Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 12:17 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 12:17

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Forma initiala
PL 137/2017 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 13/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 286/2009 privind Codul penal și a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:205 84 52 28 8 7 13 13
- voturi pentru (DA):156 82 51 - 4 6 1 12
- voturi împotrivă (NU):42 - 1 28 - - 12 1
- abțineri:5 - - - 4 1 - -
- nu au votat:2 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Badea Leonardo PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PMP NU
10. Barna Ilie Dan USR NU
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR NU
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
26. Borza Remus-Adrian ALDE DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR NU
28. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD -
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Iulian USR NU
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR NU
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Cosma Lavinia-Corina USR NU
52. Costescu Manuel USR NU
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Cristache Cătălin PMP NU
55. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
56. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
57. Csoma Botond UDMR DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Culeafă Mihai PNL DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dehelean Silviu USR NU
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drulă Cătălin USR NU
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furic Iarco Minoritati DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Gheorghiu Bogdan PNL DA
81. Ghinea Cristian USR NU
82. Giugea Nicolae PNL DA
83. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
84. Gudu Vasile PNL DA
85. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
86. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
87. Iacomi Iulian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Intotero Natalia-Elena PSD DA
91. Ion Stelian-Cristian USR NU
92. Itu Cornel PSD -
93. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
94. Lazăr Sorin PSD DA
95. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
96. Longher Victoria Minoritati DA
97. Lovin Dumitru ALDE DA
98. Lungu Tudorița PNL DA
99. Lupescu Dumitru USR NU
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Mareș Mara PNL DA
103. Marica Petru-Sorin PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
105. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
106. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
107. Mihalescul Dumitru PNL DA
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
109. Mînzatu Roxana PSD DA
110. Mohaci Mihai PSD DA
111. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
112. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
113. Movilă Petru PMP NU
114. Munteanu Ioan PSD DA
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
117. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
118. Neagu Nicolae PNL DA
119. Nicoară Romeo Florin PNL DA
120. Nicolae Andrei PSD DA
121. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
122. Nistor Laurențiu PSD DA
123. Niță Mihai ALDE DA
124. Niță Nicu PSD DA
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Olar Corneliu PNL DA
127. Olteanu Daniel PNL DA
128. Oprea Dumitru PNL DA
129. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
130. Pambuccian Varujan Minoritati DA
131. Paraschiv Rodica PSD DA
132. Pașcan Emil-Marius PMP DA
133. Păle Dănuț PSD DA
134. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
135. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
136. Plumb Rovana PSD DA
137. Pop Andrei PSD DA
138. Pop Tudor Rareș USR NU
139. Popa Florin PSD DA
140. Popa Mihai Valentin PSD DA
141. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
142. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
143. Preda Cezar-Florin PNL DA
144. Presură Alexandra PSD DA
145. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
146. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
147. Prună Cristina-Mădălina USR NU
148. Radu Anișoara PSD DA
149. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
150. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
151. Rădulescu Alexandru PSD DA
152. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
153. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
154. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
155. Roman Florin-Claudiu PNL DA
156. Romanescu Cristinel PNL DA
157. Roșca Lucreția PSD DA
158. Rotaru Alexandru PSD DA
159. Sefer Cristian-George PMP NU
160. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
161. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
162. Simion Lucian-Eduard PSD DA
163. Simionca Ionuț PMP NU
164. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
165. Solomon Adrian PSD DA
166. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
167. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
168. Stancu Florinel PSD DA
169. Stănescu Alexandru PSD DA
170. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
171. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
172. Suciu Matei PSD DA
173. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
174. Șarapatin Elvira PSD DA
175. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
176. Șimon Gheorghe PSD DA
177. Șovăială Constantin PNL DA
178. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
179. Tabugan Ion PMP NU
180. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
181. Todor Adrian PSD DA
182. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
183. Tomac Eugen PMP NU
184. Tudor Beatrice PSD DA
185. Tudose Mihai PSD DA
186. Turcan Raluca PNL DA
187. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
188. Tușa Adriana Diana PSD DA
189. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
190. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
191. Varga Glad-Aurel PNL DA
192. Varga Vasile PNL DA
193. Vasile Daniel Minoritati DA
194. Văcaru Alin Vasile PSD DA
195. Velcea Nicolae PSD DA
196. Vexler Silviu Minoritati DA
197. Vișan George-Gabriel PSD DA
198. Vîlceanu Dan PNL DA
199. Vîrză Mihăiță PSD DA
200. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
201. Vlase Petru Gabriel PSD DA
202. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
203. Zainea Cornel USR NU
204. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
205. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 6 aprilie 2020, 6:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro