Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2015 > 10:21 Versiunea pentru printare
Marți, 22 decembrie 2015, ora 10:21

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 711/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.73/1993 pentru înființarea, organizarea și funcționarea Consiliului Legislativ
Centralizator:Total PSD PNL UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:86 37 36 6 2 3 2
- voturi pentru (DA):37 31 1 - 2 3 -
- voturi împotrivă (NU):5 - 5 - - - -
- abțineri:31 1 23 6 - - 1
- nu au votat:13 5 7 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD -
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Avram Constantin ALDE DA
4. Avram Marian PNL DA
5. Axente Ioan PSD -
6. Baltă Mihai PSD DA
7. Bălan Ion PSD DA
8. Benga Ioan PSD DA
9. Birchall Ana PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Borbély László UDMR Abținere
12. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
13. Calimente Mihăiță PNL Abținere
14. Canacheu Costică PNL Abținere
15. Cazan Mircea-Vasile PNL -
16. Călin Ion PSD DA
17. Chebac Eugen PSD DA
18. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
19. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
20. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
21. Cocei Erland PNL Abținere
22. Covaci Dorel PSD DA
23. Cristian Horia PNL -
24. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
25. Dascălu Constantin PNL Abținere
26. Dima Toader PSD DA
27. Dobre Victor Paul PNL Abținere
28. Dobrinescu Traian PNL Abținere
29. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
30. Dragomir Maria - Abținere
31. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
32. Dumbrăvanu Paul PNL NU
33. Dușa Mircea PSD DA
34. Eparu Ion PSD DA
35. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
36. Fonta Nuțu PSD Abținere
37. Frăticiu Gheorghe PSD -
38. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
39. Gudu Vasile PNL Abținere
40. Guran Virgil PNL Abținere
41. Harbuz Liviu PSD -
42. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
43. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
44. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
45. Ibram Iusein Minoritati DA
46. Iordache Florin PSD DA
47. Itu Cornel PSD DA
48. Laza-Matiuța Liviu PNL -
49. Marin Gheorghe PSD DA
50. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
51. Máté András-Levente UDMR Abținere
52. Mihai Aurelian PNL -
53. Militaru Lucian PNL -
54. Mocioi Niculina PNL Abținere
55. Munteanu Ioan PSD DA
56. Neacșu Marian PSD DA
57. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
58. Niculescu Dumitru PSD DA
59. Niță Emil PSD DA
60. Nosa Iuliu PSD DA
61. Orban Ludovic PNL NU
62. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
63. Petric Octavian PSD DA
64. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
65. Roman Gheorghe PNL -
66. Roman Victor PSD -
67. Săpunaru Nini PNL Abținere
68. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
69. Scarlat George PNL Abținere
70. Seres Dénes UDMR Abținere
71. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
72. Stan Ion PSD DA
73. Stănescu Alexandru PSD DA
74. Sturzu Mihai-Răzvan - -
75. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
76. Tararache Mihai PNL -
77. Tămâian Ioan PNL Abținere
78. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
79. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
80. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
81. Tudorache Daniel PSD DA
82. Udriște Gheorghe PNL Abținere
83. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
84. Varga Vasile PNL Abținere
85. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
86. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 1:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro