Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:20

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 212/2015 pentru modificarea art.46 din Legea nr.350/2001 privind amenajarea teritoriului și urbanismul
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:269 89 63 6 8 10 15 7
- voturi pentru (DA):174 88 2 5 7 10 15 1
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 - - - - -
- abțineri:91 - 60 1 1 - - 6
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL Abținere
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL Abținere
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buican Cristian PNL Abținere
32. Calimente Mihăiță PNL Abținere
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL Abținere
35. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cernea Remus-Florinel - Abținere
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL Abținere
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Ciobanu Liliana ND Abținere
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Ciurariu Florin PNL Abținere
51. Cocei Erland PNL Abținere
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George ND DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
55. Costin Gheorghe PNL Abținere
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL Abținere
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL Abținere
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
64. Dascălu Constantin PNL Abținere
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL Abținere
69. Dobre Victor Paul PNL Abținere
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Mircea PNL Abținere
72. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
75. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
76. Dragomir Maria - Abținere
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
81. Dumitru Georgică ALDE DA
82. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
83. Dușa Mircea PSD DA
84. Enache Marian PSD DA
85. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fejér László-Ődőn UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
98. Gheorghe Florin PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
102. Grama Horia PSD DA
103. Grecea Maria PNL Abținere
104. Gudu Vasile PNL Abținere
105. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
106. Guran Virgil PNL Abținere
107. Gust Băloșin Florentin - Abținere
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
109. Harbuz Liviu PSD DA
110. Holban Titi PSD DA
111. Horga Vasile PNL Abținere
112. Hulea Ioan PSD DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iane Daniel PNL Abținere
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ionescu Aurelian ALDE DA
120. Ionescu George PNL Abținere
121. Iordache Florin PSD DA
122. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
123. Iriza Scarlat - DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
125. Kelemen Hunor UDMR Abținere
126. Kerekes Károly UDMR DA
127. Kereskényi Gábor UDMR DA
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lubanovici Mircea PNL Abținere
132. Lupu Mihai PNL Abținere
133. Man Mircea PNL Abținere
134. Manda Iulian Claudiu PSD DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
136. Manolache Marius PSD DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Viorica PNL Abținere
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Máté András-Levente UDMR DA
143. Melinte Ion PSD DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Mihai Aurelian PNL Abținere
146. Mihăilă Ioan PSD DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mincă Liliana PSD DA
149. Mircovici Niculae Minoritati DA
150. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
151. Mîrza Gavril PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mocioi Niculina PNL Abținere
155. Moisii Constantin PSD DA
156. Moldovan Ioan ALDE DA
157. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
158. Movilă Petru - Abținere
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Murgu Neagu PSD DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Neacșu Marian PSD DA
163. Necula Cosmin PSD DA
164. Negruț Clement - Abținere
165. Negruț Cornelia ALDE DA
166. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
168. Nicolae Alexandri PNL Abținere
169. Nicolae Florian PNL Abținere
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
171. Niculae Aurel PSD DA
172. Niculescu Dumitru PSD DA
173. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Nistor Marioara PSD DA
176. Niță Constantin PSD DA
177. Niță Emil PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Oltean Ioan PNL Abținere
180. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
181. Palașcă Viorel ALDE DA
182. Palăr Ionel PNL Abținere
183. Paleologu Theodor PNL Abținere
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Pardău Dumitru PNL Abținere
187. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
188. Pârgaru Ion PSD DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
193. Pop Georgian PSD DA
194. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
195. Popa Radu Mihai ND DA
196. Popeangă Vasile PSD DA
197. Popescu Dumitru-Iulian PSD -
198. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 13:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro