Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2016 > 16:34 Versiunea pentru printare
Luni, 15 februarie 2016, ora 16:34

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 275/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.46/2013 privind criza financiară și insolvența unităților administrativ-teritoriale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:169 74 38 7 8 16 19 7
- voturi pentru (DA):129 56 27 5 7 15 13 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:40 18 11 2 1 1 6 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL -
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL -
10. Bălan Ion PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Blănariu Valentin UNPR DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD -
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR -
16. Boghicevici Claudia PNL DA
17. Bónis István UDMR -
18. Bordeianu Dan PSD DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Buican Cristian PNL -
21. Buicu Corneliu-Florin PSD -
22. Calimente Mihăiță PNL -
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Canacheu Costică PNL DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
27. Cernea Remus-Florinel - DA
28. Chirvăsuță Laurențiu UNPR DA
29. Ciobanu Liliana - DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
32. Ciurariu Florin PNL DA
33. Cocei Erland PNL DA
34. Constantin Daniel ALDE DA
35. Costin Gheorghe PNL DA
36. Covaci Dorel PSD DA
37. Crăciunescu Grigore PNL DA
38. Cseke Attila-Zoltán UDMR -
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Daea Petre PSD -
42. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
43. Dascălu Constantin PNL DA
44. Deaconu Mihai - DA
45. Dîrzu Ioan PSD DA
46. Doboș Anton PNL DA
47. Dobre Victor Paul PNL -
48. Dobrinescu Traian PNL -
49. Dolineaschi Andrei PSD DA
50. Dragnea Nicolae-Liviu PSD -
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Dragomir Maria - DA
53. Dragomir Viorel Marian PSD DA
54. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
55. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
56. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
57. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
58. Emacu Gheorghe UNPR DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Fejér László-Ődőn UDMR DA
61. Florea Damian ALDE DA
62. Florea Daniel PSD DA
63. Frăticiu Gheorghe PSD DA
64. Galan Constantin ALDE DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
67. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
68. Gheorghe Florin UNPR -
69. Gheorghe Tinel PNL DA
70. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
71. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
72. Gliga Vasile Ghiorghe PSD -
73. Grama Horia PSD DA
74. Gudu Vasile PNL -
75. Guran Virgil PNL DA
76. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
77. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Intotero Natalia-Elena PSD DA
82. Ionescu Aurelian ALDE DA
83. Iordache Florin PSD DA
84. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
85. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
86. Itu Cornel PSD DA
87. Kerekes Károly UDMR DA
88. Khraibani Camelia PSD DA
89. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
90. Longher Ghervazen Minoritati -
91. Lubanovici Mircea PNL DA
92. Manda Iulian Claudiu PSD DA
93. Manolescu Oana Minoritati DA
94. Marcoci Vlad PSD DA
95. Marica Petru-Sorin PSD DA
96. Marin Gheorghe PSD DA
97. Marin Laura PSD DA
98. Marocico Ion Minoritati DA
99. Máté András-Levente UDMR DA
100. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
101. Melinte Ion PSD DA
102. Mihai Aurelian PNL DA
103. Mihăilă Ioan UNPR -
104. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD -
105. Mincă Liliana UNPR DA
106. Moisii Constantin UNPR -
107. Moldovan Ioan ALDE DA
108. Muntean Mircia PSD DA
109. Munteanu Ioan PSD -
110. Murgu Neagu UNPR DA
111. Nassar Rodica PSD DA
112. Negruț Clement - -
113. Negruț Cornelia ALDE DA
114. Nichita Cristina PSD -
115. Nicolae Florian PNL DA
116. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
117. Niculae Aurel UNPR -
118. Niculescu Dumitru UNPR DA
119. Nistor Laurențiu PSD DA
120. Nistor Marioara UNPR DA
121. Niță Emil PSD DA
122. Nosa Iuliu PSD -
123. Oros Nechita-Adrian PNL DA
124. Pardău Dumitru PNL DA
125. Petric Octavian PSD -
126. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
127. Popa Octavian-Marius PNL DA
128. Popeangă Vasile PSD DA
129. Potor Călin PSD DA
130. Pușcaș Iacob UNPR DA
131. Răducanu Ion UNPR DA
132. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
133. Rățoi Neculai PSD DA
134. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
135. Roman Ioan Sorin PSD DA
136. Roman Victor PSD DA
137. Roșca Lucreția PSD DA
138. Săpunaru Nini PNL -
139. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD -
140. Sefer Cristian-George UNPR -
141. Seres Dénes UDMR DA
142. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
143. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
144. Stan Ioan PSD -
145. Stanciu Zisu PSD -
146. Stragea Sorin Constantin PSD DA
147. Stroe Radu UNPR DA
148. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
149. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
150. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
151. Șimon Gheorghe PSD DA
152. Ștefan Viorel PSD -
153. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
154. Tămâian Ioan PNL -
155. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
156. Teju Sorin ALDE -
157. Tîlvăr Angel PSD DA
158. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
159. Traicu Rodin PSD DA
160. Tudorie Violeta PSD DA
161. Tudose Mihai PSD DA
162. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
163. Uricec Eugen Constantin PSD DA
164. Vainer Aurel Minoritati DA
165. Varga Vasile PNL DA
166. Vladu Iulian PNL DA
167. Vulpescu Ioan PSD DA
168. Weber Mihai PSD -
169. Zaharcu Neviser PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 3:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro