Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:30

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 326/2014 pentru modificarea și completarea art.17 și 35 din Legea nr.269/2003, privind Statutul Corpului diplomatic și consular al României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:251 119 75 8 9 12 17 11
- voturi pentru (DA):160 114 4 5 8 11 16 2
- voturi împotrivă (NU):82 3 69 2 - - - 8
- abțineri:6 1 2 1 1 1 - -
- nu au votat:3 1 - - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL NU
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
29. Buican Cristian PNL NU
30. Calimente Mihăiță PNL NU
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL NU
34. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
35. Călin Ion PSD DA
36. Cernea Remus-Florinel - NU
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL NU
39. Chiriță Dumitru PSD DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
41. Ciobanu Liliana ND NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
45. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD NU
47. Ciurariu Florin PNL NU
48. Cocei Erland PNL NU
49. Codîrlă Liviu PSD DA
50. Comșa Cornel-George ND DA
51. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
52. Costin Gheorghe PNL NU
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cristea Victor PSD DA
55. Cristian Horia PNL NU
56. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
59. Dascălu Constantin PNL NU
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Dima Toader PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Doboș Anton PNL NU
64. Dobrinescu Traian PNL NU
65. Dolha Mircea PNL Abținere
66. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
67. Dolineaschi Andrei PSD DA
68. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
69. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
70. Dragomir Gheorghe PNL NU
71. Dragomir Maria - NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
74. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
75. Dumbrăvanu Paul PNL NU
76. Dumitru Georgică ALDE DA
77. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
78. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
79. Dușa Mircea PSD DA
80. Enache Marian PSD DA
81. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
82. Eparu Ion PSD DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Fejér László-Ődőn UDMR DA
85. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
86. Firczak Gheorghe Minoritati DA
87. Florea Damian ALDE DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Fonta Nuțu PSD Abținere
90. Frăticiu Gheorghe PSD DA
91. Galan Constantin ALDE DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Florin PSD NU
96. Gheorghe Tinel PNL NU
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
99. Grama Horia PSD DA
100. Gudu Vasile PNL NU
101. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
102. Guran Virgil PNL NU
103. Gurzău Adrian - NU
104. Gust Băloșin Florentin - DA
105. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
106. Harbuz Liviu PSD DA
107. Holban Titi PSD DA
108. Horga Vasile PNL NU
109. Hulea Ioan PSD DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iane Daniel PNL NU
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ionescu Aurelian ALDE -
116. Ionescu George PNL NU
117. Iordache Florin PSD DA
118. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
119. Iriza Scarlat - DA
120. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
123. Khraibani Camelia PSD DA
124. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Lubanovici Mircea PNL NU
127. Lupu Mihai PNL NU
128. Man Mircea PNL NU
129. Manda Iulian Claudiu PSD DA
130. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
131. Manolache Marius PSD DA
132. Marcoci Vlad PSD DA
133. Marcu Viorica PNL NU
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Marin Gheorghe PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Máté András-Levente UDMR DA
138. Melinte Ion PSD DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
141. Mincă Liliana PSD DA
142. Mircovici Niculae Minoritati DA
143. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
144. Mîrza Gavril PSD DA
145. Mocanu Adrian PSD DA
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Mocioi Niculina PNL NU
148. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
149. Movilă Petru - NU
150. Munteanu Ioan PSD DA
151. Murgu Neagu PSD DA
152. Nassar Rodica PSD DA
153. Neacșu Marian PSD DA
154. Necula Cosmin PSD DA
155. Negruț Clement - NU
156. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
157. Nicolae Alexandri PNL NU
158. Nicolae Florian PNL NU
159. Niculae Aurel PSD DA
160. Niculescu Dumitru PSD DA
161. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
162. Nistor Laurențiu PSD DA
163. Nistor Marioara PSD DA
164. Niță Emil PSD DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Oltean Ioan PNL NU
167. Palașcă Viorel ALDE DA
168. Palăr Ionel PNL NU
169. Paleologu Theodor PNL NU
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Paul Maria-Andreea PNL NU
173. Pârgaru Ion PSD -
174. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
175. Peia Ninel PSD DA
176. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
177. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
178. Pop Georgian PSD DA
179. Popa Octavian-Marius PNL NU
180. Popa Radu Mihai ND DA
181. Popeangă Vasile PSD NU
182. Popescu Florin Aurelian - -
183. Potor Călin PSD DA
184. Pușcaș Iacob PSD DA
185. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
186. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
187. Rizea Cristian PSD DA
188. Roman Gheorghe PNL NU
189. Roman Victor PSD DA
190. Roșca Mircea PNL NU
191. Rotaru Răzvan ND NU
192. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
193. Săpunaru Nini PNL DA
194. Scarlat George PNL NU
195. Secară Florin Mihail PNL NU
196. Sefer Cristian-George PSD DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
199. Simedru Dan Coriolan PNL NU
200. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
201. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Stan Ioan PSD DA
204. Stanciu Anghel PSD DA
205. Stanciu Zisu PSD DA
206. Stancu Ionel Minoritati DA
207. Stănescu Alexandru PSD DA
208. Stoica Mihaela - NU
209. Stragea Sorin Constantin PSD DA
210. Stroe Radu PSD DA
211. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
212. Surdu Raluca PNL NU
213. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șcheau Ion PNL NU
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șova Lucian PSD DA
218. Ștefan Viorel PSD DA
219. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
221. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
222. Tararache Mihai PNL NU
223. Tămâian Ioan PNL NU
224. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
225. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
226. Teju Sorin ALDE DA
227. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
228. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
229. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
230. Tîlvăr Angel PSD DA
231. Toader Mircea-Nicu PNL NU
232. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
233. Tomac Eugen - NU
234. Traicu Rodin PSD DA
235. Tudorache Daniel PSD DA
236. Tudorie Violeta PSD DA
237. Tudose Mihai PSD DA
238. Tușa Adriana Diana PNL NU
239. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
240. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
241. Uricec Eugen Constantin PSD DA
242. Ursărescu Dorinel ALDE DA
243. Varga Lucia-Ana PNL NU
244. Vladu Iulian PNL NU
245. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
246. Vreme Valerian PSD DA
247. Weber Mihai PSD DA
248. Zaharcu Neviser PSD DA
249. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
250. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
251. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 7:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro