Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2016 > 16:20 Versiunea pentru printare
Luni, 15 februarie 2016, ora 16:20

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Retrimitere la comisie - pentru o zi
PL 649/2015 privind promovarea demnității umane și toleranței față de diferențele de grup
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:136 60 38 6 4 9 13 6
- voturi pentru (DA):114 53 26 6 3 8 12 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:22 7 12 - 1 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Blănariu Valentin UNPR DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD -
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD -
12. Boghicevici Claudia PNL DA
13. Bónis István UDMR DA
14. Bordeianu Dan PSD DA
15. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
16. Buican Cristian PNL DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Calimente Mihăiță PNL DA
19. Canacheu Costică PNL DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Cherecheș Florica PNL DA
22. Chirvăsuță Laurențiu UNPR DA
23. Ciobanu Liliana - DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
26. Ciurariu Florin PNL -
27. Cocei Erland PNL DA
28. Costin Gheorghe PNL -
29. Covaci Dorel PSD DA
30. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
31. Cupă Ion ALDE DA
32. Cupșa Ioan PNL -
33. Daea Petre PSD DA
34. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
35. Dascălu Constantin PNL DA
36. Deaconu Mihai - DA
37. Dîrzu Ioan PSD DA
38. Doboș Anton PNL DA
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dobrinescu Traian PNL -
41. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
42. Dragomir Gheorghe PNL DA
43. Dragomir Maria - DA
44. Dragomir Viorel Marian PSD DA
45. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
46. Emacu Gheorghe UNPR DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Fejér László-Ődőn UDMR DA
49. Florea Damian ALDE DA
50. Florea Daniel PSD DA
51. Galan Constantin ALDE DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Găină Mihăiță PSD DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
55. Gheorghe Florin UNPR -
56. Gheorghe Tinel PNL DA
57. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
58. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
59. Grecea Maria PNL DA
60. Gudu Vasile PNL -
61. Guran Virgil PNL DA
62. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
63. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
66. Intotero Natalia-Elena PSD DA
67. Iordache Florin PSD DA
68. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
69. Ispir Raluca-Cristina PNL -
70. Laza-Matiuța Liviu PNL -
71. Longher Ghervazen Minoritati DA
72. Lubanovici Mircea PNL -
73. Lupu Mihai PNL DA
74. Manda Iulian Claudiu PSD DA
75. Manolescu Oana Minoritati -
76. Marcoci Vlad PSD DA
77. Marica Petru-Sorin PSD DA
78. Marin Gheorghe PSD DA
79. Máté András-Levente UDMR DA
80. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
81. Melinte Ion PSD DA
82. Mihai Aurelian PNL DA
83. Mincă Liliana UNPR DA
84. Mironescu Răzvan Horia PNL -
85. Mitrea Manuela PSD -
86. Mocioi Niculina PNL DA
87. Moldovan Ioan ALDE DA
88. Munteanu Ioan PSD DA
89. Nassar Rodica PSD DA
90. Negruț Clement - DA
91. Negruț Cornelia ALDE DA
92. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
93. Nicolae Florian PNL DA
94. Niculae Aurel UNPR DA
95. Niculescu Dumitru UNPR DA
96. Nistor Laurențiu PSD DA
97. Niță Constantin PSD -
98. Niță Emil PSD DA
99. Nosa Iuliu PSD -
100. Oltean Ioan PNL DA
101. Palăr Ionel PNL DA
102. Pardău Dumitru PNL -
103. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
104. Petric Octavian PSD DA
105. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
106. Pop Georgian PSD DA
107. Popeangă Vasile PSD DA
108. Potor Călin PSD DA
109. Pușcaș Iacob UNPR DA
110. Răducanu Ion UNPR DA
111. Rățoi Neculai PSD DA
112. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
113. Roman Ioan Sorin PSD DA
114. Roman Victor PSD DA
115. Sefer Cristian-George UNPR DA
116. Seres Dénes UDMR DA
117. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
118. Stan Ioan PSD DA
119. Stragea Sorin Constantin PSD DA
120. Stroe Radu UNPR DA
121. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
122. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
123. Șimon Gheorghe PSD DA
124. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
125. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
126. Tămâian Ioan PNL -
127. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
128. Teju Sorin ALDE -
129. Tîlvăr Angel PSD DA
130. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
131. Tudose Mihai PSD DA
132. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
133. Uricec Eugen Constantin PSD DA
134. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
135. Zaharcu Neviser PSD DA
136. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 7:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro