Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:16

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 683/2015 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.24/2015 privind reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare, referitoare la continuarea unor activități realizate de Ministerul Afacerilor Interne
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:260 89 87 - 10 12 18 16
- voturi pentru (DA):256 88 86 - 10 11 18 15
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:2 1 - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin UNPR DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucur Constantin-Alin UNPR DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen UNPR DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Ciobanu Liliana - DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu UNPR DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Daea Petre PSD DA
62. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
63. Dascălu Constantin PNL DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Dima Toader PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Doboș Anton PNL DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrinescu Traian PNL DA
70. Dolha Mircea PNL DA
71. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
72. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
73. Dragomir Gheorghe PNL DA
74. Dragomir Maria - DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
78. Dumbrăvanu Paul PNL DA
79. Dumitru Georgică ALDE DA
80. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
81. Dușa Mircea PSD DA
82. Enache Marian UNPR DA
83. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
84. Eparu Ion PSD DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Fejér László-Ődőn UDMR DA
87. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
88. Firczak Gheorghe Minoritati DA
89. Florea Damian ALDE DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Fonta Nuțu UNPR DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gheorghe Florin UNPR DA
97. Gheorghe Tinel PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
99. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
100. Grama Horia PSD DA
101. Grecea Maria PNL DA
102. Gudu Vasile PNL DA
103. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
104. Guran Virgil PNL DA
105. Gust Băloșin Florentin - DA
106. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
107. Harbuz Liviu PSD DA
108. Holban Titi UNPR DA
109. Horga Vasile PNL DA
110. Hulea Ioan UNPR DA
111. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
112. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu Aurelian ALDE DA
118. Ionescu George PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
121. Iriza Scarlat - DA
122. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Kerekes Károly UDMR DA
125. Kereskényi Gábor UDMR DA
126. Khraibani Camelia PSD DA
127. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lubanovici Mircea PNL DA
130. Lupu Mihai PNL DA
131. Man Mircea PNL DA
132. Manda Iulian Claudiu PSD DA
133. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
134. Manolache Marius PSD DA
135. Marcoci Vlad PSD DA
136. Marcu Viorica PNL DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Marin Gheorghe PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Máté András-Levente UDMR DA
141. Melinte Ion PSD DA
142. Mihai Aurelian PNL DA
143. Mihăilă Ioan UNPR DA
144. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
145. Mincă Liliana UNPR DA
146. Mircovici Niculae Minoritati DA
147. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
148. Mîrza Gavril PSD DA
149. Mocanu Adrian PSD DA
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Mocioi Niculina PNL DA
152. Moisii Constantin UNPR DA
153. Moldovan Ioan ALDE DA
154. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
155. Movilă Petru - DA
156. Munteanu Ioan PSD DA
157. Murgu Neagu UNPR DA
158. Nassar Rodica PSD DA
159. Neacșu Marian PSD DA
160. Necula Cosmin PSD DA
161. Negruț Clement - DA
162. Negruț Cornelia ALDE DA
163. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
164. Nicoară Romeo Florin PNL DA
165. Nicolae Alexandri PNL DA
166. Nicolae Florian PNL DA
167. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
168. Niculae Aurel UNPR DA
169. Niculescu Dumitru UNPR DA
170. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
171. Nistor Laurențiu PSD DA
172. Nistor Marioara UNPR DA
173. Niță Constantin PSD DA
174. Niță Emil PSD DA
175. Nosa Iuliu PSD DA
176. Oltean Ioan PNL DA
177. Oros Nechita-Adrian PNL DA
178. Palașcă Viorel ALDE DA
179. Palăr Ionel PNL DA
180. Paleologu Theodor PNL DA
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Pardău Dumitru PNL DA
183. Paul Maria-Andreea PNL DA
184. Pârgaru Ion UNPR DA
185. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
186. Peia Ninel PSD DA
187. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
188. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
189. Popa Octavian-Marius PNL DA
190. Popa Radu Mihai - DA
191. Popeangă Vasile PSD DA
192. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
193. Pușcaș Iacob UNPR DA
194. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
195. Rățoi Neculai PSD DA
196. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
197. Rizea Cristian PSD DA
198. Roman Victor PSD DA
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Rusu Valentin PNL DA
201. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
202. Săpunaru Nini PNL DA
203. Scarlat George PNL DA
204. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
205. Secară Florin Mihail PNL DA
206. Sefer Cristian-George UNPR DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
209. Simedru Dan Coriolan PNL DA
210. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
211. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Stan Ioan PSD DA
214. Stanciu Anghel PSD DA
215. Stanciu Zisu PSD DA
216. Stancu Ionel Minoritati DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Stoica Mihaela - Abținere
220. Stragea Sorin Constantin PSD DA
221. Stroe Radu UNPR DA
222. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
223. Surdu Raluca PNL DA
224. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șcheau Ion PNL DA
227. Șimon Gheorghe PSD DA
228. Șova Lucian PSD DA
229. Ștefan Viorel PSD DA
230. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
232. Tararache Mihai PNL DA
233. Tămâian Ioan PNL DA
234. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
235. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
236. Teju Sorin ALDE DA
237. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
238. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
239. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
240. Tîlvăr Angel PSD DA
241. Toader Mircea-Nicu PNL DA
242. Tomac Eugen - DA
243. Traicu Rodin PSD DA
244. Tudorache Daniel PSD DA
245. Tudorie Violeta PSD DA
246. Tușa Adriana Diana PNL DA
247. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
248. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
249. Uricec Eugen Constantin PSD DA
250. Ursărescu Dorinel ALDE DA
251. Vainer Aurel Minoritati DA
252. Varga Lucia-Ana PNL DA
253. Varga Vasile PNL DA
254. Vladu Iulian PNL DA
255. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
256. Vreme Valerian UNPR DA
257. Weber Mihai PSD DA
258. Zaharcu Neviser PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
260. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 2:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro