Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:35

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 588/2015 pentru modificarea și completarea Legii 504/2002 a audiovizualului
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:276 100 85 - 9 13 20 21
- voturi pentru (DA):273 100 84 - 9 13 20 20
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Anton Marin UNPR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen UNPR DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Ciobanu Liliana - DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor UNPR -
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu UNPR DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
55. Constantin Daniel ALDE DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Mircea PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
78. Dragomir Gheorghe PNL DA
79. Dragomir Maria - DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul PNL DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
86. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Enache Marian UNPR DA
89. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fejér László-Ődőn UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu UNPR DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Florin UNPR DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria PNL DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
111. Guran Virgil PNL DA
112. Gurzău Adrian - DA
113. Gust Băloșin Florentin - DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Holban Titi UNPR DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hulea Ioan UNPR DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu Aurelian ALDE DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Iriza Scarlat - DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kereskényi Gábor UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lubanovici Mircea PNL DA
138. Lupu Mihai PNL DA
139. Man Mircea PNL DA
140. Manda Iulian Claudiu PSD DA
141. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
142. Manolache Marius PSD DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Marin Gheorghe PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Máté András-Levente UDMR DA
149. Melinte Ion PSD DA
150. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
151. Mihai Aurelian PNL DA
152. Mihăilă Ioan UNPR DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mincă Liliana UNPR DA
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
157. Mîrza Gavril PSD DA
158. Mocanu Adrian PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL DA
161. Moisii Constantin UNPR DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
164. Movilă Petru - DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Murgu Neagu UNPR DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Necula Cosmin PSD DA
170. Negruț Clement - DA
171. Negruț Cornelia ALDE DA
172. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Alexandri PNL DA
175. Nicolae Florian PNL DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
177. Niculae Aurel UNPR DA
178. Niculescu Dumitru UNPR DA
179. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Nistor Marioara UNPR DA
182. Niță Constantin PSD DA
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Oajdea Daniel Vasile - NU
186. Oltean Ioan PNL DA
187. Orban Ludovic PNL DA
188. Oros Nechita-Adrian PNL DA
189. Palașcă Viorel ALDE DA
190. Palăr Ionel PNL DA
191. Paleologu Theodor PNL DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Pană Adriana-Doina PSD DA
194. Paul Maria-Andreea PNL DA
195. Pârgaru Ion UNPR DA
196. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
197. Peia Ninel PSD DA
198. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Popa Octavian-Marius PNL DA
202. Popa Radu Mihai - DA
203. Popeangă Vasile PSD DA
204. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
205. Popescu Florin Aurelian - DA
206. Potor Călin PSD DA
207. Pușcaș Iacob UNPR DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rățoi Neculai PSD DA
210. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
211. Rizea Cristian PSD DA
212. Roman Victor PSD DA
213. Rotaru Răzvan - DA
214. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
215. Săpunaru Nini PNL DA
216. Scarlat George PNL DA
217. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
218. Secară Florin Mihail PNL DA
219. Sefer Cristian-George UNPR DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
222. Simedru Dan Coriolan PNL DA
223. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
224. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stan Ioan PSD DA
227. Stanciu Anghel PSD DA
228. Stanciu Zisu PSD DA
229. Stancu Ionel Minoritati DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Stoica Mihaela - DA
233. Stragea Sorin Constantin PSD DA
234. Stroe Radu UNPR DA
235. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
236. Surdu Raluca PNL DA
237. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
238. Szabó Ödön UDMR DA
239. Șcheau Ion PNL DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șova Lucian PSD DA
242. Ștefan Viorel PSD DA
243. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
245. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
246. Tararache Mihai PNL DA
247. Tămâian Ioan PNL DA
248. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
249. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
250. Teju Sorin ALDE DA
251. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
252. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
253. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
254. Tîlvăr Angel PSD DA
255. Toader Mircea-Nicu PNL DA
256. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
257. Tomac Eugen - DA
258. Traicu Rodin PSD DA
259. Tudorache Daniel PSD DA
260. Tudorie Violeta PSD DA
261. Tudose Mihai PSD DA
262. Tușa Adriana Diana PNL DA
263. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
264. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
265. Uricec Eugen Constantin PSD DA
266. Ursărescu Dorinel ALDE DA
267. Vainer Aurel Minoritati DA
268. Varga Lucia-Ana PNL DA
269. Vladu Iulian PNL DA
270. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
271. Vreme Valerian UNPR DA
272. Weber Mihai PSD DA
273. Zaharcu Neviser PSD DA
274. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
276. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 12:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro