Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2016 > 16:26 Versiunea pentru printare
Luni, 15 februarie 2016, ora 16:26

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 620/2015 pentru modificarea art.391 din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:171 75 42 7 8 16 16 7
- voturi pentru (DA):152 68 34 7 8 13 15 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:19 7 8 - - 3 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL -
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL -
10. Bălan Ion PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Blănariu Valentin UNPR DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
16. Boghicevici Claudia PNL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Bordeianu Dan PSD DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Buican Cristian PNL -
21. Buicu Corneliu-Florin PSD -
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Canacheu Costică PNL DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
27. Cernea Remus-Florinel - DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Chirvăsuță Laurențiu UNPR DA
30. Ciobanu Liliana - DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
33. Ciurariu Florin PNL DA
34. Cocei Erland PNL DA
35. Constantin Daniel ALDE -
36. Costin Gheorghe PNL DA
37. Covaci Dorel PSD DA
38. Crăciunescu Grigore PNL DA
39. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Cupșa Ioan PNL DA
42. Daea Petre PSD -
43. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
44. Dascălu Constantin PNL DA
45. Deaconu Mihai - DA
46. Dîrzu Ioan PSD DA
47. Doboș Anton PNL DA
48. Dobre Victor Paul PNL DA
49. Dobrinescu Traian PNL -
50. Dolha Mircea PNL -
51. Dolineaschi Andrei PSD DA
52. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Dragomir Maria - DA
55. Dragomir Viorel Marian PSD DA
56. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
57. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
58. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
59. Emacu Gheorghe UNPR DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Fejér László-Ődőn UDMR DA
62. Florea Damian ALDE DA
63. Florea Daniel PSD DA
64. Frăticiu Gheorghe PSD DA
65. Galan Constantin ALDE DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
69. Gheorghe Florin UNPR -
70. Gheorghe Tinel PNL DA
71. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
72. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
73. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
74. Grama Horia PSD DA
75. Grecea Maria PNL DA
76. Gudu Vasile PNL -
77. Guran Virgil PNL DA
78. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
79. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
80. Iancu Iulian PSD DA
81. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Intotero Natalia-Elena PSD DA
84. Ionescu Aurelian ALDE -
85. Iordache Florin PSD DA
86. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
87. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
88. Kelemen Hunor UDMR DA
89. Khraibani Camelia PSD DA
90. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
91. Longher Ghervazen Minoritati DA
92. Lubanovici Mircea PNL DA
93. Manda Iulian Claudiu PSD DA
94. Manolescu Oana Minoritati DA
95. Marcoci Vlad PSD DA
96. Marica Petru-Sorin PSD DA
97. Marin Gheorghe PSD DA
98. Marin Laura PSD DA
99. Marocico Ion Minoritati DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
102. Melinte Ion PSD DA
103. Mihai Aurelian PNL DA
104. Mihăilă Ioan UNPR DA
105. Mincă Liliana UNPR DA
106. Mocioi Niculina PNL DA
107. Moldovan Ioan ALDE DA
108. Muntean Mircia PSD DA
109. Munteanu Ioan PSD DA
110. Nassar Rodica PSD DA
111. Negruț Clement - DA
112. Negruț Cornelia ALDE DA
113. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
114. Nichita Cristina PSD DA
115. Nicolae Florian PNL DA
116. Niculae Aurel UNPR DA
117. Niculescu Dumitru UNPR DA
118. Nistor Laurențiu PSD DA
119. Niță Constantin PSD DA
120. Niță Emil PSD DA
121. Nosa Iuliu PSD -
122. Oltean Ioan PNL DA
123. Oros Nechita-Adrian PNL DA
124. Pardău Dumitru PNL DA
125. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
126. Petric Octavian PSD DA
127. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
128. Pop Georgian PSD DA
129. Popeangă Vasile PSD DA
130. Potor Călin PSD DA
131. Pușcaș Iacob UNPR DA
132. Răducanu Ion UNPR DA
133. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
134. Rățoi Neculai PSD DA
135. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
136. Roman Ioan Sorin PSD DA
137. Roman Victor PSD DA
138. Roșca Lucreția PSD DA
139. Săpunaru Nini PNL DA
140. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
141. Sefer Cristian-George UNPR DA
142. Seres Dénes UDMR DA
143. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
144. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
145. Stan Ioan PSD -
146. Stanciu Zisu PSD DA
147. Stragea Sorin Constantin PSD DA
148. Stroe Radu UNPR DA
149. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
150. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
151. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
152. Șimon Gheorghe PSD DA
153. Ștefan Viorel PSD DA
154. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
155. Tămâian Ioan PNL -
156. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
157. Teju Sorin ALDE -
158. Tîlvăr Angel PSD DA
159. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
160. Traicu Rodin PSD -
161. Tudorie Violeta PSD DA
162. Tudose Mihai PSD DA
163. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
164. Uricec Eugen Constantin PSD DA
165. Vainer Aurel Minoritati DA
166. Varga Vasile PNL DA
167. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
168. Vulpescu Ioan PSD DA
169. Weber Mihai PSD -
170. Zaharcu Neviser PSD DA
171. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 3:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro