Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:30

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 340/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.198/2008 privind serviciile consulare pentru care se percep taxe și nivelul taxelor consulare la misiunile diplomatice și oficiile consulare ale României în străinătate, cu modificările și completările ulterioare
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:271 97 86 - 9 12 19 21
- voturi pentru (DA):168 96 - - 8 10 19 9
- voturi împotrivă (NU):95 1 83 - - - - 10
- abțineri:7 - 3 - 1 2 - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Anton Marin UNPR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
27. Boghicevici Claudia PNL NU
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL NU
33. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL NU
36. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - NU
40. Chebac Eugen UNPR DA
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
44. Ciobanu Liliana - NU
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor UNPR NU
50. Ciurariu Florin PNL NU
51. Cocei Erland PNL NU
52. Codîrlă Liviu UNPR DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
55. Costin Gheorghe PNL NU
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL NU
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL NU
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
65. Dascălu Constantin PNL NU
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL NU
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrinescu Traian PNL NU
72. Dolha Mircea PNL NU
73. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
76. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
77. Dragomir Gheorghe PNL NU
78. Dragomir Maria - NU
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL NU
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
85. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
86. Enache Marian UNPR DA
87. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu UNPR DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
101. Gheorghe Florin UNPR DA
102. Gheorghe Tinel PNL NU
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL NU
107. Gudu Vasile PNL NU
108. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
109. Guran Virgil PNL NU
110. Gurzău Adrian - NU
111. Gust Băloșin Florentin - DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Holban Titi UNPR DA
115. Horga Vasile PNL NU
116. Hulea Ioan UNPR DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL NU
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PNL NU
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Iriza Scarlat - DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL NU
135. Lupu Mihai PNL NU
136. Man Mircea PNL NU
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
139. Manolache Marius PSD DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL NU
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL NU
149. Mihăilă Ioan UNPR DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mincă Liliana UNPR DA
152. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
153. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL NU
158. Moisii Constantin UNPR DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru - NU
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Murgu Neagu UNPR DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Clement - NU
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL NU
171. Nicolae Alexandri PNL NU
172. Nicolae Florian PNL NU
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
174. Niculae Aurel UNPR DA
175. Niculescu Dumitru UNPR DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara UNPR DA
179. Niță Constantin PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile - DA
183. Oltean Ioan PNL NU
184. Oros Nechita-Adrian PNL NU
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Palăr Ionel PNL NU
187. Paleologu Theodor PNL NU
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paul Maria-Andreea PNL NU
191. Pârgaru Ion UNPR DA
192. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
196. Pop Georgian PSD DA
197. Popa Octavian-Marius PNL NU
198. Popa Radu Mihai - DA
199. Popeangă Vasile PSD NU
200. Popescu Florin Aurelian - -
201. Potor Călin PSD DA
202. Pușcaș Iacob UNPR DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rățoi Neculai PSD DA
205. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
206. Rizea Cristian PSD DA
207. Roman Gheorghe PNL NU
208. Roman Victor PSD DA
209. Roșca Mircea PNL NU
210. Rotaru Răzvan - NU
211. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
212. Săpunaru Nini PNL NU
213. Scarlat George PNL NU
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
215. Secară Florin Mihail PNL NU
216. Sefer Cristian-George UNPR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
219. Simedru Dan Coriolan PNL NU
220. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
221. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stan Ioan PSD DA
224. Stanciu Anghel PSD DA
225. Stanciu Zisu PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Stoica Mihaela - NU
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Radu UNPR DA
232. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
233. Surdu Raluca PNL NU
234. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șcheau Ion PNL NU
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
242. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
243. Tararache Mihai PNL NU
244. Tămâian Ioan PNL NU
245. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
246. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
247. Teju Sorin ALDE DA
248. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
249. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
250. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Toader Mircea-Nicu PNL NU
253. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
254. Tomac Eugen - NU
255. Traicu Rodin PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tudose Mihai PSD DA
258. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
259. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
260. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
261. Uricec Eugen Constantin PSD DA
262. Ursărescu Dorinel ALDE DA
263. Varga Lucia-Ana PNL NU
264. Vladu Iulian PNL NU
265. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
266. Vreme Valerian UNPR DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zaharcu Neviser PSD DA
269. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
271. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 12:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro