Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.11.2015 > 11:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 noiembrie 2015, ora 11:36

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: ama. 69
PL 693/2015 pentru înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Administrare a Bunurilor Sechestrate și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:136 55 47 3 11 10 7 3
- voturi pentru (DA):111 53 43 3 1 3 6 2
- voturi împotrivă (NU):3 1 1 - 1 - - -
- abțineri:19 1 2 - 9 5 1 1
- nu au votat:3 - 1 - - 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Amet Varol Minoritati Abținere
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István UDMR Abținere
6. Axente Ioan PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
12. Boghicevici Claudia PNL DA
13. Bónis István UDMR DA
14. Borbély László UDMR Abținere
15. Bordeianu Dan PSD DA
16. Buican Cristian PNL DA
17. Canacheu Costică PNL DA
18. Călin Ion PSD DA
19. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
20. Cernea Remus-Florinel - DA
21. Cherecheș Florica PNL DA
22. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
23. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
24. Cioată Cezar ALDE DA
25. Ciobanu Liliana ND DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
28. Ciurariu Florin PNL DA
29. Cocei Erland PNL DA
30. Costin Gheorghe PNL DA
31. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
32. Cristea Victor PSD DA
33. Cupă Ion ALDE DA
34. Cupșa Ioan PNL DA
35. Daea Petre PSD DA
36. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
37. Dascălu Constantin PNL DA
38. Deaconu Mihai ND DA
39. Delureanu Virgil PSD DA
40. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
41. Dima Toader PSD DA
42. Doboș Anton PNL DA
43. Dobre Victor Paul PNL DA
44. Dobrinescu Traian PNL DA
45. Dragomir Gheorghe PNL DA
46. Dragomir Maria - DA
47. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
48. Dumbrăvanu Paul PNL DA
49. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
50. Eparu Ion PSD DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR NU
52. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
53. Firczak Gheorghe Minoritati DA
54. Frăticiu Gheorghe PSD DA
55. Galan Constantin ALDE DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
58. Gheorghe Florin PSD DA
59. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
60. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
61. Grecea Maria PNL DA
62. Gudu Vasile PNL DA
63. Guran Virgil PNL DA
64. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
65. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
66. Ibram Iusein Minoritati Abținere
67. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
68. Itu Cornel PSD DA
69. Kelemen Hunor UDMR Abținere
70. Kerekes Károly UDMR Abținere
71. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
72. Khraibani Camelia PSD DA
73. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
74. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
75. Marcu Viorica PNL DA
76. Marin Gheorghe PSD DA
77. Melinte Ion PSD DA
78. Mihai Aurelian PNL DA
79. Mincă Liliana PSD DA
80. Mircovici Niculae Minoritati -
81. Moldovan Ioan ALDE DA
82. Molnar Zsolt UDMR Abținere
83. Movilă Petru - Abținere
84. Munteanu Ioan PSD DA
85. Nassar Rodica PSD DA
86. Necula Cosmin PSD DA
87. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
88. Nichita Cristina PSD DA
89. Nicoară Romeo Florin PNL DA
90. Nicolae Florian PNL DA
91. Niculescu Dumitru PSD DA
92. Oltean Ioan PNL DA
93. Orban Ludovic PNL DA
94. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
95. Pană Adriana-Doina PSD DA
96. Pardău Dumitru PNL DA
97. Paul Maria-Andreea PNL DA
98. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
99. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
100. Popa Octavian-Marius PNL -
101. Popeangă Vasile PSD DA
102. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
103. Rățoi Neculai PSD DA
104. Reuer Elena-Ramona PNL DA
105. Roman Ioan Sorin PSD DA
106. Roșca Mircea PNL DA
107. Rotaru Răzvan ND DA
108. Secară Florin Mihail PNL DA
109. Sefer Cristian-George PSD DA
110. Seres Dénes UDMR Abținere
111. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
112. Solomon Adrian PSD DA
113. Stan Ioan PSD DA
114. Stan Ion PSD NU
115. Stragea Sorin Constantin PSD DA
116. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
117. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
118. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
119. Szabó Ödön UDMR Abținere
120. Ștefan Viorel PSD DA
121. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
122. Tudorache Daniel PSD DA
123. Tudorie Violeta PSD DA
124. Tușa Adriana Diana PNL DA
125. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
126. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
127. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
128. Uricec Eugen Constantin PSD DA
129. Vainer Aurel Minoritati -
130. Varga Vasile PNL Abținere
131. Vladu Iulian PNL Abținere
132. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
133. Zaharcu Neviser PSD DA
134. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
136. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 noiembrie 2019, 15:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro