Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:29 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:29

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 168/2016 pentru abrogarea alineatului (2) al articolului 375 al Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:288 140 59 29 19 15 13 13
- voturi pentru (DA):274 139 59 29 19 15 - 13
- voturi împotrivă (NU):14 1 - - - - 13 -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP NU
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP NU
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bodea Marius PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
41. Borza Remus-Adrian ALDE DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor PSD NU
68. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Cobuz Maricela PSD DA
71. Cocoș Vasile PSD DA
72. Codreanu Constantin PMP NU
73. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
74. Cosma Andreea PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina USR DA
76. Costescu Manuel USR DA
77. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
81. Culeafă Mihai PNL DA
82. Cupă Ion ALDE DA
83. Dan Nicușor Daniel USR DA
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
90. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
92. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
93. Drulă Cătălin USR DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Durbacă Eugen ALDE DA
97. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Farago Petru UDMR DA
100. Fădor Angelica PNL DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
105. Furic Iarco Minoritati DA
106. Furtună Mirela PSD DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Camelia PSD DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
110. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghe Tinel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghinea Cristian USR DA
118. Giugea Nicolae PNL DA
119. Goga Octavian PMP NU
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Vasile PNL DA
122. Halici Nicușor PSD DA
123. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Huncă Mihaela PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iacomi Iulian PSD DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iancu Marius-Ionel PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Iftimie Neculai PSD DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ion Stelian-Cristian USR DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Ioniță Antoneta PNL DA
138. Iordache Florin PSD DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
144. Lazăr Sorin PSD DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Lungu Tudorița PNL DA
147. Lupașcu Costel PSD DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manole Petre-Florin PSD DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
153. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
154. Mihalescul Dumitru PNL DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Mocanu Adrian PMP NU
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mohaci Mihai PSD DA
159. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
160. Movilă Petru PMP NU
161. Munteanu Ioan PSD DA
162. Mușoiu Ștefan PSD DA
163. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
165. Neagu Nicolae PNL DA
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL DA
169. Nicolae Andrei PSD DA
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
171. Nicolicea Eugen PSD DA
172. Nistor Laurențiu PSD DA
173. Niță Mihai ALDE DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Nosa Iuliu PSD DA
176. Olar Corneliu PNL DA
177. Olteanu Daniel PNL DA
178. Oprea Dumitru PNL DA
179. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
180. Oros Nechita-Adrian PNL DA
181. Oteșanu Daniela PSD DA
182. Palăr Ionel PNL DA
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Pană Adriana-Doina PSD DA
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Păle Dănuț PSD DA
187. Petrea Gabriel PSD DA
188. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
189. Petric Octavian PSD DA
190. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
192. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
193. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
194. Plumb Rovana PSD DA
195. Pop Andrei PSD DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Pop Tudor Rareș USR DA
198. Popa Florin PSD DA
199. Popa Mihai Valentin PSD DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
204. Preda Cezar-Florin PNL DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Radu Anișoara PSD DA
211. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
212. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
213. Rădulescu Alexandru PSD DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
216. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
217. Roman Florin-Claudiu PNL DA
218. Roman Ioan Sorin PSD DA
219. Romanescu Cristinel PNL DA
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Rotaru Alexandru PSD DA
222. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
223. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
224. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
225. Sefer Cristian-George PMP NU
226. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Simionca Ionuț PMP NU
229. Simonis Alfred - Robert PSD DA
230. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
231. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Spânu Ion PSD DA
234. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
235. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
236. Stancu Florinel PSD DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Suciu Matei PSD DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
244. Szabó Ödön UDMR DA
245. Șarapatin Elvira PSD DA
246. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
247. Șotcan Theodora PSD DA
248. Șova Lucian PSD DA
249. Șovăială Constantin PNL DA
250. Ștefan Corneliu PSD DA
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
252. Tabugan Ion PMP NU
253. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
254. Terea Ioan PSD DA
255. Tîlvăr Angel PSD DA
256. Todor Adrian PSD DA
257. Toma Ilie PSD DA
258. Tomac Eugen PMP NU
259. Tripa Florin-Dan PSD DA
260. Trușcă Constantin PSD DA
261. Tudor Beatrice PSD DA
262. Tudose Mihai PSD DA
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
265. Tușa Adriana Diana PSD DA
266. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
267. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
268. Varga Glad-Aurel PNL DA
269. Varga Vasile PNL DA
270. Vasile Daniel Minoritati DA
271. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
272. Vasilică Radu Costin PSD DA
273. Vass Levente UDMR DA
274. Văcaru Alin Vasile PSD DA
275. Velcea Nicolae PSD DA
276. Vexler Silviu Minoritati DA
277. Vișan George-Gabriel PSD DA
278. Vîlceanu Dan PNL DA
279. Vîrză Mihăiță PSD DA
280. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
281. Vlase Petru Gabriel PSD DA
282. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
283. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
284. Vosganian Varujan ALDE DA
285. Weber Mihai PSD DA
286. Zainea Cornel USR DA
287. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 28 martie 2020, 17:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro