Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.02.2017 > 16:57 Versiunea pentru printare
Luni, 20 februarie 2017, ora 16:57

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 242/2016 pentru modificarea Legii nr.208/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:139 48 36 23 11 5 9 7
- voturi pentru (DA):69 1 35 23 - - 9 1
- voturi împotrivă (NU):64 43 - - 11 4 - 6
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:5 4 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Anton Anton ALDE NU
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Badea Leonardo PSD NU
8. Balint Liviu-Ioan PMP DA
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
17. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
18. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
19. Bran Ioana PSD NU
20. Buican Cristian PNL DA
21. Bulai Iulian USR DA
22. Bumb Sorin-Ioan PNL -
23. Calista Mara-Daniela PNL DA
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
28. Ciuhodaru Tudor PSD NU
29. Cîtea Vasile PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD -
31. Codreanu Constantin PMP DA
32. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
33. Costescu Manuel USR DA
34. Cristache Cătălin PMP DA
35. Csép Éva-Andrea UDMR NU
36. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
37. Csoma Botond UDMR NU
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
39. Cupă Ion ALDE Abținere
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Dan Nicușor Daniel USR DA
42. Dehelean Silviu USR DA
43. Dîrzu Ioan PSD NU
44. Dobre Victor Paul PNL DA
45. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
46. Drulă Cătălin USR DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR NU
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
51. Florea Damian ALDE NU
52. Furic Iarco Minoritati NU
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Găină Mihăiță PSD NU
55. Georgescu Nicolae PSD NU
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Gheorghe Tinel PNL DA
58. Gheorghiu Bogdan PNL DA
59. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
60. Ghinea Cristian USR DA
61. Gudu Vasile PNL DA
62. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
63. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
64. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
65. Intotero Natalia-Elena PSD NU
66. Ion Stelian-Cristian USR DA
67. Ioniță Antoneta PNL DA
68. Lazăr Sorin PSD NU
69. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
70. Lupașcu Costel PSD NU
71. Macovei Silviu Nicu PSD -
72. Mareș Mara PNL DA
73. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
74. Mihalescul Dumitru PNL DA
75. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
76. Mînzatu Roxana PSD NU
77. Mohaci Mihai PSD NU
78. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
79. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
80. Movilă Petru PMP DA
81. Munteanu Ioan PSD NU
82. Mușoiu Ștefan PSD NU
83. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
84. Neagu Nicolae PNL DA
85. Neață Eugen PSD NU
86. Nicolae Andrei PSD NU
87. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
88. Niță Nicu PSD NU
89. Oprea Dumitru PNL DA
90. Oros Nechita-Adrian PNL DA
91. Palăr Ionel PNL DA
92. Pană Adriana-Doina PSD NU
93. Pașcan Emil-Marius PMP DA
94. Păle Dănuț PSD NU
95. Pop Andrei PSD NU
96. Pop Tudor Rareș USR DA
97. Popa Florin PSD NU
98. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
99. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
100. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
101. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
102. Prună Cristina-Mădălina USR DA
103. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
104. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
105. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
106. Roman Florin-Claudiu PNL DA
107. Roman Ioan Sorin PSD NU
108. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
109. Seres Dénes UDMR NU
110. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
111. Simion Lucian-Eduard PSD NU
112. Simionca Ionuț PMP DA
113. Simonis Alfred - Robert PSD NU
114. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
115. Solomon Adrian PSD NU
116. Spânu Ion PSD -
117. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
118. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
119. Suciu Matei PSD NU
120. Szabó Ödön UDMR NU
121. Șimon Gheorghe PSD NU
122. Șișcu George PNL DA
123. Șovăială Constantin PNL DA
124. Ștefan Ion PNL DA
125. Todor Adrian PSD NU
126. Toma Ilie PSD NU
127. Tripa Florin-Dan PSD NU
128. Tudor Beatrice PSD -
129. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
130. Varga Glad-Aurel PNL DA
131. Vasilică Radu Costin PSD NU
132. Vass Levente UDMR NU
133. Vexler Silviu Minoritati NU
134. Vîlceanu Dan PNL DA
135. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
136. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
137. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
138. Zainea Cornel USR DA
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 14:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro