Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2017 > 14:21 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2017, ora 14:21

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 159/2016 pentru modificarea și completarea art.5 din Legea nr.295/2004 privind regimul armelor și munițiilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:296 144 62 28 19 15 12 16
- voturi pentru (DA):296 144 62 28 19 15 12 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
22. Bălănescu Alexandru PSD DA
23. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad USR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
46. Bran Ioana PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor PSD DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Cobuz Maricela PSD DA
71. Cocoș Vasile PSD DA
72. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
73. Cosma Andreea PSD DA
74. Cosma Lavinia-Corina USR DA
75. Costescu Manuel USR DA
76. Cristache Cătălin PMP DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
81. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
82. Cupă Ion ALDE DA
83. Cupșa Ioan PNL DA
84. Dan Nicușor Daniel USR DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
90. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
92. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drulă Cătălin USR DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dunava Costel Neculai PSD DA
97. Durbacă Eugen ALDE DA
98. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Farago Petru UDMR DA
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
105. Furic Iarco Minoritati DA
106. Furtună Mirela PSD DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Camelia PSD DA
109. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Georgescu Nicolae PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghe Tinel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghilea Găvrilă PNL DA
118. Ghinea Cristian USR DA
119. Giugea Nicolae PNL DA
120. Goga Octavian PMP DA
121. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
122. Gudu Vasile PNL DA
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
125. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
127. Huncă Mihaela PSD DA
128. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
129. Iacomi Iulian PSD DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iancu Marius-Ionel PSD DA
132. Iftimie Neculai PSD DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Ioniță Antoneta PNL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
144. Lazăr Sorin PSD DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Longher Victoria Minoritati DA
147. Lovin Dumitru ALDE DA
148. Lungu Tudorița PNL DA
149. Lupașcu Costel PSD DA
150. Lupescu Dumitru USR DA
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Manole Petre-Florin PSD DA
154. Mareș Mara PNL DA
155. Marica Petru-Sorin PSD DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
160. Mihalescul Dumitru PNL DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Mînzatu Roxana PSD DA
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
170. Neagu Nicolae PNL DA
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Andrei PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Mihai ALDE DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL DA
182. Olteanu Daniel PNL DA
183. Oprea Dumitru PNL DA
184. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pașcan Emil-Marius PMP DA
192. Pau Radu - Adrian PSD DA
193. Păle Dănuț PSD DA
194. Petrea Gabriel PSD DA
195. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
196. Petric Octavian PSD DA
197. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
198. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
199. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
200. Pop Andrei PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Pop Tudor Rareș USR DA
203. Popa Florin PSD DA
204. Popa Mihai Valentin PSD DA
205. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
206. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
207. Popescu Pavel PNL DA
208. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
209. Preda Cezar-Florin PNL DA
210. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
211. Presură Alexandra PSD DA
212. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
213. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
214. Prună Cristina-Mădălina USR DA
215. Radu Anișoara PSD DA
216. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
217. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
218. Rădulescu Alexandru PSD DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
220. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
221. Răduț Violeta PSD DA
222. Roman Florin-Claudiu PNL DA
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Romanescu Cristinel PNL DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Alexandru PSD DA
227. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
228. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
229. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
230. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
231. Sefer Cristian-George PMP DA
232. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
235. Simion Lucian-Eduard PSD DA
236. Simionca Ionuț PMP DA
237. Simonis Alfred - Robert PSD DA
238. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
239. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
240. Solomon Adrian PSD DA
241. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
242. Stancu Florinel PSD DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Alexandru PSD DA
245. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
246. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Suciu Matei PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șarapatin Elvira PSD DA
252. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
253. Șimon Gheorghe PSD DA
254. Șișcu George PNL DA
255. Șotcan Theodora PSD DA
256. Șova Lucian PSD DA
257. Șovăială Constantin PNL DA
258. Ștefan Corneliu PSD DA
259. Ștefan Ion PNL DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
261. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
262. Terea Ioan PSD DA
263. Tîlvăr Angel PSD DA
264. Todor Adrian PSD DA
265. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
266. Toma Ilie PSD DA
267. Tomac Eugen PMP DA
268. Tripa Florin-Dan PSD DA
269. Trușcă Constantin PSD DA
270. Tudor Beatrice PSD DA
271. Tudose Mihai PSD DA
272. Turcan Raluca PNL DA
273. Tușa Adriana Diana PSD DA
274. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
275. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
276. Varga Glad-Aurel PNL DA
277. Varga Vasile PNL DA
278. Vasile Daniel Minoritati DA
279. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
280. Vasilică Radu Costin PSD DA
281. Vass Levente UDMR DA
282. Văcaru Alin Vasile PSD DA
283. Velcea Nicolae PSD DA
284. Vexler Silviu Minoritati DA
285. Vișan George-Gabriel PSD DA
286. Vîlceanu Dan PNL DA
287. Vîrză Mihăiță PSD DA
288. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
289. Vlase Petru Gabriel PSD DA
290. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
291. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
292. Vosganian Varujan ALDE DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zainea Cornel USR DA
295. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 13:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro