Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:17

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 502/2015 privind declararea zilei de 19 februarie - " Ziua Brâncuși " ca sărbătoare națională
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:261 90 86 - 10 12 19 17
- voturi pentru (DA):259 89 86 - 10 11 19 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin UNPR DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD -
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen UNPR DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chițoiu Daniel ALDE DA
43. Ciobanu Liliana - DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
47. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu UNPR DA
51. Comșa Cornel-George - DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
53. Costin Gheorghe PNL DA
54. Cristea Victor PSD DA
55. Cristian Horia PNL DA
56. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Daea Petre PSD DA
60. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
61. Dascălu Constantin PNL DA
62. Delureanu Virgil PSD DA
63. Dima Toader PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Doboș Anton PNL DA
66. Dobre Victor Paul PNL DA
67. Dobrinescu Traian PNL DA
68. Dolha Mircea PNL DA
69. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
70. Dolineaschi Andrei PSD DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Maria - DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
76. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
77. Dumbrăvanu Paul PNL DA
78. Dumitru Georgică ALDE DA
79. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
80. Dușa Mircea PSD DA
81. Enache Marian UNPR DA
82. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
83. Eparu Ion PSD DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fejér László-Ődőn UDMR DA
86. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
87. Firczak Gheorghe Minoritati DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Fonta Nuțu UNPR DA
91. Frăticiu Gheorghe PSD DA
92. Galan Constantin ALDE DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Florin UNPR DA
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
99. Grama Horia PSD DA
100. Grecea Maria PNL DA
101. Gudu Vasile PNL DA
102. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
103. Guran Virgil PNL DA
104. Gust Băloșin Florentin - DA
105. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
106. Harbuz Liviu PSD DA
107. Holban Titi UNPR DA
108. Horga Vasile PNL DA
109. Hulea Ioan UNPR DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iane Daniel PNL DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu Aurelian ALDE DA
117. Ionescu George PNL DA
118. Iordache Florin PSD DA
119. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
120. Iriza Scarlat - DA
121. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Kerekes Károly UDMR DA
125. Kereskényi Gábor UDMR DA
126. Khraibani Camelia PSD DA
127. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lubanovici Mircea PNL DA
130. Lupu Mihai PNL DA
131. Man Mircea PNL DA
132. Manda Iulian Claudiu PSD DA
133. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
134. Manolache Marius PSD DA
135. Marcoci Vlad PSD DA
136. Marcu Viorica PNL DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Marin Gheorghe PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Máté András-Levente UDMR DA
141. Melinte Ion PSD DA
142. Mihai Aurelian PNL DA
143. Mihăilă Ioan UNPR DA
144. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
145. Mincă Liliana UNPR DA
146. Mircovici Niculae Minoritati DA
147. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
148. Mîrza Gavril PSD DA
149. Mocanu Adrian PSD DA
150. Mocioi Niculina PNL DA
151. Moisii Constantin UNPR DA
152. Moldovan Ioan ALDE DA
153. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
154. Movilă Petru - DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Murgu Neagu UNPR DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Neacșu Marian PSD DA
159. Necula Cosmin PSD DA
160. Negruț Clement - DA
161. Negruț Cornelia ALDE DA
162. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolae Alexandri PNL DA
165. Nicolae Florian PNL DA
166. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
167. Niculae Aurel UNPR DA
168. Niculescu Dumitru UNPR DA
169. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
170. Nistor Laurențiu PSD DA
171. Nistor Marioara UNPR DA
172. Niță Constantin PSD DA
173. Niță Emil PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Oltean Ioan PNL DA
176. Oros Nechita-Adrian PNL DA
177. Palașcă Viorel ALDE DA
178. Palăr Ionel PNL DA
179. Paleologu Theodor PNL DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pardău Dumitru PNL DA
182. Paul Maria-Andreea PNL DA
183. Pârgaru Ion UNPR DA
184. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
185. Peia Ninel PSD DA
186. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
187. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
188. Pop Georgian PSD DA
189. Popa Octavian-Marius PNL DA
190. Popa Radu Mihai - DA
191. Popeangă Vasile PSD DA
192. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
193. Pușcaș Iacob UNPR DA
194. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
195. Rățoi Neculai PSD DA
196. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
197. Rizea Cristian PSD DA
198. Roman Gheorghe PNL DA
199. Roman Victor PSD DA
200. Roșca Mircea PNL DA
201. Rotaru Răzvan - DA
202. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
203. Săpunaru Nini PNL DA
204. Scarlat George PNL DA
205. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
206. Secară Florin Mihail PNL DA
207. Sefer Cristian-George UNPR DA
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
210. Simedru Dan Coriolan PNL DA
211. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
212. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Stan Ioan PSD DA
215. Stanciu Anghel PSD DA
216. Stanciu Zisu PSD DA
217. Stancu Ionel Minoritati DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Stoica Mihaela - DA
221. Stragea Sorin Constantin PSD DA
222. Stroe Radu UNPR DA
223. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
224. Surdu Raluca PNL DA
225. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șcheau Ion PNL DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șova Lucian PSD DA
230. Ștefan Viorel PSD DA
231. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
232. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
233. Tararache Mihai PNL DA
234. Tămâian Ioan PNL DA
235. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
236. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
237. Teju Sorin ALDE DA
238. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
239. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
240. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
241. Tîlvăr Angel PSD DA
242. Toader Mircea-Nicu PNL DA
243. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
244. Tomac Eugen - DA
245. Traicu Rodin PSD DA
246. Tudorache Daniel PSD DA
247. Tudorie Violeta PSD DA
248. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
249. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
250. Uricec Eugen Constantin PSD DA
251. Ursărescu Dorinel ALDE DA
252. Vainer Aurel Minoritati DA
253. Varga Lucia-Ana PNL DA
254. Varga Vasile PNL DA
255. Vladu Iulian PNL DA
256. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
257. Vreme Valerian UNPR DA
258. Weber Mihai PSD DA
259. Zaharcu Neviser PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
261. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 12:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro