Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2017 > 14:26 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2017, ora 14:26

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 128/2016 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.1/2016 pentru modificarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civiă, precum și a unor acte normative conexe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:298 146 62 29 19 14 11 17
- voturi pentru (DA):298 146 62 29 19 14 11 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
22. Bălănescu Alexandru PSD DA
23. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad USR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
46. Bran Ioana PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR DA
52. Burciu Cristina PSD DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică ALDE DA
55. Căciulă Aurel PSD DA
56. Călin Ion PSD DA
57. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
60. Cherecheș Florica PNL DA
61. Cherecheș Viorica PNL DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chiriac Viorel PSD DA
64. Chiriță Dumitru PSD DA
65. Ciocan Dan PSD DA
66. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciuhodaru Tudor PSD DA
69. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Cobuz Maricela PSD DA
72. Cocoș Vasile PSD DA
73. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
74. Cosma Andreea PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina USR DA
76. Costescu Manuel USR DA
77. Cristache Cătălin PMP DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
82. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
83. Cupă Ion ALDE DA
84. Cupșa Ioan PNL DA
85. Dan Nicușor Daniel USR DA
86. Dehelean Silviu USR DA
87. Dinu Cristina-Elena PSD DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
91. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
92. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
93. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drulă Cătălin USR DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dunava Costel Neculai PSD DA
98. Durbacă Eugen ALDE DA
99. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Farago Petru UDMR DA
102. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
106. Furic Iarco Minoritati DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilă Camelia PSD DA
110. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghe Tinel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghilea Găvrilă PNL DA
118. Ghinea Cristian USR DA
119. Giugea Nicolae PNL DA
120. Goga Octavian PMP DA
121. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
122. Gudu Vasile PNL DA
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
125. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
127. Huncă Mihaela PSD DA
128. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
129. Iacomi Iulian PSD DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iancu Marius-Ionel PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Iftimie Neculai PSD DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ion Stelian-Cristian USR DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Ioniță Antoneta PNL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
145. Lazăr Sorin PSD DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Victoria Minoritati DA
148. Lovin Dumitru ALDE DA
149. Lungu Tudorița PNL DA
150. Lupașcu Costel PSD DA
151. Lupescu Dumitru USR DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manole Petre-Florin PSD DA
155. Mareș Mara PNL DA
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
160. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
161. Mihalescul Dumitru PNL DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Mînzatu Roxana PSD DA
164. Mocioalcă Ion PSD DA
165. Mohaci Mihai PSD DA
166. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
167. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Mușoiu Ștefan PSD DA
170. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
171. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
172. Neagu Nicolae PNL DA
173. Neață Eugen PSD DA
174. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Andrei PSD DA
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
178. Nicolicea Eugen PSD DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Niță Mihai ALDE DA
181. Niță Nicu PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Olar Corneliu PNL DA
184. Olteanu Daniel PNL DA
185. Oprea Dumitru PNL DA
186. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Oteșanu Daniela PSD DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Paraschiv Rodica PSD DA
193. Pau Radu - Adrian PSD DA
194. Păle Dănuț PSD DA
195. Petrea Gabriel PSD DA
196. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
197. Petric Octavian PSD DA
198. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
199. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
200. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
201. Pop Andrei PSD DA
202. Pop Georgian PSD DA
203. Pop Tudor Rareș USR DA
204. Popa Florin PSD DA
205. Popa Mihai Valentin PSD DA
206. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
207. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
208. Popescu Pavel PNL DA
209. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
210. Preda Cezar-Florin PNL DA
211. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
212. Presură Alexandra PSD DA
213. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
214. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
215. Prună Cristina-Mădălina USR DA
216. Radu Anișoara PSD DA
217. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
218. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
219. Rădulescu Alexandru PSD DA
220. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
221. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
222. Răduț Violeta PSD DA
223. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
224. Roman Florin-Claudiu PNL DA
225. Roman Ioan Sorin PSD DA
226. Romanescu Cristinel PNL DA
227. Roșca Lucreția PSD DA
228. Rotaru Alexandru PSD DA
229. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
230. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
231. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
232. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
233. Sefer Cristian-George PMP DA
234. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
237. Simion Lucian-Eduard PSD DA
238. Simionca Ionuț PMP DA
239. Simonis Alfred - Robert PSD DA
240. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
241. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
244. Stancu Florinel PSD DA
245. Stativă Irinel Ioan PSD DA
246. Stănescu Alexandru PSD DA
247. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
248. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
249. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
250. Suciu Matei PSD DA
251. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
252. Szabó Ödön UDMR DA
253. Șarapatin Elvira PSD DA
254. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
255. Șimon Gheorghe PSD DA
256. Șișcu George PNL DA
257. Șotcan Theodora PSD DA
258. Șova Lucian PSD DA
259. Șovăială Constantin PNL DA
260. Ștefan Corneliu PSD DA
261. Ștefan Ion PNL DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
263. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
264. Terea Ioan PSD DA
265. Tîlvăr Angel PSD DA
266. Todor Adrian PSD DA
267. Toma Ilie PSD DA
268. Tomac Eugen PMP DA
269. Tripa Florin-Dan PSD DA
270. Trușcă Constantin PSD DA
271. Tudor Beatrice PSD DA
272. Tudose Mihai PSD DA
273. Turcan Raluca PNL DA
274. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
275. Tușa Adriana Diana PSD DA
276. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
277. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
278. Varga Glad-Aurel PNL DA
279. Varga Vasile PNL DA
280. Vasile Daniel Minoritati DA
281. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
282. Vasilică Radu Costin PSD DA
283. Vass Levente UDMR DA
284. Văcaru Alin Vasile PSD DA
285. Velcea Nicolae PSD DA
286. Vexler Silviu Minoritati DA
287. Vișan George-Gabriel PSD DA
288. Vîlceanu Dan PNL DA
289. Vîrză Mihăiță PSD DA
290. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
291. Vlase Petru Gabriel PSD DA
292. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
293. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
294. Vosganian Varujan ALDE DA
295. Weber Mihai PSD DA
296. Zainea Cornel USR DA
297. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 4 aprilie 2020, 5:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro