Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 14:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 14:45

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 17/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.64/2014 pentru modificarea Legii nr.198/2008 privind serviciile consulare pentru care se percep taxe și nivelul taxelor consulare la misiunile diplomatice și oficiile consulare ale României în străinătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:263 124 83 5 11 10 17 13
- voturi pentru (DA):261 124 82 5 11 10 17 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anghel Gabriela-Lola ND DA
6. Anton Marin PSD DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Borbély László UDMR DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Canacheu Costică PNL DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chiriță Dumitru PSD DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Liliana ND DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Comșa Cornel-George ND DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
53. Costin Gheorghe PNL DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Aurelia PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
63. Dascălu Constantin PNL DA
64. Deaconu Mihai ND DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Maria - DA
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
81. Dumbrăvanu Paul PNL DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
84. Dușa Mircea PSD DA
85. Emacu Gheorghe PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Fonta Nuțu PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Geantă Florian Daniel PSD DA
96. Gheorghe Florin PSD DA
97. Gheorghe Tinel PNL -
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
100. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
101. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
102. Grama Horia PSD DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
105. Guran Virgil PNL DA
106. Gurzău Adrian - DA
107. Gust Băloșin Florentin - Abținere
108. Harbuz Liviu PSD DA
109. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
110. Holban Titi PSD DA
111. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
112. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
113. Iane Daniel PNL DA
114. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu Aurelian ALDE DA
118. Ionescu George PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
121. Iriza Scarlat - DA
122. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Kelemen Hunor UDMR DA
125. Kereskényi Gábor UDMR DA
126. Khraibani Camelia PSD DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lubanovici Mircea PNL DA
131. Lupu Mihai PNL DA
132. Man Mircea PNL DA
133. Manda Iulian Claudiu PSD DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Marcoci Vlad PSD DA
136. Marin Gheorghe PSD DA
137. Marin Laura PSD DA
138. Martin Eduard-Stelian PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Máté András-Levente UDMR DA
141. Mihai Aurelian PNL DA
142. Mihăilă Ioan PSD DA
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Militaru Lucian PNL DA
145. Mincă Liliana PSD DA
146. Mircovici Niculae Minoritati DA
147. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
148. Mitrea Manuela PSD DA
149. Mîrza Gavril PSD DA
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Moldovan Ioan ALDE DA
152. Molnar Zsolt UDMR DA
153. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
154. Movilă Petru - DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Neacșu Marian PSD DA
158. Negruț Clement - DA
159. Negruț Cornelia ALDE DA
160. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
161. Nichita Cristina PSD DA
162. Nicoară Romeo Florin PNL DA
163. Nicolae Alexandri PNL DA
164. Nicolae Florian PNL DA
165. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
166. Nicolicea Eugen PSD DA
167. Niculae Aurel PSD DA
168. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
169. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
170. Nistor Laurențiu PSD DA
171. Nistor Marioara PSD DA
172. Niță Constantin PSD DA
173. Niță Emil PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Oajdea Daniel Vasile ND DA
176. Orban Ludovic PNL DA
177. Oros Nechita-Adrian PNL DA
178. Palașcă Viorel ALDE DA
179. Palăr Ionel PNL DA
180. Paleologu Theodor PNL DA
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Pană Adriana-Doina PSD DA
183. Paul Maria-Andreea PNL DA
184. Pârgaru Ion PSD DA
185. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
186. Petrescu Petre - DA
187. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
188. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
189. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
190. Popa Octavian-Marius PNL DA
191. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
192. Popescu Florin Aurelian - DA
193. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
194. Potor Călin PSD DA
195. Preda Cezar-Florin PNL DA
196. Pușcaș Iacob PSD DA
197. Răducanu Ion PSD DA
198. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
199. Rădulescu Constantin PSD DA
200. Rădulescu Romeo - DA
201. Rățoi Neculai PSD DA
202. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
203. Reuer Elena-Ramona PNL DA
204. Rizea Cristian PSD DA
205. Roman Cristian-Constantin PNL DA
206. Roman Gheorghe PNL DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Sava Andrei-Valentin PSD DA
210. Săpunaru Nini PNL DA
211. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
212. Scarlat George PNL DA
213. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
214. Secară Florin Mihail PNL DA
215. Sefer Cristian-George PSD DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
218. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Stan Ioan PSD DA
221. Stan Ion PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Stoica Mihaela - DA
225. Stragea Sorin Constantin PSD DA
226. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
227. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Surdu Raluca PNL DA
230. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Tabugan Ion PSD DA
235. Tararache Mihai PNL DA
236. Tămâian Ioan PNL DA
237. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
238. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
239. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
240. Tiuch Cătălin PSD DA
241. Toader Mircea-Nicu PNL DA
242. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
243. Tudorache Daniel PSD DA
244. Tudorie Violeta PSD DA
245. Tudose Mihai PSD DA
246. Turcan Raluca PNL DA
247. Tușa Adriana Diana PNL DA
248. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
249. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
250. Udrea Elena Gabriela - DA
251. Uricec Eugen Constantin PSD DA
252. Ursărescu Dorinel ALDE DA
253. Vainer Aurel Minoritati DA
254. Varga Lucia-Ana PNL DA
255. Vasilică Radu Costin PSD DA
256. Vladu Iulian PNL DA
257. Vlase Petru Gabriel PSD DA
258. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
259. Vulpescu Ioan PSD DA
260. Zaharcu Neviser PSD DA
261. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
263. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 13:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro