Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:16

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 91/2014 pentru modificarea alin.(3) al art.56 din Legea nr.350/2001 privind amenajarea teritoriului și urbanismul
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:259 88 86 - 10 12 18 16
- voturi pentru (DA):256 88 84 - 10 12 17 16
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin UNPR DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucur Constantin-Alin UNPR DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen UNPR DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Ciobanu Liliana - DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
48. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu UNPR DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Cristea Victor PSD DA
56. Cristian Horia PNL DA
57. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Daea Petre PSD DA
61. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
62. Dascălu Constantin PNL DA
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Dima Toader PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Doboș Anton PNL DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dobrinescu Traian PNL DA
69. Dolha Mircea PNL DA
70. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Maria - DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
76. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
77. Dumbrăvanu Paul PNL DA
78. Dumitru Georgică ALDE DA
79. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
80. Dușa Mircea PSD DA
81. Enache Marian UNPR DA
82. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
83. Eparu Ion PSD DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fejér László-Ődőn UDMR DA
86. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
87. Firczak Gheorghe Minoritati DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Fonta Nuțu UNPR DA
91. Frăticiu Gheorghe PSD DA
92. Galan Constantin ALDE DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Florin UNPR DA
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
99. Grama Horia PSD DA
100. Grecea Maria PNL DA
101. Gudu Vasile PNL DA
102. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
103. Guran Virgil PNL DA
104. Gust Băloșin Florentin - DA
105. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
106. Harbuz Liviu PSD DA
107. Holban Titi UNPR DA
108. Horga Vasile PNL DA
109. Hulea Ioan UNPR DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iane Daniel PNL DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu Aurelian ALDE DA
117. Ionescu George PNL DA
118. Iordache Florin PSD DA
119. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
120. Iriza Scarlat - DA
121. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
122. Kelemen Hunor UDMR DA
123. Kerekes Károly UDMR DA
124. Kereskényi Gábor UDMR DA
125. Khraibani Camelia PSD DA
126. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Lubanovici Mircea PNL DA
129. Lupu Mihai PNL DA
130. Man Mircea PNL DA
131. Manda Iulian Claudiu PSD DA
132. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
133. Manolache Marius PSD DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marcu Viorica PNL DA
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Marin Gheorghe PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Máté András-Levente UDMR DA
140. Melinte Ion PSD DA
141. Mihai Aurelian PNL DA
142. Mihăilă Ioan UNPR DA
143. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
144. Mincă Liliana UNPR DA
145. Mircovici Niculae Minoritati DA
146. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
147. Mîrza Gavril PSD DA
148. Mocanu Adrian PSD DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Mocioi Niculina PNL DA
151. Moisii Constantin UNPR DA
152. Moldovan Ioan ALDE DA
153. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
154. Movilă Petru - DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Murgu Neagu UNPR DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Neacșu Marian PSD DA
159. Necula Cosmin PSD DA
160. Negruț Clement - DA
161. Negruț Cornelia ALDE DA
162. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolae Alexandri PNL DA
165. Nicolae Florian PNL DA
166. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
167. Niculae Aurel UNPR DA
168. Niculescu Dumitru UNPR DA
169. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
170. Nistor Laurențiu PSD DA
171. Nistor Marioara UNPR DA
172. Niță Constantin PSD DA
173. Niță Emil PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Oltean Ioan PNL DA
176. Oros Nechita-Adrian PNL DA
177. Palașcă Viorel ALDE DA
178. Palăr Ionel PNL DA
179. Paleologu Theodor PNL Abținere
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pardău Dumitru PNL DA
182. Paul Maria-Andreea PNL DA
183. Pârgaru Ion UNPR DA
184. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
185. Peia Ninel PSD DA
186. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
187. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
188. Popa Octavian-Marius PNL DA
189. Popa Radu Mihai - DA
190. Popeangă Vasile PSD DA
191. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
192. Pușcaș Iacob UNPR DA
193. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
194. Rățoi Neculai PSD DA
195. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
196. Rizea Cristian PSD DA
197. Roman Victor PSD DA
198. Roșca Mircea PNL DA
199. Rusu Valentin PNL DA
200. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
201. Săpunaru Nini PNL DA
202. Scarlat George PNL DA
203. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
204. Secară Florin Mihail PNL DA
205. Sefer Cristian-George UNPR DA
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
208. Simedru Dan Coriolan PNL DA
209. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
210. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Stan Ioan PSD DA
213. Stanciu Anghel PSD DA
214. Stanciu Zisu PSD DA
215. Stancu Ionel Minoritati DA
216. Stativă Irinel Ioan PSD DA
217. Stănescu Alexandru PSD DA
218. Stoica Mihaela - DA
219. Stragea Sorin Constantin PSD DA
220. Stroe Radu UNPR DA
221. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
222. Surdu Raluca PNL DA
223. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șcheau Ion PNL DA
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șova Lucian PSD DA
228. Ștefan Viorel PSD DA
229. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
230. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
231. Tararache Mihai PNL DA
232. Tămâian Ioan PNL DA
233. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
234. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
235. Teju Sorin ALDE Abținere
236. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
237. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
238. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
239. Tîlvăr Angel PSD DA
240. Toader Mircea-Nicu PNL DA
241. Tomac Eugen - DA
242. Traicu Rodin PSD DA
243. Tudorache Daniel PSD DA
244. Tudorie Violeta PSD DA
245. Tușa Adriana Diana PNL DA
246. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
247. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
248. Uricec Eugen Constantin PSD DA
249. Ursărescu Dorinel ALDE DA
250. Vainer Aurel Minoritati DA
251. Varga Lucia-Ana PNL DA
252. Varga Vasile PNL DA
253. Vladu Iulian PNL DA
254. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
255. Vreme Valerian UNPR DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Zaharcu Neviser PSD DA
258. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
259. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 2:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro