Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2017 > 14:09 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2017, ora 14:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 13/2017 pentru aprobarea Contractului cadru de finanțare dintre România și Banca Europeană de Investiții (România UE co-finanțare pentru mediu 2014-2020) , semnat la Luxemburg, la 16 iunie 2016
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:288 141 61 27 17 15 11 16
- voturi pentru (DA):288 141 61 27 17 15 11 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Banias Mircea Marius ALDE DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bodea Marius PNL DA
35. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
37. Bontea Vlad PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
39. Borza Remus-Adrian ALDE DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică ALDE DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
57. Cherecheș Florica PNL DA
58. Cherecheș Viorica PNL DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Chiriță Dumitru PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor PSD DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Cobuz Maricela PSD DA
69. Cocoș Vasile PSD DA
70. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
71. Cosma Andreea PSD DA
72. Costescu Manuel USR DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
77. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
78. Cupă Ion ALDE DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Dan Nicușor Daniel USR DA
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
86. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
87. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drulă Cătălin USR DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Durbacă Eugen ALDE DA
93. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Farago Petru UDMR DA
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
99. Furic Iarco Minoritati DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilă Camelia PSD DA
103. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghe Tinel PNL DA
109. Gheorghiu Bogdan PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghilea Găvrilă PNL DA
112. Ghinea Cristian USR DA
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Goga Octavian PMP DA
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Gudu Vasile PNL DA
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
119. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Huncă Mihaela PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iacomi Iulian PSD DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Iftimie Neculai PSD DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Ioniță Antoneta PNL DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
138. Lazăr Sorin PSD DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Longher Victoria Minoritati DA
141. Lovin Dumitru ALDE DA
142. Lungu Tudorița PNL DA
143. Lupașcu Costel PSD DA
144. Lupescu Dumitru USR DA
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Manole Petre-Florin PSD DA
148. Mareș Mara PNL DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
152. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
153. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
154. Mihalescul Dumitru PNL DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Mînzatu Roxana PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mohaci Mihai PSD DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
161. Movilă Petru PMP DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Mușoiu Ștefan PSD DA
164. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
166. Neagu Nicolae PNL DA
167. Neață Eugen PSD DA
168. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolae Andrei PSD DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
172. Nistor Laurențiu PSD DA
173. Niță Mihai ALDE DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Nosa Iuliu PSD DA
176. Olar Corneliu PNL DA
177. Olteanu Daniel PNL DA
178. Oprea Dumitru PNL DA
179. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
180. Oros Nechita-Adrian PNL DA
181. Oteșanu Daniela PSD DA
182. Palăr Ionel PNL DA
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Pană Adriana-Doina PSD DA
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Pașcan Emil-Marius PMP DA
187. Pau Radu - Adrian PSD DA
188. Păle Dănuț PSD DA
189. Petrea Gabriel PSD DA
190. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
193. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
194. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
195. Pop Andrei PSD DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Pop Tudor Rareș USR DA
198. Popa Florin PSD DA
199. Popa Mihai Valentin PSD DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
204. Preda Cezar-Florin PNL DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Radu Anișoara PSD DA
211. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Rădulescu Alexandru PSD DA
214. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
215. Răduț Violeta PSD DA
216. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
217. Roman Florin-Claudiu PNL DA
218. Roman Ioan Sorin PSD DA
219. Romanescu Cristinel PNL DA
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Rotaru Alexandru PSD DA
222. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
223. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
224. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
225. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
226. Sefer Cristian-George PMP DA
227. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
230. Simion Lucian-Eduard PSD DA
231. Simionca Ionuț PMP DA
232. Simonis Alfred - Robert PSD DA
233. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
234. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
237. Stancu Florinel PSD DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
241. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Suciu Matei PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șarapatin Elvira PSD DA
247. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
248. Șimon Gheorghe PSD DA
249. Șișcu George PNL DA
250. Șotcan Theodora PSD DA
251. Șova Lucian PSD DA
252. Șovăială Constantin PNL DA
253. Ștefan Corneliu PSD DA
254. Ștefan Ion PNL DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
257. Terea Ioan PSD DA
258. Todor Adrian PSD DA
259. Toma Ilie PSD DA
260. Tripa Florin-Dan PSD DA
261. Trușcă Constantin PSD DA
262. Tudor Beatrice PSD DA
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
265. Tușa Adriana Diana PSD DA
266. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
267. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
268. Varga Glad-Aurel PNL DA
269. Varga Vasile PNL DA
270. Vasile Daniel Minoritati DA
271. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
272. Vasilică Radu Costin PSD DA
273. Vass Levente UDMR DA
274. Văcaru Alin Vasile PSD DA
275. Velcea Nicolae PSD DA
276. Vexler Silviu Minoritati DA
277. Vișan George-Gabriel PSD DA
278. Vîlceanu Dan PNL DA
279. Vîrză Mihăiță PSD DA
280. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
281. Vlase Petru Gabriel PSD DA
282. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
283. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
284. Vosganian Varujan ALDE DA
285. Weber Mihai PSD DA
286. Zainea Cornel USR DA
287. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 3:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro