Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:14

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 100/2015 privind adoptarea avizului motivat privind încălcarea principiului subsidiarității de către propunerea de Regulament al Parlamentului European și al Consiliului de instituire a unui mecanism de transfer în situații de criză și de modificare a Regulamentului (UE) nr. 604/2013 de stabilire a criteriilor și mecanismelor de determinare a statului membru responsabil de examinarea unei cereri de protecție internațională prezentare într-unul din statele membre de către un resortisant al unei țări terțe sau de către un apatrid - COM(2015)450
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:258 89 85 - 10 12 18 16
- voturi pentru (DA):254 89 84 - 10 11 18 15
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 - - - - 1
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin UNPR DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucur Constantin-Alin UNPR DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - NU
40. Chebac Eugen UNPR DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Ciobanu Liliana - DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciuhodaru Tudor UNPR NU
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu UNPR DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
64. Dascălu Constantin PNL DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
72. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
73. Dragomir Gheorghe PNL DA
74. Dragomir Maria - DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
78. Dumbrăvanu Paul PNL DA
79. Dumitru Georgică ALDE DA
80. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
81. Dușa Mircea PSD DA
82. Enache Marian UNPR DA
83. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
84. Eparu Ion PSD DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Fejér László-Ődőn UDMR DA
87. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
88. Firczak Gheorghe Minoritati DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Frăticiu Gheorghe PSD DA
91. Galan Constantin ALDE DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Gheorghe Florin UNPR DA
95. Gheorghe Tinel PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
98. Grama Horia PSD DA
99. Grecea Maria PNL DA
100. Gudu Vasile PNL DA
101. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
102. Guran Virgil PNL DA
103. Gust Băloșin Florentin - DA
104. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
105. Harbuz Liviu PSD DA
106. Holban Titi UNPR DA
107. Horga Vasile PNL DA
108. Hulea Ioan UNPR DA
109. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
110. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iane Daniel PNL DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ionescu Aurelian ALDE DA
116. Ionescu George PNL DA
117. Iordache Florin PSD DA
118. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
119. Iriza Scarlat - DA
120. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Kerekes Károly UDMR DA
123. Kereskényi Gábor UDMR DA
124. Khraibani Camelia PSD DA
125. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
126. Longher Ghervazen Minoritati DA
127. Lubanovici Mircea PNL DA
128. Lupu Mihai PNL DA
129. Man Mircea PNL DA
130. Manda Iulian Claudiu PSD DA
131. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
132. Manolache Marius PSD DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marcu Viorica PNL DA
135. Marica Petru-Sorin PSD DA
136. Marin Gheorghe PSD DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Máté András-Levente UDMR DA
139. Melinte Ion PSD DA
140. Mihai Aurelian PNL DA
141. Mihăilă Ioan UNPR DA
142. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
143. Mincă Liliana UNPR DA
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
146. Mîrza Gavril PSD DA
147. Mocanu Adrian PSD DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mocioi Niculina PNL DA
150. Moisii Constantin UNPR DA
151. Moldovan Ioan ALDE DA
152. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
153. Movilă Petru - DA
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Murgu Neagu UNPR DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Neacșu Marian PSD DA
158. Necula Cosmin PSD DA
159. Negruț Clement - DA
160. Negruț Cornelia ALDE DA
161. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
162. Nicoară Romeo Florin PNL DA
163. Nicolae Alexandri PNL DA
164. Nicolae Florian PNL DA
165. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
166. Niculae Aurel UNPR DA
167. Niculescu Dumitru UNPR DA
168. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
169. Nistor Laurențiu PSD DA
170. Nistor Marioara UNPR DA
171. Niță Constantin PSD DA
172. Niță Emil PSD DA
173. Nosa Iuliu PSD DA
174. Oltean Ioan PNL DA
175. Oros Nechita-Adrian PNL DA
176. Palașcă Viorel ALDE DA
177. Palăr Ionel PNL DA
178. Paleologu Theodor PNL DA
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Pardău Dumitru PNL DA
181. Paul Maria-Andreea PNL DA
182. Pârgaru Ion UNPR DA
183. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
184. Peia Ninel PSD DA
185. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
186. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
187. Popa Octavian-Marius PNL DA
188. Popa Radu Mihai - DA
189. Popeangă Vasile PSD DA
190. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
191. Pușcaș Iacob UNPR DA
192. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
193. Rățoi Neculai PSD DA
194. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
195. Rizea Cristian PSD DA
196. Roman Victor PSD DA
197. Roșca Mircea PNL DA
198. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
199. Săpunaru Nini PNL DA
200. Scarlat George PNL DA
201. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
202. Secară Florin Mihail PNL DA
203. Sefer Cristian-George UNPR DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
206. Simedru Dan Coriolan PNL DA
207. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
208. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Stan Ioan PSD DA
211. Stanciu Anghel PSD DA
212. Stanciu Zisu PSD DA
213. Stancu Ionel Minoritati DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Stoica Mihaela - DA
217. Stragea Sorin Constantin PSD DA
218. Stroe Radu UNPR DA
219. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
220. Surdu Raluca PNL DA
221. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șcheau Ion PNL DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șova Lucian PSD DA
226. Ștefan Viorel PSD DA
227. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
229. Tararache Mihai PNL DA
230. Tămâian Ioan PNL DA
231. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
232. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
233. Teju Sorin ALDE DA
234. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
235. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
236. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
237. Tîlvăr Angel PSD DA
238. Toader Mircea-Nicu PNL DA
239. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
240. Tomac Eugen - DA
241. Traicu Rodin PSD DA
242. Tudorache Daniel PSD DA
243. Tudorie Violeta PSD DA
244. Tușa Adriana Diana PNL DA
245. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
246. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
247. Uricec Eugen Constantin PSD DA
248. Ursărescu Dorinel ALDE DA
249. Vainer Aurel Minoritati DA
250. Varga Lucia-Ana PNL DA
251. Varga Vasile PNL DA
252. Vladu Iulian PNL DA
253. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
254. Vreme Valerian UNPR DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Zaharcu Neviser PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
258. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 12:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro