Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 14:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 14:48

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 645/2015 pentru ratificarea Memorandumului de Înțelegere privind Cadrul Instituțional al Inițiativei de Pregătire și Prevenire a Dezastrelor din Sud-Estul Europei, semnat de România la 19 noiembrie 2014 la Sarajevo
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:284 135 88 11 9 12 16 13
- voturi pentru (DA):284 135 88 11 9 12 16 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Liliana ND DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George ND DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Maria - DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul PNL DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dușa Mircea PSD DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
95. Firczak Gheorghe Minoritati DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Geantă Florian Daniel PSD DA
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria PNL DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
113. Guran Virgil PNL DA
114. Gurzău Adrian - DA
115. Gust Băloșin Florentin - DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Holban Titi PSD DA
119. Hulea Ioan PSD DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Iriza Scarlat - DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Kereskényi Gábor UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lubanovici Mircea PNL DA
139. Lupu Mihai PNL DA
140. Man Mircea PNL DA
141. Manda Iulian Claudiu PSD DA
142. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marian Ion Cristinel ND DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Marin Gheorghe PSD DA
147. Marin Laura PSD DA
148. Martin Eduard-Stelian PSD DA
149. Máté András-Levente UDMR DA
150. Mihai Aurelian PNL DA
151. Mihăilă Ioan PSD DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Militaru Lucian PNL DA
154. Mincă Liliana PSD DA
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
157. Mitrea Manuela PSD DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL DA
161. Moldovan Ioan ALDE DA
162. Molnar Zsolt UDMR DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru - DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Necula Cosmin PSD DA
170. Negruț Clement - DA
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
172. Nichita Cristina PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Alexandri PNL DA
175. Nicolae Florian PNL DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Niculae Aurel PSD DA
178. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
179. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Nistor Marioara PSD DA
182. Niță Constantin PSD DA
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Oajdea Daniel Vasile ND DA
186. Orban Ludovic PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Paleologu Theodor PNL DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Pană Adriana-Doina PSD DA
193. Paul Maria-Andreea PNL DA
194. Pârgaru Ion PSD DA
195. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrea Dorin Silviu PSD DA
198. Petrescu Petre - DA
199. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Popa Octavian-Marius PNL DA
203. Popa Radu Mihai ND DA
204. Popescu Dan-Cristian PNL DA
205. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
206. Popescu Florin Aurelian - DA
207. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
208. Potor Călin PSD DA
209. Preda Cezar-Florin PNL DA
210. Pușcaș Iacob PSD DA
211. Răducanu Ion PSD DA
212. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
213. Rădulescu Constantin PSD DA
214. Rădulescu Romeo - DA
215. Rățoi Neculai PSD DA
216. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
217. Reuer Elena-Ramona PNL DA
218. Rizea Cristian PSD DA
219. Roman Cristian-Constantin PNL DA
220. Roman Gheorghe PNL DA
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Roșca Mircea PNL DA
223. Rotaru Răzvan ND DA
224. Sava Andrei-Valentin PSD DA
225. Săpunaru Nini PNL DA
226. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
227. Scarlat George PNL DA
228. Secară Florin Mihail PNL DA
229. Sefer Cristian-George PSD DA
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
232. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stan Ion PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Stoica Mihaela - DA
240. Stragea Sorin Constantin PSD DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
242. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Surdu Raluca PNL DA
245. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Șova Lucian PSD DA
250. Ștefan Viorel PSD DA
251. Tabugan Ion PSD DA
252. Tararache Mihai PNL DA
253. Tămâian Ioan PNL DA
254. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
255. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
256. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
257. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
258. Tiuch Cătălin PSD DA
259. Toader Mircea-Nicu PNL DA
260. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tudorie Violeta PSD DA
263. Tudose Mihai PSD DA
264. Turcan Raluca PNL DA
265. Tușa Adriana Diana PNL DA
266. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
267. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
268. Udrea Elena Gabriela - DA
269. Uricec Eugen Constantin PSD DA
270. Ursărescu Dorinel ALDE DA
271. Vainer Aurel Minoritati DA
272. Varga Lucia-Ana PNL DA
273. Varga Vasile PNL DA
274. Vasilică Radu Costin PSD DA
275. Vladu Iulian PNL DA
276. Vlase Petru Gabriel PSD DA
277. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
278. Vreme Valerian PSD DA
279. Vulpescu Ioan PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zaharcu Neviser PSD DA
282. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
284. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 13:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro