Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:55 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:55

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 123/2016 pentru interzicerea organizațiilor politice cu caracter comunist
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:284 133 61 27 20 15 13 15
- voturi pentru (DA):251 132 57 - 19 15 13 15
- voturi împotrivă (NU):27 - 2 25 - - - -
- abțineri:4 1 1 1 1 - - -
- nu au votat:2 - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR Abținere
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PMP DA
18. Banias Mircea Marius ALDE DA
19. Barna Ilie Dan USR NU
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian ALDE DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR NU
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR NU
49. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cherecheș Florica PNL DA
58. Cherecheș Viorica PNL DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR NU
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Chiriță Dumitru PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor PSD DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Cobuz Maricela PSD DA
69. Cocoș Vasile PSD DA
70. Codreanu Constantin PMP DA
71. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
72. Cosma Lavinia-Corina USR NU
73. Costescu Manuel USR NU
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristache Cătălin PMP DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
78. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
79. Culeafă Mihai PNL DA
80. Cupă Ion ALDE DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Dan Nicușor Daniel USR NU
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
86. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
87. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
88. Dohotaru Adrian-Octavian USR Abținere
89. Drulă Cătălin USR NU
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Durbacă Eugen ALDE DA
93. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Farago Petru UDMR DA
96. Fădor Angelica PNL DA
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
102. Furic Iarco Minoritati DA
103. Furtună Mirela PSD DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
106. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
110. Gheorghe Tinel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghilea Găvrilă PNL DA
114. Ghinea Cristian USR NU
115. Giugea Nicolae PNL DA
116. Goga Octavian PMP DA
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Gudu Vasile PNL DA
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Huncă Mihaela PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iacomi Iulian PSD DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Iftimie Neculai PSD DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR NU
133. Ionescu George PNL DA
134. Ioniță Antoneta PNL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
141. Lazăr Sorin PSD DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Lovin Dumitru ALDE DA
144. Lungu Tudorița PNL DA
145. Lupașcu Costel PSD DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Mareș Mara PNL DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
153. Mihalescul Dumitru PNL DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mocanu Adrian PMP DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mohaci Mihai PSD DA
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
159. Movilă Petru PMP DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
164. Neagu Nicolae PNL DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL DA
168. Nicolae Andrei PSD DA
169. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
170. Nistor Laurențiu PSD DA
171. Niță Mihai ALDE DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Nosa Iuliu PSD DA
174. Olar Corneliu PNL DA
175. Olteanu Daniel PNL DA
176. Oprea Dumitru PNL DA
177. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
178. Oros Nechita-Adrian PNL DA
179. Oteșanu Daniela PSD DA
180. Palăr Ionel PNL DA
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Pană Adriana-Doina PSD DA
183. Paraschiv Rodica PSD DA
184. Pau Radu - Adrian PSD DA
185. Păle Dănuț PSD DA
186. Petrea Gabriel PSD DA
187. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
188. Petric Octavian PSD DA
189. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
190. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
191. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
192. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
193. Plumb Rovana PSD DA
194. Pop Andrei PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Popa Florin PSD DA
197. Popa Mihai Valentin PSD DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
199. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
200. Popescu Pavel PNL DA
201. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
202. Preda Cezar-Florin PNL DA
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL -
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR NU
208. Radu Anișoara PSD DA
209. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
212. Rădulescu Alexandru PSD DA
213. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
214. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
215. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
216. Roman Ioan Sorin PSD DA
217. Romanescu Cristinel PNL DA
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Rotaru Alexandru PSD DA
220. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
221. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
222. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
223. Sefer Cristian-George PMP DA
224. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
227. Simion Lucian-Eduard PSD DA
228. Simionca Ionuț PMP DA
229. Simonis Alfred - Robert PSD DA
230. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
231. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Spânu Ion PSD DA
234. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
235. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
236. Stancu Florinel PSD DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Suciu Matei PSD DA
242. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
243. Szabó Ödön UDMR DA
244. Șarapatin Elvira PSD DA
245. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
246. Șotcan Theodora PSD DA
247. Șova Lucian PSD DA
248. Șovăială Constantin PNL DA
249. Ștefan Corneliu PSD DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
251. Tabugan Ion PMP DA
252. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
253. Tîlvăr Angel PSD DA
254. Todor Adrian PSD DA
255. Toma Ilie PSD DA
256. Tomac Eugen PMP DA
257. Tripa Florin-Dan PSD DA
258. Trușcă Constantin PSD DA
259. Tudor Beatrice PSD DA
260. Tudose Mihai PSD DA
261. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
262. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
263. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
264. Varga Glad-Aurel PNL DA
265. Varga Vasile PNL DA
266. Vasile Daniel Minoritati DA
267. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vass Levente UDMR DA
270. Văcaru Alin Vasile PSD DA
271. Velcea Nicolae PSD DA
272. Vexler Silviu Minoritati DA
273. Vișan George-Gabriel PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL DA
275. Vîrză Mihăiță PSD DA
276. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
277. Vlase Petru Gabriel PSD DA
278. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
279. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
280. Vosganian Varujan ALDE DA
281. Weber Mihai PSD DA
282. Zainea Cornel USR NU
283. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 1:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro