Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.11.2015 > 10:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 noiembrie 2015, ora 10:34

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 737/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.35/2015 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.152/1998 privind înființarea Agenției Naționale pentru Locuințe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:158 66 64 1 8 8 10 1
- voturi pentru (DA):86 63 3 1 1 7 10 1
- voturi împotrivă (NU):68 3 60 - 4 1 - -
- abțineri:4 - 1 - 3 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Baltă Mihai PSD DA
7. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
8. Bălan Ion PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Berci Vasile PNL NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bónis István UDMR NU
14. Buican Cristian PNL NU
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Calotă Florică Ică ALDE DA
17. Canacheu Costică PNL NU
18. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
19. Călin Ion PSD DA
20. Cherecheș Florica PNL NU
21. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
22. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
23. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
25. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
26. Ciuhodaru Tudor PSD NU
27. Ciurariu Florin PNL NU
28. Cocei Erland PNL NU
29. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
30. Costin Gheorghe PNL NU
31. Covaci Dorel PSD DA
32. Crăciunescu Grigore PNL NU
33. Cristea Victor PSD DA
34. Cristian Horia PNL NU
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Daea Petre PSD DA
37. Dascălu Constantin PNL NU
38. Deaconu Mihai ND DA
39. Delureanu Virgil PSD DA
40. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
41. Dima Toader PSD DA
42. Doboș Anton PNL NU
43. Dobre Mircea-Titus PSD DA
44. Dobre Victor Paul PNL NU
45. Dobrinescu Traian PNL NU
46. Dolha Mircea PNL NU
47. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
48. Dragomir Gheorghe PNL NU
49. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
50. Eparu Ion PSD DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR NU
52. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
53. Florea Daniel PSD DA
54. Fonta Nuțu PSD DA
55. Frăticiu Gheorghe PSD DA
56. Galan Constantin ALDE DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
58. Gheorghe Florin PSD DA
59. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
60. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
61. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
62. Grama Horia PSD DA
63. Grecea Maria PNL NU
64. Gudu Vasile PNL NU
65. Guran Virgil PNL DA
66. Harbuz Liviu PSD DA
67. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
68. Horga Vasile PNL NU
69. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
70. Ibram Iusein Minoritati DA
71. Ignat Miron Minoritati DA
72. Iordache Florin PSD DA
73. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
74. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
75. Itu Cornel PSD DA
76. Kerekes Károly UDMR Abținere
77. Khraibani Camelia PSD DA
78. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
79. Longher Ghervazen Minoritati DA
80. Lupu Mihai PNL NU
81. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
82. Manolescu Oana Minoritati DA
83. Marcu Viorica PNL NU
84. Marica Petru-Sorin PSD DA
85. Marin Gheorghe PSD DA
86. Marin Laura PSD DA
87. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
88. Mihai Aurelian PNL NU
89. Militaru Lucian PNL NU
90. Mircovici Niculae Minoritati DA
91. Moldovan Iosif UDMR DA
92. Molnar Zsolt UDMR Abținere
93. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
94. Munteanu Ioan PSD DA
95. Neacșu Marian PSD DA
96. Necula Cosmin PSD DA
97. Negruț Cornelia ALDE DA
98. Nichita Cristina PSD DA
99. Nicoară Romeo Florin PNL NU
100. Nicolae Alexandri PNL DA
101. Nicolae Florian PNL NU
102. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
103. Niculae Aurel PSD DA
104. Niculescu Dumitru PSD DA
105. Nistor Marioara PSD NU
106. Niță Emil PSD DA
107. Oltean Ioan PNL DA
108. Orban Ludovic PNL NU
109. Oros Nechita-Adrian PNL NU
110. Palașcă Viorel ALDE DA
111. Palăr Ionel PNL NU
112. Pană Adriana-Doina PSD DA
113. Pardău Dumitru PNL NU
114. Paul Maria-Andreea PNL NU
115. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
116. Petric Octavian PSD DA
117. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
118. Popa Octavian-Marius PNL NU
119. Popeangă Vasile PSD DA
120. Pușcaș Iacob PSD DA
121. Rățoi Neculai PSD DA
122. Reuer Elena-Ramona PNL NU
123. Roman Gheorghe PNL NU
124. Roșca Lucreția PSD DA
125. Săpunaru Nini PNL NU
126. Scarlat George PNL NU
127. Seres Dénes UDMR NU
128. Simedru Dan Coriolan PNL NU
129. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
130. Solomon Adrian PSD DA
131. Stan Ioan PSD DA
132. Stan Ion PSD DA
133. Stănescu Alexandru PSD DA
134. Stragea Sorin Constantin PSD DA
135. Stroe Radu PSD DA
136. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
137. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
138. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
139. Șoptică Costel PNL NU
140. Ștefan Viorel PSD DA
141. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
142. Tabugan Ion PSD NU
143. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
144. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
145. Toader Mircea-Nicu PNL NU
146. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
147. Tudorie Violeta PSD DA
148. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
149. Udriște Gheorghe PNL NU
150. Varga Lucia-Ana PNL NU
151. Varga Vasile PNL NU
152. Vladu Iulian PNL NU
153. Vlase Petru Gabriel PSD DA
154. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
155. Zaharcu Neviser PSD DA
156. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
157. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
158. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 noiembrie 2019, 7:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro