Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 14:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 14:51

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 618/2015 privind transmiterea unei suprafețe de teren din domeniul public al statului și din administrarea Institutului Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Cartof și Sfecla de Zahăr Brașov, județul Brașov, în domeniul public al județului Brașov și în administrarea Consiliului Județean Brașov, pentru realizarea obiectivului "Aeroport International Brașov-Ghimbav"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:296 140 93 11 11 12 15 14
- voturi pentru (DA):293 138 93 11 11 12 14 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE NU
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George ND DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Maria - DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin ALDE DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Geantă Florian Daniel PSD DA
106. Gheorghe Florin PSD DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria PNL DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
116. Guran Virgil PNL DA
117. Gurzău Adrian - DA
118. Gust Băloșin Florentin - DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
121. Holban Titi PSD DA
122. Hulea Ioan PSD DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
125. Iane Daniel PNL DA
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat - DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD -
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR DA
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Korodi Attila UDMR DA
141. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lubanovici Mircea PNL DA
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Man Mircea PNL DA
146. Manda Iulian Claudiu PSD DA
147. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
148. Manolache Marius PSD DA
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marian Ion Cristinel ND DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Marin Laura PSD DA
154. Martin Eduard-Stelian PSD DA
155. Máté András-Levente UDMR DA
156. Mihai Aurelian PNL DA
157. Mihăilă Ioan PSD DA
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Militaru Lucian PNL DA
161. Mincă Liliana PSD DA
162. Mircovici Niculae Minoritati DA
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mitrea Manuela PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Mocioi Niculina PNL DA
169. Moldovan Ioan ALDE DA
170. Molnar Zsolt UDMR DA
171. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru - DA
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Neacșu Marian PSD DA
177. Necula Cosmin PSD Abținere
178. Negruț Clement - DA
179. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
180. Nichita Cristina PSD DA
181. Nicoară Romeo Florin PNL DA
182. Nicolae Alexandri PNL DA
183. Nicolae Florian PNL DA
184. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
185. Niculae Aurel PSD DA
186. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
187. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara PSD DA
190. Niță Constantin PSD DA
191. Niță Emil PSD DA
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Oajdea Daniel Vasile ND DA
194. Oltean Ioan PNL DA
195. Orban Ludovic PNL DA
196. Oros Nechita-Adrian PNL DA
197. Palașcă Viorel ALDE DA
198. Palăr Ionel PNL DA
199. Paleologu Theodor PNL DA
200. Pambuccian Varujan Minoritati DA
201. Pană Adriana-Doina PSD DA
202. Paul Maria-Andreea PNL DA
203. Pârgaru Ion PSD DA
204. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrea Dorin Silviu PSD DA
207. Petrescu Petre - DA
208. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
209. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
210. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
211. Popa Octavian-Marius PNL DA
212. Popa Radu Mihai ND DA
213. Popescu Dan-Cristian PNL DA
214. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
215. Popescu Florin Aurelian - DA
216. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
217. Potor Călin PSD DA
218. Preda Cezar-Florin PNL DA
219. Pușcaș Iacob PSD DA
220. Răducanu Ion PSD DA
221. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
222. Rădulescu Constantin PSD DA
223. Rădulescu Romeo - DA
224. Rățoi Neculai PSD DA
225. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
226. Reuer Elena-Ramona PNL DA
227. Rizea Cristian PSD DA
228. Roman Cristian-Constantin PNL DA
229. Roman Gheorghe PNL DA
230. Roman Victor PSD DA
231. Roșca Lucreția PSD DA
232. Roșca Mircea PNL DA
233. Rotaru Răzvan ND DA
234. Sava Andrei-Valentin PSD DA
235. Săpunaru Nini PNL DA
236. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
237. Scarlat George PNL DA
238. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
239. Secară Florin Mihail PNL DA
240. Sefer Cristian-George PSD DA
241. Seres Dénes UDMR DA
242. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
243. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stan Ioan PSD DA
246. Stan Ion PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Stănescu Alexandru PSD DA
250. Stoica Mihaela - DA
251. Stragea Sorin Constantin PSD DA
252. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
253. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Surdu Raluca PNL DA
256. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șova Lucian PSD DA
261. Ștefan Viorel PSD DA
262. Tabugan Ion PSD DA
263. Tararache Mihai PNL DA
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
266. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
267. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
268. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
269. Tiuch Cătălin PSD DA
270. Toader Mircea-Nicu PNL DA
271. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
272. Tomac Eugen - DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tudorie Violeta PSD DA
275. Tudose Mihai PSD DA
276. Turcan Raluca PNL DA
277. Tușa Adriana Diana PNL DA
278. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
279. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
280. Udrea Elena Gabriela - DA
281. Uricec Eugen Constantin PSD DA
282. Ursărescu Dorinel ALDE DA
283. Vainer Aurel Minoritati DA
284. Varga Lucia-Ana PNL DA
285. Varga Vasile PNL DA
286. Vasilică Radu Costin PSD DA
287. Vladu Iulian PNL DA
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
290. Vreme Valerian PSD DA
291. Vulpescu Ioan PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zaharcu Neviser PSD DA
294. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
296. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 13:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro