Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 12:13 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 12:13

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amr2
PL 137/2017 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 13/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 286/2009 privind Codul penal și a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:185 74 42 29 11 6 12 11
- voturi pentru (DA):39 - 1 28 1 - 8 1
- voturi împotrivă (NU):130 72 36 - 4 6 4 8
- abțineri:9 - 2 - 6 - - 1
- nu au votat:7 2 3 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Badea Leonardo PSD NU
7. Balan Ioan PNL NU
8. Balint Liviu-Ioan PMP DA
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Bende Sándor UDMR NU
13. Benedek Zacharie UDMR NU
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bodea Marius PNL NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
24. Borza Remus-Adrian ALDE NU
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bran Ioana PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budăi Marius-Constantin PSD NU
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calista Mara-Daniela PNL NU
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Chiriță Dumitru PSD NU
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Ciuhodaru Tudor PSD NU
44. Cobuz Maricela PSD NU
45. Cocoș Vasile PSD NU
46. Codreanu Constantin PMP DA
47. Cosma Lavinia-Corina USR DA
48. Costescu Manuel USR DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
50. Cristache Cătălin PMP NU
51. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati -
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
55. Culeafă Mihai PNL NU
56. Dehelean Silviu USR DA
57. Dîrzu Ioan PSD NU
58. Dobre Victor Paul PNL NU
59. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
60. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
61. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD -
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR NU
66. Fădor Angelica PNL NU
67. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
68. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
69. Furic Iarco Minoritati NU
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Georgescu Nicolae PSD NU
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
73. Gheorghiu Bogdan PNL NU
74. Ghinea Cristian USR DA
75. Giugea Nicolae PNL NU
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
77. Gudu Vasile PNL NU
78. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
79. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
80. Intotero Natalia-Elena PSD NU
81. Ion Stelian-Cristian USR DA
82. Itu Cornel PSD NU
83. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
84. Korodi Attila UDMR Abținere
85. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
86. Lazăr Sorin PSD NU
87. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
88. Longher Victoria Minoritati NU
89. Lovin Dumitru ALDE NU
90. Lupescu Dumitru USR DA
91. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
92. Manole Petre-Florin PSD NU
93. Mareș Mara PNL -
94. Marica Petru-Sorin PSD NU
95. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
96. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD -
97. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
98. Mihalescul Dumitru PNL NU
99. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
100. Mînzatu Roxana PSD NU
101. Mohaci Mihai PSD NU
102. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
104. Movilă Petru PMP DA
105. Munteanu Ioan PSD NU
106. Mușoiu Ștefan PSD NU
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
108. Neagu Nicolae PNL NU
109. Nicoară Romeo Florin PNL NU
110. Nicolae Andrei PSD NU
111. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
112. Niță Mihai ALDE NU
113. Niță Nicu PSD NU
114. Nosa Iuliu PSD NU
115. Olar Corneliu PNL NU
116. Olteanu Daniel PNL NU
117. Oprea Dumitru PNL NU
118. Paraschiv Rodica PSD NU
119. Pașcan Emil-Marius PMP DA
120. Păle Dănuț PSD NU
121. Plumb Rovana PSD NU
122. Pop Andrei PSD NU
123. Pop Tudor Rareș USR DA
124. Popa Florin PSD NU
125. Popa Mihai Valentin PSD NU
126. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
127. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
128. Preda Cezar-Florin PNL NU
129. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
130. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
131. Prună Cristina-Mădălina USR DA
132. Radu Anișoara PSD NU
133. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
134. Rădulescu Alexandru PSD NU
135. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
136. Rădulescu Dan-Răzvan USR -
137. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
138. Roman Florin-Claudiu PNL NU
139. Romanescu Cristinel PNL NU
140. Roșca Lucreția PSD NU
141. Rotaru Alexandru PSD NU
142. Sefer Cristian-George PMP DA
143. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
144. Sighiartău Robert-Ionatan PNL -
145. Simion Lucian-Eduard PSD NU
146. Simionca Ionuț PMP NU
147. Simonis Alfred - Robert PSD NU
148. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
149. Solomon Adrian PSD NU
150. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
151. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
152. Stancu Florinel PSD NU
153. Stănescu Alexandru PSD NU
154. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
155. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
156. Suciu Matei PSD NU
157. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
158. Szabó Ödön UDMR Abținere
159. Șarapatin Elvira PSD NU
160. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
161. Șimon Gheorghe PSD NU
162. Șovăială Constantin PNL NU
163. Ștefan Ion PNL NU
164. Tabugan Ion PMP DA
165. Todor Adrian PSD NU
166. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
167. Toma Ilie PSD NU
168. Tomac Eugen PMP DA
169. Tudose Mihai PSD NU
170. Turcan Raluca PNL -
171. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
172. Tușa Adriana Diana PSD NU
173. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
174. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
175. Vasile Daniel Minoritati NU
176. Văcaru Alin Vasile PSD NU
177. Vexler Silviu Minoritati NU
178. Vișan George-Gabriel PSD NU
179. Vîrză Mihăiță PSD NU
180. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
181. Vlase Petru Gabriel PSD NU
182. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
183. Zainea Cornel USR DA
184. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
185. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 11:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro