Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2017 > 14:28 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2017, ora 14:28

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 421/2016 privind detașarea salariaților în cadrul prestării de servicii transnaționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:293 145 62 28 18 15 8 17
- voturi pentru (DA):291 144 61 28 18 15 8 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
22. Bălănescu Alexandru PSD DA
23. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad USR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
46. Bran Ioana PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL Abținere
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR DA
52. Burciu Cristina PSD DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică ALDE DA
55. Căciulă Aurel PSD DA
56. Călin Ion PSD DA
57. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
60. Cherecheș Florica PNL DA
61. Cherecheș Viorica PNL DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chiriac Viorel PSD DA
64. Chiriță Dumitru PSD DA
65. Ciocan Dan PSD DA
66. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciuhodaru Tudor PSD DA
69. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Cobuz Maricela PSD DA
72. Cocoș Vasile PSD DA
73. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
74. Cosma Lavinia-Corina USR DA
75. Costescu Manuel USR DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
80. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
81. Cupă Ion ALDE DA
82. Cupșa Ioan PNL DA
83. Dan Nicușor Daniel USR DA
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
89. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
90. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
91. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drulă Cătălin USR DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Durbacă Eugen ALDE DA
97. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Farago Petru UDMR DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
104. Furic Iarco Minoritati DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Camelia PSD DA
108. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Georgescu Nicolae PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Gheorghiu Bogdan PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghilea Găvrilă PNL DA
117. Ghinea Cristian USR DA
118. Giugea Nicolae PNL DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Gudu Vasile PNL DA
121. Halici Nicușor PSD DA
122. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
123. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Huncă Mihaela PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iacomi Iulian PSD DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iancu Marius-Ionel PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Iftimie Neculai PSD DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ion Stelian-Cristian USR DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Ioniță Antoneta PNL DA
138. Iordache Florin PSD DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Lazăr Sorin PSD DA
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
145. Longher Victoria Minoritati DA
146. Lovin Dumitru ALDE DA
147. Lungu Tudorița PNL DA
148. Lupașcu Costel PSD DA
149. Lupescu Dumitru USR DA
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manole Petre-Florin PSD DA
153. Mareș Mara PNL DA
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
158. Mihalescul Dumitru PNL DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Mînzatu Roxana PSD DA
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Mohaci Mihai PSD DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Mușoiu Ștefan PSD DA
167. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
168. Neagu Nicolae PNL DA
169. Neață Eugen PSD DA
170. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Andrei PSD DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Nicolicea Eugen PSD DA
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Niță Mihai ALDE DA
177. Niță Nicu PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Olar Corneliu PNL DA
180. Olteanu Daniel PNL DA
181. Oprea Dumitru PNL DA
182. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
183. Oros Nechita-Adrian PNL DA
184. Oteșanu Daniela PSD DA
185. Palăr Ionel PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD -
188. Paraschiv Rodica PSD DA
189. Pau Radu - Adrian PSD DA
190. Păle Dănuț PSD DA
191. Petrea Gabriel PSD DA
192. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
193. Petric Octavian PSD DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
196. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
197. Pop Andrei PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Pop Tudor Rareș USR DA
200. Popa Florin PSD DA
201. Popa Mihai Valentin PSD DA
202. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
203. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
204. Popescu Pavel PNL DA
205. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
206. Preda Cezar-Florin PNL DA
207. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
208. Presură Alexandra PSD DA
209. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
210. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
211. Prună Cristina-Mădălina USR DA
212. Radu Anișoara PSD DA
213. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
214. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
215. Rădulescu Alexandru PSD DA
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
217. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
218. Răduț Violeta PSD DA
219. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
220. Roman Florin-Claudiu PNL DA
221. Roman Ioan Sorin PSD DA
222. Romanescu Cristinel PNL DA
223. Roșca Lucreția PSD DA
224. Rotaru Alexandru PSD DA
225. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
226. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
227. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
228. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
229. Sefer Cristian-George PMP DA
230. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
233. Simion Lucian-Eduard PSD DA
234. Simionca Ionuț PMP DA
235. Simonis Alfred - Robert PSD DA
236. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
237. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
240. Stancu Florinel PSD DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Suciu Matei PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Szabó Ödön UDMR DA
248. Șarapatin Elvira PSD DA
249. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Șișcu George PNL DA
252. Șotcan Theodora PSD DA
253. Șova Lucian PSD DA
254. Șovăială Constantin PNL DA
255. Ștefan Corneliu PSD DA
256. Ștefan Ion PNL DA
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
258. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
259. Terea Ioan PSD DA
260. Tîlvăr Angel PSD DA
261. Todor Adrian PSD DA
262. Toma Ilie PSD DA
263. Tomac Eugen PMP DA
264. Tripa Florin-Dan PSD DA
265. Trușcă Constantin PSD DA
266. Tudor Beatrice PSD DA
267. Tudose Mihai PSD DA
268. Turcan Raluca PNL DA
269. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
270. Tușa Adriana Diana PSD DA
271. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
272. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
273. Varga Glad-Aurel PNL DA
274. Varga Vasile PNL DA
275. Vasile Daniel Minoritati DA
276. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
277. Vasilică Radu Costin PSD DA
278. Vass Levente UDMR DA
279. Văcaru Alin Vasile PSD DA
280. Velcea Nicolae PSD DA
281. Vexler Silviu Minoritati DA
282. Vișan George-Gabriel PSD DA
283. Vîlceanu Dan PNL DA
284. Vîrză Mihăiță PSD DA
285. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
288. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
289. Vosganian Varujan ALDE DA
290. Weber Mihai PSD DA
291. Zainea Cornel USR DA
292. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 4 aprilie 2020, 5:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro