Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2017 > 14:13 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2017, ora 14:13

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 415/2016 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 19/2016 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 10/2016 privind stabilirea măsurilor necesare în vederea asigurării resurselor financiare pentru achiziționarea unui bun aparținând patrimoniului cultural național mobil clasat în categoria tezaurul patrimoniului cultural național mobil
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:296 146 60 30 18 15 12 15
- voturi pentru (DA):205 146 2 - 18 15 11 13
- voturi împotrivă (NU):32 - 2 30 - - - -
- abțineri:59 - 56 - - - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Alexe Costel PNL Abținere
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Banias Mircea Marius ALDE DA
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Bica Dănuț PNL Abținere
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
35. Bodea Marius PNL Abținere
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
40. Borza Remus-Adrian ALDE DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR NU
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL Abținere
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR NU
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
58. Cherecheș Florica PNL Abținere
59. Chichirău Cosette-Paula USR NU
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Chiriță Dumitru PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor PSD DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Cobuz Maricela PSD DA
69. Cocoș Vasile PSD DA
70. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
71. Cosma Andreea PSD DA
72. Cosma Lavinia-Corina USR NU
73. Costescu Manuel USR NU
74. Cristache Cătălin PMP DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
79. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
80. Cupă Ion ALDE DA
81. Cupșa Ioan PNL Abținere
82. Dan Nicușor Daniel USR NU
83. Dehelean Silviu USR NU
84. Dinu Cristina-Elena PSD DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL Abținere
87. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
88. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
89. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
90. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
91. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drulă Cătălin USR NU
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Durbacă Eugen ALDE DA
97. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Farago Petru UDMR DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
104. Furic Iarco Minoritati DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Camelia PSD DA
108. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Georgescu Nicolae PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
113. Gheorghe Tinel PNL Abținere
114. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghilea Găvrilă PNL DA
117. Ghinea Cristian USR NU
118. Giugea Nicolae PNL Abținere
119. Goga Octavian PMP DA
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Vasile PNL Abținere
122. Halici Nicușor PSD DA
123. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
124. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Huncă Mihaela PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
128. Iacomi Iulian PSD DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD DA
131. Iftimie Neculai PSD DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ion Stelian-Cristian USR NU
136. Ionescu George PNL Abținere
137. Ioniță Antoneta PNL Abținere
138. Iordache Florin PSD DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Lazăr Sorin PSD DA
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
145. Longher Victoria Minoritati DA
146. Lovin Dumitru ALDE DA
147. Lungu Tudorița PNL Abținere
148. Lupașcu Costel PSD DA
149. Lupescu Dumitru USR NU
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manole Petre-Florin PSD DA
153. Mareș Mara PNL Abținere
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
159. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Mînzatu Roxana PSD DA
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mohaci Mihai PSD DA
164. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
170. Neagu Nicolae PNL Abținere
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
174. Nicolae Andrei PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Mihai ALDE DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL Abținere
182. Olteanu Daniel PNL Abținere
183. Oprea Dumitru PNL Abținere
184. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
185. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Palăr Ionel PNL Abținere
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pașcan Emil-Marius PMP DA
192. Pau Radu - Adrian PSD DA
193. Păle Dănuț PSD DA
194. Petrea Gabriel PSD DA
195. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
196. Petric Octavian PSD DA
197. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
198. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
199. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
200. Pop Andrei PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Pop Tudor Rareș USR NU
203. Popa Florin PSD DA
204. Popa Mihai Valentin PSD DA
205. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
206. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
207. Popescu Pavel PNL Abținere
208. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
209. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
210. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
211. Presură Alexandra PSD DA
212. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
213. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
214. Prună Cristina-Mădălina USR NU
215. Radu Anișoara PSD DA
216. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
217. Rădulescu Alexandru PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
220. Răduț Violeta PSD DA
221. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
222. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Romanescu Cristinel PNL Abținere
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Alexandru PSD DA
227. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
228. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
229. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
230. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
231. Sefer Cristian-George PMP DA
232. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
235. Simion Lucian-Eduard PSD DA
236. Simionca Ionuț PMP DA
237. Simonis Alfred - Robert PSD DA
238. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
239. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
240. Solomon Adrian PSD DA
241. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
242. Stancu Florinel PSD DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Alexandru PSD DA
245. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
246. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Suciu Matei PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șarapatin Elvira PSD DA
252. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
253. Șimon Gheorghe PSD DA
254. Șișcu George PNL Abținere
255. Șotcan Theodora PSD DA
256. Șova Lucian PSD DA
257. Șovăială Constantin PNL Abținere
258. Ștefan Corneliu PSD DA
259. Ștefan Ion PNL Abținere
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
261. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
262. Terea Ioan PSD DA
263. Tîlvăr Angel PSD DA
264. Todor Adrian PSD DA
265. Toma Ilie PSD DA
266. Tomac Eugen PMP DA
267. Tripa Florin-Dan PSD DA
268. Trușcă Constantin PSD DA
269. Tudor Beatrice PSD DA
270. Tudose Mihai PSD DA
271. Turcan Raluca PNL Abținere
272. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
273. Tușa Adriana Diana PSD DA
274. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
275. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
276. Varga Glad-Aurel PNL NU
277. Varga Vasile PNL Abținere
278. Vasile Daniel Minoritati DA
279. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
280. Vasilică Radu Costin PSD DA
281. Vass Levente UDMR DA
282. Văcaru Alin Vasile PSD DA
283. Velcea Nicolae PSD DA
284. Vexler Silviu Minoritati DA
285. Vișan George-Gabriel PSD DA
286. Vîlceanu Dan PNL Abținere
287. Vîrză Mihăiță PSD DA
288. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
289. Vlase Petru Gabriel PSD DA
290. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
291. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
292. Vosganian Varujan ALDE DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zainea Cornel USR NU
295. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 19:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro