Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 14:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 14:50

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 98/2015 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.70/2011 privind măsurile de protecție socială în perioada sezonului rece
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:297 141 90 11 12 12 17 14
- voturi pentru (DA):294 141 89 11 11 12 17 13
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - -
- abțineri:2 - 1 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George ND DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
71. Dascălu Constantin PNL DA
72. Deaconu Mihai ND DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Maria - DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul PNL DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
93. Dușa Mircea PSD DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel PSD DA
107. Gheorghe Florin PSD DA
108. Gheorghe Tinel PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
117. Guran Virgil PNL DA
118. Gurzău Adrian - DA
119. Gust Băloșin Florentin - Abținere
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
122. Holban Titi PSD DA
123. Hulea Ioan PSD DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat - DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PNL DA
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Man Mircea PNL DA
147. Manda Iulian Claudiu PSD DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Manolache Marius PSD DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marian Ion Cristinel ND DA
152. Marica Petru-Sorin PSD DA
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Marin Laura PSD DA
155. Martin Eduard-Stelian PSD DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
157. Máté András-Levente UDMR DA
158. Mihai Aurelian PNL DA
159. Mihăilă Ioan PSD DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PNL DA
163. Mincă Liliana PSD DA
164. Mircovici Niculae Minoritati DA
165. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
166. Mitrea Manuela PSD DA
167. Mîrza Gavril PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocioalcă Ion PSD DA
170. Mocioi Niculina PNL DA
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru - DA
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Neacșu Marian PSD DA
177. Necula Cosmin PSD DA
178. Negruț Clement - DA
179. Negruț Cornelia ALDE DA
180. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
181. Nichita Cristina PSD DA
182. Nicoară Romeo Florin PNL DA
183. Nicolae Alexandri PNL DA
184. Nicolae Florian PNL DA
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
186. Niculae Aurel PSD DA
187. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara PSD DA
190. Niță Constantin PSD DA
191. Niță Emil PSD DA
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Oajdea Daniel Vasile ND DA
194. Oltean Ioan PNL DA
195. Orban Ludovic PNL DA
196. Oros Nechita-Adrian PNL DA
197. Palașcă Viorel ALDE DA
198. Palăr Ionel PNL DA
199. Paleologu Theodor PNL DA
200. Pambuccian Varujan Minoritati DA
201. Pană Adriana-Doina PSD DA
202. Paul Maria-Andreea PNL DA
203. Pârgaru Ion PSD DA
204. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrea Dorin Silviu PSD DA
207. Petrescu Petre - DA
208. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
209. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
210. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
211. Popa Octavian-Marius PNL DA
212. Popa Radu Mihai ND DA
213. Popescu Dan-Cristian PNL DA
214. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
215. Popescu Florin Aurelian - DA
216. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
217. Potor Călin PSD DA
218. Preda Cezar-Florin PNL DA
219. Pușcaș Iacob PSD DA
220. Răducanu Ion PSD DA
221. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
222. Rădulescu Constantin PSD DA
223. Rădulescu Romeo - DA
224. Rățoi Neculai PSD DA
225. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
226. Reuer Elena-Ramona PNL DA
227. Rizea Cristian PSD DA
228. Roman Cristian-Constantin PNL DA
229. Roman Gheorghe PNL DA
230. Roman Victor PSD DA
231. Roșca Lucreția PSD DA
232. Roșca Mircea PNL DA
233. Rotaru Răzvan ND DA
234. Sava Andrei-Valentin PSD DA
235. Săpunaru Nini PNL DA
236. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
237. Scarlat George PNL DA
238. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
239. Secară Florin Mihail PNL DA
240. Sefer Cristian-George PSD DA
241. Seres Dénes UDMR DA
242. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
243. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
244. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
245. Solomon Adrian PSD DA
246. Stan Ioan PSD DA
247. Stan Ion PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stativă Irinel Ioan PSD DA
250. Stănescu Alexandru PSD DA
251. Stoica Mihaela - DA
252. Stragea Sorin Constantin PSD DA
253. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
254. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Surdu Raluca PNL DA
257. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
258. Szabó Ödön UDMR DA
259. Șimon Gheorghe PSD DA
260. Șoptică Costel PNL DA
261. Șova Lucian PSD DA
262. Ștefan Viorel PSD DA
263. Tabugan Ion PSD DA
264. Tararache Mihai PNL DA
265. Tămâian Ioan PNL DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
269. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
270. Tiuch Cătălin PSD DA
271. Toader Mircea-Nicu PNL DA
272. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
273. Tomac Eugen - DA
274. Tudorache Daniel PSD DA
275. Tudorie Violeta PSD DA
276. Tudose Mihai PSD DA
277. Turcan Raluca PNL DA
278. Tușa Adriana Diana PNL DA
279. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
280. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
281. Udrea Elena Gabriela - DA
282. Uricec Eugen Constantin PSD DA
283. Ursărescu Dorinel ALDE DA
284. Vainer Aurel Minoritati DA
285. Varga Lucia-Ana PNL DA
286. Varga Vasile PNL DA
287. Vasilică Radu Costin PSD DA
288. Vladu Iulian PNL DA
289. Vlase Petru Gabriel PSD DA
290. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
291. Vreme Valerian PSD DA
292. Vulpescu Ioan PSD DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zaharcu Neviser PSD DA
295. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
297. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 13:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro