Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2017 > 14:08 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2017, ora 14:08

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 311/2016 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 12/2016 pentru modificarea alin. (4) al art. 241 din Legea nr. 38/2003 privind transportul în regim de taxi și în regim de închiriere, precum și pentru stabilirea unor măsuri privind aplicarea în domeniul transportului cu metroul a prevederilor Regulamentului (CE) nr. 1370/2007 al Parlamentului European și al Consiliului din 23 octombrie 2007 privind serviciile publice de transport feroviar și rutier de călători și de abrogare a Regulamentelor (CEE) nr. 1.191/69 și nr.1.107/70 ale Consiliului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:286 139 60 27 17 15 12 16
- voturi pentru (DA):284 139 59 27 17 15 11 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP -
17. Banias Mircea Marius ALDE DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Borza Remus-Adrian ALDE DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
42. Bran Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
56. Cherecheș Florica PNL DA
57. Cherecheș Viorica PNL DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Chiriță Dumitru PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor PSD DA
65. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Cobuz Maricela PSD DA
68. Cocoș Vasile PSD DA
69. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
70. Cosma Andreea PSD DA
71. Costescu Manuel USR DA
72. Cristache Cătălin PMP DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
77. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
78. Cupă Ion ALDE DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Dan Nicușor Daniel USR DA
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
86. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
87. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drulă Cătălin USR DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Durbacă Eugen ALDE DA
92. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
98. Furic Iarco Minoritati DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilă Camelia PSD DA
102. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghilea Găvrilă PNL DA
111. Ghinea Cristian USR DA
112. Giugea Nicolae PNL DA
113. Goga Octavian PMP DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
115. Gudu Vasile PNL DA
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
118. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Huncă Mihaela PSD DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
122. Iacomi Iulian PSD DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Iftimie Neculai PSD DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Ioniță Antoneta PNL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
137. Lazăr Sorin PSD DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Longher Victoria Minoritati DA
140. Lovin Dumitru ALDE DA
141. Lungu Tudorița PNL DA
142. Lupașcu Costel PSD DA
143. Lupescu Dumitru USR DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manole Petre-Florin PSD DA
147. Mareș Mara PNL DA
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
153. Mihalescul Dumitru PNL DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mînzatu Roxana PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mohaci Mihai PSD DA
158. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
159. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
160. Movilă Petru PMP DA
161. Munteanu Ioan PSD DA
162. Mușoiu Ștefan PSD DA
163. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
165. Neagu Nicolae PNL DA
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL DA
169. Nicolae Andrei PSD DA
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
171. Nistor Laurențiu PSD DA
172. Niță Mihai ALDE DA
173. Niță Nicu PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Olar Corneliu PNL DA
176. Olteanu Daniel PNL DA
177. Oprea Dumitru PNL DA
178. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
179. Oros Nechita-Adrian PNL DA
180. Oteșanu Daniela PSD DA
181. Palăr Ionel PNL DA
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Pană Adriana-Doina PSD DA
184. Paraschiv Rodica PSD DA
185. Pașcan Emil-Marius PMP DA
186. Pau Radu - Adrian PSD DA
187. Păle Dănuț PSD DA
188. Petrea Gabriel PSD DA
189. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
190. Petric Octavian PSD DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
193. Pop Andrei PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Pop Tudor Rareș USR DA
196. Popa Florin PSD DA
197. Popa Mihai Valentin PSD DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
199. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
200. Popescu Pavel PNL -
201. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
202. Preda Cezar-Florin PNL DA
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR DA
208. Radu Anișoara PSD DA
209. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Rădulescu Alexandru PSD DA
212. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
213. Răduț Violeta PSD DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
215. Roman Florin-Claudiu PNL DA
216. Roman Ioan Sorin PSD DA
217. Romanescu Cristinel PNL DA
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Rotaru Alexandru PSD DA
220. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
221. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
222. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
223. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
224. Sefer Cristian-George PMP DA
225. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
228. Simion Lucian-Eduard PSD DA
229. Simionca Ionuț PMP DA
230. Simonis Alfred - Robert PSD DA
231. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
232. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
233. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
234. Stancu Florinel PSD DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
238. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
239. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
240. Suciu Matei PSD DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șarapatin Elvira PSD DA
244. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șișcu George PNL DA
247. Șotcan Theodora PSD DA
248. Șova Lucian PSD DA
249. Șovăială Constantin PNL DA
250. Ștefan Corneliu PSD DA
251. Ștefan Ion PNL DA
252. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
253. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
254. Terea Ioan PSD DA
255. Tîlvăr Angel PSD DA
256. Todor Adrian PSD DA
257. Toma Ilie PSD DA
258. Tripa Florin-Dan PSD DA
259. Trușcă Constantin PSD DA
260. Tudor Beatrice PSD DA
261. Turcan Raluca PNL DA
262. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
263. Tușa Adriana Diana PSD DA
264. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
265. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
266. Varga Glad-Aurel PNL DA
267. Varga Vasile PNL DA
268. Vasile Daniel Minoritati DA
269. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
270. Vasilică Radu Costin PSD DA
271. Vass Levente UDMR DA
272. Văcaru Alin Vasile PSD DA
273. Velcea Nicolae PSD DA
274. Vexler Silviu Minoritati DA
275. Vișan George-Gabriel PSD DA
276. Vîlceanu Dan PNL DA
277. Vîrză Mihăiță PSD DA
278. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
279. Vlase Petru Gabriel PSD DA
280. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
281. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
282. Vosganian Varujan ALDE DA
283. Weber Mihai PSD DA
284. Zainea Cornel USR DA
285. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
286. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 12:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro