Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 14:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 14:48

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 658/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.109/2007 privind reutilizarea informațiilor din instituțiile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:286 135 88 11 10 12 17 13
- voturi pentru (DA):280 134 87 7 10 12 17 13
- voturi împotrivă (NU):3 - - 3 - - - -
- abțineri:3 1 1 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND NU
7. Anton Marin PSD DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Liliana ND DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George ND Abținere
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai ND NU
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria - DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
90. Dușa Mircea PSD DA
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Fonta Nuțu PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin ALDE DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel PSD DA
104. Gheorghe Florin PSD DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
109. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gurzău Adrian - DA
116. Gust Băloșin Florentin - DA
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
119. Holban Titi PSD DA
120. Hulea Ioan PSD DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu Aurelian ALDE DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
132. Iriza Scarlat - DA
133. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kereskényi Gábor UDMR DA
137. Khraibani Camelia PSD DA
138. Korodi Attila UDMR DA
139. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lubanovici Mircea PNL DA
142. Lupu Mihai PNL DA
143. Man Mircea PNL DA
144. Manda Iulian Claudiu PSD DA
145. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marian Ion Cristinel ND DA
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Marin Gheorghe PSD DA
150. Marin Laura PSD DA
151. Martin Eduard-Stelian PSD DA
152. Máté András-Levente UDMR DA
153. Mihai Aurelian PNL DA
154. Mihăilă Ioan PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Militaru Lucian PNL DA
157. Mincă Liliana PSD DA
158. Mircovici Niculae Minoritati DA
159. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
160. Mitrea Manuela PSD DA
161. Mîrza Gavril PSD DA
162. Mocanu Adrian PSD DA
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mocioi Niculina PNL DA
165. Moldovan Ioan ALDE DA
166. Molnar Zsolt UDMR DA
167. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
168. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
169. Movilă Petru - DA
170. Munteanu Ioan PSD DA
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Neacșu Marian PSD DA
173. Necula Cosmin PSD DA
174. Negruț Clement - DA
175. Negruț Cornelia ALDE DA
176. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
177. Nichita Cristina PSD DA
178. Nicoară Romeo Florin PNL DA
179. Nicolae Alexandri PNL DA
180. Nicolae Florian PNL DA
181. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
182. Niculae Aurel PSD DA
183. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
184. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
185. Nistor Laurențiu PSD DA
186. Nistor Marioara PSD DA
187. Niță Constantin PSD DA
188. Niță Emil PSD DA
189. Nosa Iuliu PSD DA
190. Oajdea Daniel Vasile ND DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Oros Nechita-Adrian PNL DA
193. Palașcă Viorel ALDE DA
194. Palăr Ionel PNL DA
195. Paleologu Theodor PNL DA
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Pană Adriana-Doina PSD DA
198. Paul Maria-Andreea PNL DA
199. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrescu Petre - DA
202. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
203. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
204. Popa Octavian-Marius PNL DA
205. Popa Radu Mihai ND NU
206. Popescu Dan-Cristian PNL DA
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
208. Popescu Florin Aurelian - DA
209. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
210. Potor Călin PSD DA
211. Preda Cezar-Florin PNL DA
212. Pușcaș Iacob PSD DA
213. Răducanu Ion PSD DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Constantin PSD DA
216. Rădulescu Romeo - DA
217. Rățoi Neculai PSD DA
218. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
219. Reuer Elena-Ramona PNL DA
220. Rizea Cristian PSD DA
221. Roman Cristian-Constantin PNL DA
222. Roman Gheorghe PNL DA
223. Roșca Lucreția PSD DA
224. Roșca Mircea PNL DA
225. Rotaru Răzvan ND DA
226. Sava Andrei-Valentin PSD DA
227. Săpunaru Nini PNL DA
228. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
229. Scarlat George PNL DA
230. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
231. Secară Florin Mihail PNL DA
232. Sefer Cristian-George PSD DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
235. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stan Ioan PSD DA
238. Stan Ion PSD DA
239. Stancu Ionel Minoritati DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Stoica Mihaela - DA
243. Stragea Sorin Constantin PSD DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surdu Raluca PNL DA
248. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Șoptică Costel PNL DA
252. Șova Lucian PSD DA
253. Ștefan Viorel PSD DA
254. Tabugan Ion PSD DA
255. Tararache Mihai PNL DA
256. Tămâian Ioan PNL DA
257. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
258. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
259. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
260. Tiuch Cătălin PSD DA
261. Toader Mircea-Nicu PNL DA
262. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
263. Tudorache Daniel PSD DA
264. Tudorie Violeta PSD DA
265. Tudose Mihai PSD DA
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Tușa Adriana Diana PNL DA
268. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
269. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
270. Udrea Elena Gabriela - DA
271. Uricec Eugen Constantin PSD DA
272. Ursărescu Dorinel ALDE DA
273. Vainer Aurel Minoritati DA
274. Varga Lucia-Ana PNL DA
275. Varga Vasile PNL DA
276. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
277. Vladu Iulian PNL DA
278. Vlase Petru Gabriel PSD DA
279. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
280. Vreme Valerian PSD DA
281. Vulpescu Ioan PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zaharcu Neviser PSD DA
284. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
286. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 13:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro