Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 15:03 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 15:03

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 238/2016 privind declararea UDMR drept organizație ilegală, anti-constituțională și anti-statală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:282 133 60 28 21 15 11 14
- voturi pentru (DA):269 127 58 28 21 13 8 14
- voturi împotrivă (NU):4 1 1 - - 2 - -
- abțineri:2 2 - - - - - -
- nu au votat:7 3 1 - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL -
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE NU
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PMP DA
18. Banias Mircea Marius ALDE DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian ALDE DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD -
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cherecheș Florica PNL DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Chiriță Dumitru PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Cobuz Maricela PSD DA
67. Cocoș Vasile PSD DA
68. Codreanu Constantin PMP -
69. Coliu Doru-Petrișor PMP -
70. Cosma Andreea PSD DA
71. Cosma Lavinia-Corina USR DA
72. Costescu Manuel USR DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristache Cătălin PMP -
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
79. Culeafă Mihai PNL DA
80. Cupă Ion ALDE DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Dan Nicușor Daniel USR DA
83. Dehelean Silviu USR DA
84. Dinu Cristina-Elena PSD DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
88. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
89. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
90. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
91. Drulă Cătălin USR DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Durbacă Eugen ALDE DA
95. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Farago Petru UDMR DA
98. Fădor Angelica PNL DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD Abținere
104. Furic Iarco Minoritati DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Camelia PSD DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
109. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Georgescu Nicolae PSD DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Gheorghiu Bogdan PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghinea Cristian USR DA
117. Giugea Nicolae PNL NU
118. Goga Octavian PMP DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Gudu Vasile PNL DA
121. Halici Nicușor PSD DA
122. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Huncă Mihaela PSD DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Iftimie Neculai PSD DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ion Stelian-Cristian USR DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Ioniță Antoneta PNL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
141. Lazăr Sorin PSD DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Lovin Dumitru ALDE NU
144. Lungu Tudorița PNL DA
145. Lupașcu Costel PSD DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manole Petre-Florin PSD DA
149. Mareș Mara PNL DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
153. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
154. Mihalescul Dumitru PNL DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Mocanu Adrian PMP DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mohaci Mihai PSD NU
159. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
160. Movilă Petru PMP DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
164. Neagu Nicolae PNL DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL DA
168. Nicolae Andrei PSD Abținere
169. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
170. Nistor Laurențiu PSD DA
171. Niță Mihai ALDE DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Nosa Iuliu PSD DA
174. Olar Corneliu PNL DA
175. Olteanu Daniel PNL DA
176. Oprea Dumitru PNL DA
177. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
178. Oros Nechita-Adrian PNL DA
179. Oteșanu Daniela PSD DA
180. Palăr Ionel PNL DA
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Pană Adriana-Doina PSD DA
183. Paraschiv Rodica PSD DA
184. Pau Radu - Adrian PSD DA
185. Păle Dănuț PSD DA
186. Petrea Gabriel PSD DA
187. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
188. Petric Octavian PSD DA
189. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
190. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
191. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
192. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
193. Plumb Rovana PSD DA
194. Pop Andrei PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Pop Tudor Rareș USR DA
197. Popa Florin PSD DA
198. Popa Mihai Valentin PSD -
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
201. Popescu Pavel PNL DA
202. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
203. Preda Cezar-Florin PNL DA
204. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
207. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
208. Prună Cristina-Mădălina USR DA
209. Radu Anișoara PSD DA
210. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
212. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
213. Rădulescu Alexandru PSD DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
216. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
217. Roman Florin-Claudiu PNL DA
218. Roman Ioan Sorin PSD DA
219. Romanescu Cristinel PNL DA
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Rotaru Alexandru PSD DA
222. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
223. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
224. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
225. Sefer Cristian-George PMP DA
226. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
229. Simion Lucian-Eduard PSD DA
230. Simonis Alfred - Robert PSD DA
231. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
232. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Spânu Ion PSD DA
235. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
236. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
237. Stancu Florinel PSD DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
242. Suciu Matei PSD DA
243. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
244. Szabó Ödön UDMR DA
245. Șarapatin Elvira PSD DA
246. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
247. Șișcu George PNL DA
248. Șotcan Theodora PSD DA
249. Șova Lucian PSD DA
250. Șovăială Constantin PNL DA
251. Ștefan Corneliu PSD DA
252. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
253. Tabugan Ion PMP DA
254. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
255. Terea Ioan PSD DA
256. Tîlvăr Angel PSD DA
257. Todor Adrian PSD DA
258. Tripa Florin-Dan PSD DA
259. Trușcă Constantin PSD DA
260. Tudor Beatrice PSD DA
261. Tudose Mihai PSD DA
262. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
263. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
266. Vasilică Radu Costin PSD DA
267. Vass Levente UDMR DA
268. Văcaru Alin Vasile PSD DA
269. Velcea Nicolae PSD DA
270. Vexler Silviu Minoritati DA
271. Vișan George-Gabriel PSD DA
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Vîrză Mihăiță PSD DA
274. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
277. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
278. Vosganian Varujan ALDE DA
279. Weber Mihai PSD DA
280. Zainea Cornel USR DA
281. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 1:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro