Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:33

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 713/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.21/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.165/2013 privind măsurile pentru finalizarea procesului de restituire, în natură sau prin echivalent, a imobilelor preluate în mod abuziv în perioada regimului comunist în România, precum și a art.3 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.94/2000 privind retrocedarea unor bunuri imobile care au aparținut cultelor religioase din România
- lege organică
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:272 99 84 - 9 12 20 21
- voturi pentru (DA):263 98 83 - 9 11 19 17
- voturi împotrivă (NU):3 1 - - - - - 2
- abțineri:6 - 1 - - 1 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Anghel Gabriela-Lola - DA
8. Anton Marin UNPR DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cernea Remus-Florinel - NU
39. Chebac Eugen UNPR DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Ciobanu Liliana - DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
48. Ciuhodaru Tudor UNPR Abținere
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu UNPR DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Maria - DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
85. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
86. Dușa Mircea PSD DA
87. Enache Marian UNPR DA
88. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu UNPR DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Florin UNPR DA
102. Gheorghe Tinel PNL Abținere
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
109. Guran Virgil PNL DA
110. Gurzău Adrian - NU
111. Gust Băloșin Florentin - DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Holban Titi UNPR DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan UNPR DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Iriza Scarlat - DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PNL DA
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolache Marius PSD DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Mihăilă Ioan UNPR DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mincă Liliana UNPR DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL DA
158. Moisii Constantin UNPR DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru - Abținere
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Murgu Neagu UNPR DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Clement - DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Alexandri PNL DA
172. Nicolae Florian PNL DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Niculae Aurel UNPR DA
175. Niculescu Dumitru UNPR DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara UNPR DA
179. Niță Constantin PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile - DA
183. Oltean Ioan PNL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Paleologu Theodor PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paul Maria-Andreea PNL DA
191. Pârgaru Ion UNPR DA
192. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Popa Octavian-Marius PNL DA
197. Popa Radu Mihai - DA
198. Popeangă Vasile PSD DA
199. Popescu Florin Aurelian - DA
200. Potor Călin PSD DA
201. Pușcaș Iacob UNPR DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rățoi Neculai PSD DA
204. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
205. Rizea Cristian PSD DA
206. Roman Gheorghe PNL DA
207. Roman Victor PSD DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rotaru Răzvan - DA
210. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
211. Săpunaru Nini PNL DA
212. Scarlat George PNL DA
213. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
214. Secară Florin Mihail PNL DA
215. Sefer Cristian-George UNPR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
218. Simedru Dan Coriolan PNL DA
219. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
220. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stanciu Anghel PSD DA
224. Stanciu Zisu PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Stoica Mihaela - DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Radu UNPR DA
231. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
232. Surdu Raluca PNL DA
233. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șcheau Ion PNL DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șova Lucian PSD DA
238. Ștefan Viorel PSD DA
239. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
242. Tararache Mihai PNL DA
243. Tămâian Ioan PNL DA
244. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Teju Sorin ALDE Abținere
247. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
248. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
249. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Toader Mircea-Nicu PNL DA
252. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
253. Tomac Eugen - Abținere
254. Traicu Rodin PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tudorie Violeta PSD DA
257. Tudose Mihai PSD DA
258. Tușa Adriana Diana PNL DA
259. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
260. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
261. Uricec Eugen Constantin PSD DA
262. Ursărescu Dorinel ALDE DA
263. Vainer Aurel Minoritati DA
264. Varga Lucia-Ana PNL DA
265. Vladu Iulian PNL DA
266. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
267. Vreme Valerian UNPR DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Zaharcu Neviser PSD DA
270. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
272. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 12:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro