMR DA
139. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
140. Munteanu Ioan PSD DA
141. Nassar Rodica PSD DA
142. Neacșu Marian PSD DA
143. Negruț Clement - DA
144. Negruț Cornelia ALDE DA
145. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
146. Nichita Cristina PSD DA
147. Nicolae Florian PNL DA
148. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
151. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Nistor Marioara PSD DA
154. Niță Constantin PSD DA
155. Niță Emil PSD DA
156. Oajdea Daniel Vasile ND DA
157. Oros Nechita-Adrian PNL DA
158. Palașcă Viorel ALDE DA
159. Palăr Ionel PNL DA
160. Paleologu Theodor PNL DA
161. Pană Adriana-Doina PSD DA
162. Paul Maria-Andreea PNL DA
163. Pârgaru Ion PSD DA
164. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
165. Petrescu Petre - DA
166. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
167. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
168. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
169. Popa Octavian-Marius PNL DA
170. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
171. Popescu Florin Aurelian - DA
172. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
173. Potor Călin PSD DA
174. Preda Cezar-Florin PNL DA
175. Pușcaș Iacob PSD DA
176. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
177. Rădulescu Constantin PSD DA
178. Rădulescu Romeo - DA
179. Rățoi Neculai PSD DA
180. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
181. Roman Cristian-Constantin PNL DA
182. Roman Gheorghe PNL DA
183. Roșca Lucreția PSD DA
184. Rusu Valentin PNL DA
185. Sava Andrei-Valentin PSD DA
186. Săpunaru Nini PNL DA
187. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
188. Sefer Cristian-George PSD DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
191. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
192. Solomon Adrian PSD DA
193. Stan Ioan PSD DA
194. Stan Ion PSD DA
195. Stativă Irinel Ioan PSD DA
196. Stănescu Alexandru PSD DA
197. Stragea Sorin Constantin PSD DA
198. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
199. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
202. Szabó Ödön UDMR DA
203. Șimon Gheorghe PSD DA
204. Șova Lucian PSD DA
205. Tabugan Ion PSD DA
206. Tararache Mihai PNL DA
207. Tămâian Ioan PNL DA
208. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
209. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
210. Tiuch Cătălin PSD DA
211. Toader Mircea-Nicu PNL DA
212. Tudorache Daniel PSD DA
213. Tudorie Violeta PSD DA
214. Tudose Mihai PSD DA
215. Turcan Raluca PNL DA
216. Tușa Adriana Diana PNL DA
217. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
218. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
219. Uricec Eugen Constantin PSD DA
220. Vainer Aurel Minoritati DA
221. Varga Lucia-Ana PNL DA
222. Varga Vasile PNL DA
223. Vasilică Radu Costin PSD DA
224. Vladu Iulian PNL DA
225. Vlase Petru Gabriel PSD DA
226. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
227. Vulpescu Ioan PSD DA
228. Weber Mihai PSD DA
229. Zaharcu Neviser PSD DA
230. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
231. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 13:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro