Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 14:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 14:44

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 96/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la Propunerea de Directivă a Parlamentului European și a Consiliului de modificare a Directivei 2003/87/CE în vederea rentabilizării reducerii emisiilor de dioxid de carbon și a sporirii investițiilor în acest domeniu COM (2015) 337
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:242 120 71 5 12 6 17 11
- voturi pentru (DA):240 119 71 5 12 6 17 10
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Canacheu Costică PNL DA
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Cernea Remus-Florinel - NU
36. Chebac Eugen PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chiriță Dumitru PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciobanu Liliana ND DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Comșa Cornel-George ND DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
62. Dascălu Constantin PNL DA
63. Deaconu Mihai ND DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Doboș Anton PNL DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrinescu Traian PNL DA
70. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
71. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Maria - DA
74. Dragomir Viorel Marian PSD -
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
77. Dumbrăvanu Paul PNL DA
78. Dumitru Georgică ALDE DA
79. Dușa Mircea PSD DA
80. Emacu Gheorghe PSD DA
81. Enache Marian PSD DA
82. Eparu Ion PSD DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Firczak Gheorghe Minoritati DA
85. Florea Daniel PSD DA
86. Fonta Nuțu PSD DA
87. Frăticiu Gheorghe PSD DA
88. Galan Constantin ALDE DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Geantă Florian Daniel PSD DA
91. Gheorghe Florin PSD DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
95. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
96. Grama Horia PSD DA
97. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
98. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
99. Guran Virgil PNL DA
100. Gurzău Adrian - DA
101. Harbuz Liviu PSD DA
102. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
103. Holban Titi PSD DA
104. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
105. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
106. Iane Daniel PNL DA
107. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ionescu Aurelian ALDE DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
113. Iriza Scarlat - DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Kereskényi Gábor UDMR DA
117. Khraibani Camelia PSD DA
118. Korodi Attila UDMR DA
119. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lubanovici Mircea PNL DA
122. Lupu Mihai PNL DA
123. Man Mircea PNL DA
124. Manda Iulian Claudiu PSD DA
125. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
126. Marcoci Vlad PSD DA
127. Marin Gheorghe PSD DA
128. Marin Laura PSD DA
129. Martin Eduard-Stelian PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Mihai Aurelian PNL DA
133. Mihăilă Ioan PSD DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Militaru Lucian PNL DA
136. Mincă Liliana PSD DA
137. Mircovici Niculae Minoritati DA
138. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
139. Mitrea Manuela PSD DA
140. Mîrza Gavril PSD DA
141. Mocioalcă Ion PSD DA
142. Moldovan Ioan ALDE DA
143. Molnar Zsolt UDMR DA
144. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Neacșu Marian PSD DA
148. Negruț Clement - DA
149. Negruț Cornelia ALDE DA
150. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
151. Nichita Cristina PSD DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL DA
153. Nicolae Florian PNL DA
154. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
157. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Nistor Marioara PSD DA
160. Niță Constantin PSD DA
161. Niță Emil PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Oajdea Daniel Vasile ND DA
164. Orban Ludovic PNL DA
165. Oros Nechita-Adrian PNL DA
166. Palașcă Viorel ALDE DA
167. Palăr Ionel PNL DA
168. Paleologu Theodor PNL DA
169. Pană Adriana-Doina PSD DA
170. Paul Maria-Andreea PNL DA
171. Pârgaru Ion PSD DA
172. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
173. Peia Ninel PSD DA
174. Petrescu Petre - DA
175. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
176. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
177. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
178. Popa Octavian-Marius PNL DA
179. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
180. Popescu Florin Aurelian - DA
181. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
182. Potor Călin PSD DA
183. Preda Cezar-Florin PNL DA
184. Pușcaș Iacob PSD DA
185. Răducanu Ion PSD DA
186. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
187. Rădulescu Constantin PSD DA
188. Rădulescu Romeo - DA
189. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
190. Roman Cristian-Constantin PNL DA
191. Roman Gheorghe PNL DA
192. Roșca Lucreția PSD DA
193. Rusu Valentin PNL DA
194. Sava Andrei-Valentin PSD DA
195. Săpunaru Nini PNL DA
196. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
197. Scarlat George PNL DA
198. Sefer Cristian-George PSD DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
201. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Stan Ioan PSD DA
204. Stan Ion PSD DA
205. Stativă Irinel Ioan PSD DA
206. Stănescu Alexandru PSD DA
207. Stoica Mihaela - DA
208. Stragea Sorin Constantin PSD DA
209. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
210. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
211. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
212. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
213. Szabó Ödön UDMR DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șova Lucian PSD DA
216. Ștefan Viorel PSD DA
217. Tararache Mihai PNL DA
218. Tămâian Ioan PNL DA
219. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
220. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
221. Tiuch Cătălin PSD DA
222. Toader Mircea-Nicu PNL DA
223. Tudorache Daniel PSD DA
224. Tudorie Violeta PSD DA
225. Tudose Mihai PSD DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
228. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
229. Udrea Elena Gabriela - DA
230. Uricec Eugen Constantin PSD DA
231. Ursărescu Dorinel ALDE DA
232. Varga Lucia-Ana PNL DA
233. Varga Vasile PNL DA
234. Vasilică Radu Costin PSD DA
235. Vladu Iulian PNL DA
236. Vlase Petru Gabriel PSD DA
237. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
238. Vulpescu Ioan PSD DA
239. Weber Mihai PSD DA
240. Zaharcu Neviser PSD DA
241. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
242. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 3:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro