Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:49 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:49

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 635/2013 pentru modificarea și completarea OUG 195/2002 republicată privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:295 140 62 29 20 15 14 15
- voturi pentru (DA):294 139 62 29 20 15 14 15
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bran Ioana PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
52. Burciu Cristina PSD DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică ALDE DA
55. Căciulă Aurel PSD DA
56. Călin Ion PSD DA
57. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor PSD NU
68. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Cobuz Maricela PSD DA
71. Cocoș Vasile PSD DA
72. Codreanu Constantin PMP DA
73. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
74. Cosma Andreea PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina USR DA
76. Costescu Manuel USR DA
77. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
78. Cristache Cătălin PMP DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
81. Csoma Botond UDMR DA
82. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
83. Culeafă Mihai PNL DA
84. Cupă Ion ALDE DA
85. Cupșa Ioan PNL DA
86. Dan Nicușor Daniel USR DA
87. Dehelean Silviu USR DA
88. Dinu Cristina-Elena PSD DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
92. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
93. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
94. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
95. Drulă Cătălin USR DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dunava Costel Neculai PSD DA
98. Durbacă Eugen ALDE DA
99. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Farago Petru UDMR DA
102. Fădor Angelica PNL DA
103. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Oana-Consuela PSD DA
106. Floroiu Ionel PSD DA
107. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
108. Furic Iarco Minoritati DA
109. Furtună Mirela PSD DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilă Camelia PSD DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
113. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Georgescu Nicolae PSD DA
116. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
117. Gheorghe Tinel PNL DA
118. Gheorghiu Bogdan PNL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
120. Ghilea Găvrilă PNL DA
121. Ghinea Cristian USR DA
122. Giugea Nicolae PNL DA
123. Goga Octavian PMP DA
124. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
125. Gudu Vasile PNL DA
126. Halici Nicușor PSD DA
127. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
128. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
129. Huncă Mihaela PSD DA
130. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
131. Iacomi Iulian PSD DA
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iancu Marius-Ionel PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Iftimie Neculai PSD DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ion Stelian-Cristian USR DA
140. Ionescu George PNL DA
141. Ioniță Antoneta PNL DA
142. Iordache Florin PSD DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
145. Kelemen Hunor UDMR DA
146. Korodi Attila UDMR DA
147. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
148. Lazăr Sorin PSD DA
149. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
150. Lovin Dumitru ALDE DA
151. Lungu Tudorița PNL DA
152. Lupașcu Costel PSD DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD DA
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manole Petre-Florin PSD DA
156. Mareș Mara PNL DA
157. Marica Petru-Sorin PSD DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
160. Mihalescul Dumitru PNL DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Mocanu Adrian PMP DA
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mohaci Mihai PSD DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
166. Movilă Petru PMP DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Mușoiu Ștefan PSD DA
169. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
171. Neagu Nicolae PNL DA
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Andrei PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Mihai ALDE DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL DA
182. Olteanu Daniel PNL DA
183. Oprea Dumitru PNL DA
184. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pau Radu - Adrian PSD DA
192. Păle Dănuț PSD DA
193. Petrea Gabriel PSD DA
194. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
195. Petric Octavian PSD DA
196. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
197. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
198. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
199. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
200. Plumb Rovana PSD DA
201. Pop Andrei PSD DA
202. Pop Georgian PSD DA
203. Pop Tudor Rareș USR DA
204. Popa Florin PSD DA
205. Popa Mihai Valentin PSD DA
206. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
207. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
208. Popescu Pavel PNL DA
209. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
210. Preda Cezar-Florin PNL DA
211. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
212. Presură Alexandra PSD DA
213. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
214. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
215. Prună Cristina-Mădălina USR DA
216. Radu Anișoara PSD DA
217. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
218. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
219. Rădulescu Alexandru PSD DA
220. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
221. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
222. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
223. Roman Florin-Claudiu PNL DA
224. Roman Ioan Sorin PSD DA
225. Romanescu Cristinel PNL DA
226. Roșca Lucreția PSD DA
227. Rotaru Alexandru PSD DA
228. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
229. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
230. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
231. Sefer Cristian-George PMP DA
232. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
235. Simion Lucian-Eduard PSD DA
236. Simionca Ionuț PMP DA
237. Simonis Alfred - Robert PSD DA
238. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
239. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
240. Solomon Adrian PSD DA
241. Spânu Ion PSD DA
242. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
243. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
244. Stancu Florinel PSD DA
245. Stativă Irinel Ioan PSD DA
246. Stănescu Alexandru PSD DA
247. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
248. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
249. Suciu Matei PSD DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
252. Szabó Ödön UDMR DA
253. Șarapatin Elvira PSD DA
254. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
255. Șișcu George PNL DA
256. Șotcan Theodora PSD DA
257. Șova Lucian PSD DA
258. Șovăială Constantin PNL DA
259. Ștefan Corneliu PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
261. Tabugan Ion PMP DA
262. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
263. Tîlvăr Angel PSD DA
264. Todor Adrian PSD DA
265. Toma Ilie PSD DA
266. Tomac Eugen PMP DA
267. Tripa Florin-Dan PSD DA
268. Trușcă Constantin PSD DA
269. Tudor Beatrice PSD DA
270. Tudose Mihai PSD DA
271. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
272. Tușa Adriana Diana PSD DA
273. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
274. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
275. Varga Glad-Aurel PNL DA
276. Varga Vasile PNL DA
277. Vasile Daniel Minoritati DA
278. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
279. Vasilică Radu Costin PSD DA
280. Vass Levente UDMR DA
281. Văcaru Alin Vasile PSD DA
282. Velcea Nicolae PSD DA
283. Vexler Silviu Minoritati DA
284. Vișan George-Gabriel PSD DA
285. Vîlceanu Dan PNL DA
286. Vîrză Mihăiță PSD DA
287. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
290. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
291. Vosganian Varujan ALDE DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zainea Cornel USR DA
294. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 3:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro