Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2016 > 16:23 Versiunea pentru printare
Luni, 15 februarie 2016, ora 16:23

Subiect vot: Scoatere de pe ordinea de zi - până la întrunirea Comisiei pentru Regulament
PHC 2/2016 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.48/2012 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:163 72 43 7 6 14 14 7
- voturi pentru (DA):132 65 32 7 6 10 6 6
- voturi împotrivă (NU):6 - - - - - 6 -
- abțineri:4 - 1 - - 2 - 1
- nu au votat:21 7 10 - - 2 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR -
2. Alexe Florin-Alexandru PNL -
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Blănariu Valentin UNPR DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Boghicevici Claudia PNL DA
15. Bónis István UDMR DA
16. Bordeianu Dan PSD DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Buican Cristian PNL -
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Calimente Mihăiță PNL DA
21. Canacheu Costică PNL DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Cernea Remus-Florinel - DA
24. Cherecheș Florica PNL DA
25. Chirvăsuță Laurențiu UNPR DA
26. Ciobanu Liliana - DA
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
28. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
29. Ciurariu Florin PNL DA
30. Cocei Erland PNL DA
31. Constantin Daniel ALDE -
32. Costin Gheorghe PNL DA
33. Covaci Dorel PSD DA
34. Crăciunescu Grigore PNL DA
35. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
36. Cupă Ion ALDE Abținere
37. Cupșa Ioan PNL -
38. Daea Petre PSD -
39. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
40. Dascălu Constantin PNL DA
41. Deaconu Mihai - DA
42. Dîrzu Ioan PSD DA
43. Doboș Anton PNL DA
44. Dobre Victor Paul PNL DA
45. Dobrinescu Traian PNL -
46. Dolineaschi Andrei PSD DA
47. Dragnea Nicolae-Liviu PSD -
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Dragomir Maria - DA
50. Dragomir Viorel Marian PSD DA
51. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
52. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
53. Emacu Gheorghe UNPR NU
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Fejér László-Ődőn UDMR DA
56. Florea Damian ALDE DA
57. Florea Daniel PSD DA
58. Frăticiu Gheorghe PSD DA
59. Galan Constantin ALDE DA
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
63. Gheorghe Florin UNPR -
64. Gheorghe Tinel PNL DA
65. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
66. Gireadă Dumitru-Verginel PNL -
67. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
68. Grecea Maria PNL DA
69. Gudu Vasile PNL -
70. Guran Virgil PNL DA
71. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
72. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
75. Intotero Natalia-Elena PSD DA
76. Ionescu Aurelian ALDE DA
77. Iordache Florin PSD DA
78. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
79. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
80. Kelemen Hunor UDMR DA
81. Khraibani Camelia PSD DA
82. Laza-Matiuța Liviu PNL -
83. Longher Ghervazen Minoritati DA
84. Lubanovici Mircea PNL DA
85. Lupu Mihai PNL DA
86. Manda Iulian Claudiu PSD DA
87. Manolescu Oana Minoritati DA
88. Marcoci Vlad PSD DA
89. Marica Petru-Sorin PSD DA
90. Marin Gheorghe PSD DA
91. Marin Laura PSD DA
92. Marocico Ion Minoritati DA
93. Máté András-Levente UDMR DA
94. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
95. Melinte Ion PSD DA
96. Mihai Aurelian PNL DA
97. Mihăilă Ioan UNPR NU
98. Mincă Liliana UNPR DA
99. Mironescu Răzvan Horia PNL -
100. Mitrea Manuela PSD DA
101. Mîrza Gavril PSD DA
102. Mocioi Niculina PNL DA
103. Moldovan Ioan ALDE DA
104. Muntean Mircia PSD DA
105. Munteanu Ioan PSD DA
106. Nassar Rodica PSD DA
107. Negruț Clement - Abținere
108. Negruț Cornelia ALDE DA
109. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
110. Nicolae Florian PNL DA
111. Niculae Aurel UNPR NU
112. Niculescu Dumitru UNPR DA
113. Nistor Laurențiu PSD DA
114. Niță Constantin PSD DA
115. Niță Emil PSD DA
116. Nosa Iuliu PSD -
117. Oltean Ioan PNL DA
118. Oros Nechita-Adrian PNL DA
119. Palăr Ionel PNL DA
120. Pardău Dumitru PNL DA
121. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
122. Petric Octavian PSD DA
123. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
124. Pop Georgian PSD DA
125. Popeangă Vasile PSD DA
126. Potor Călin PSD DA
127. Pușcaș Iacob UNPR NU
128. Răducanu Ion UNPR NU
129. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
130. Rățoi Neculai PSD -
131. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
132. Roman Ioan Sorin PSD DA
133. Roman Victor PSD DA
134. Roșca Lucreția PSD DA
135. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
136. Sefer Cristian-George UNPR NU
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
139. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
140. Stan Ioan PSD DA
141. Stragea Sorin Constantin PSD DA
142. Stroe Radu UNPR DA
143. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
144. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
145. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
146. Șimon Gheorghe PSD DA
147. Ștefan Viorel PSD DA
148. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
149. Tămâian Ioan PNL -
150. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
151. Teju Sorin ALDE -
152. Tîlvăr Angel PSD DA
153. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
154. Tudose Mihai PSD DA
155. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
156. Uricec Eugen Constantin PSD DA
157. Vainer Aurel Minoritati DA
158. Varga Vasile PNL DA
159. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
160. Vulpescu Ioan PSD -
161. Weber Mihai PSD -
162. Zaharcu Neviser PSD DA
163. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 12:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro