Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2017 > 14:14 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2017, ora 14:14

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 19/2017 pentru ratificarea Protocolului semnat la București, la 4 iulie 2016, de modificare a Convenției între România și Republica Uzbekistan pentru evitarea dublei impuneri și prevenirea evaziunii fiscale cu privire la impozitele pe venit și pe capital, semnată la București la 6 iunie 1996
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:295 145 61 28 18 15 12 16
- voturi pentru (DA):294 145 60 28 18 15 12 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PMP DA
18. Banias Mircea Marius ALDE DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bodea Marius PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
41. Borza Remus-Adrian ALDE DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
45. Bran Ioana PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Chiriță Dumitru PSD DA
63. Ciocan Dan PSD DA
64. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciuhodaru Tudor PSD DA
67. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Cobuz Maricela PSD DA
70. Cocoș Vasile PSD DA
71. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
72. Cosma Andreea PSD DA
73. Cosma Lavinia-Corina USR DA
74. Costescu Manuel USR DA
75. Cristache Cătălin PMP DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
80. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
81. Cupă Ion ALDE DA
82. Cupșa Ioan PNL DA
83. Dan Nicușor Daniel USR DA
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
89. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
90. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
91. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drulă Cătălin USR DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Durbacă Eugen ALDE DA
97. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Farago Petru UDMR DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
104. Furic Iarco Minoritati DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Camelia PSD DA
108. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Georgescu Nicolae PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Gheorghiu Bogdan PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghilea Găvrilă PNL DA
117. Ghinea Cristian USR DA
118. Giugea Nicolae PNL DA
119. Goga Octavian PMP DA
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Vasile PNL DA
122. Halici Nicușor PSD DA
123. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
124. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Huncă Mihaela PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
128. Iacomi Iulian PSD DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD DA
131. Iftimie Neculai PSD DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ion Stelian-Cristian USR DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Ioniță Antoneta PNL DA
138. Iordache Florin PSD DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Lazăr Sorin PSD DA
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
145. Longher Victoria Minoritati DA
146. Lovin Dumitru ALDE DA
147. Lungu Tudorița PNL DA
148. Lupașcu Costel PSD DA
149. Lupescu Dumitru USR DA
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manole Petre-Florin PSD DA
153. Mareș Mara PNL DA
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
159. Mihalescul Dumitru PNL DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Mînzatu Roxana PSD DA
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mohaci Mihai PSD DA
164. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
170. Neagu Nicolae PNL DA
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Andrei PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Mihai ALDE DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL DA
182. Olteanu Daniel PNL DA
183. Oprea Dumitru PNL DA
184. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Palăr Ionel PNL -
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pașcan Emil-Marius PMP DA
192. Pau Radu - Adrian PSD DA
193. Păle Dănuț PSD DA
194. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
195. Petric Octavian PSD DA
196. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
197. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
198. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
199. Pop Andrei PSD DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Pop Tudor Rareș USR DA
202. Popa Florin PSD DA
203. Popa Mihai Valentin PSD DA
204. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
205. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
206. Popescu Pavel PNL DA
207. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
208. Preda Cezar-Florin PNL DA
209. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
210. Presură Alexandra PSD DA
211. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
212. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
213. Prună Cristina-Mădălina USR DA
214. Radu Anișoara PSD DA
215. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
217. Rădulescu Alexandru PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
220. Răduț Violeta PSD DA
221. Roman Florin-Claudiu PNL DA
222. Roman Ioan Sorin PSD DA
223. Romanescu Cristinel PNL DA
224. Roșca Lucreția PSD DA
225. Rotaru Alexandru PSD DA
226. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
227. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
228. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
229. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
230. Sefer Cristian-George PMP DA
231. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
232. Seres Dénes UDMR DA
233. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
234. Simion Lucian-Eduard PSD DA
235. Simionca Ionuț PMP DA
236. Simonis Alfred - Robert PSD DA
237. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
238. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
241. Stancu Florinel PSD DA
242. Stativă Irinel Ioan PSD DA
243. Stănescu Alexandru PSD DA
244. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
245. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
247. Suciu Matei PSD DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șarapatin Elvira PSD DA
251. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șișcu George PNL DA
254. Șotcan Theodora PSD DA
255. Șova Lucian PSD DA
256. Șovăială Constantin PNL DA
257. Ștefan Corneliu PSD DA
258. Ștefan Ion PNL DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
261. Terea Ioan PSD DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Todor Adrian PSD DA
264. Toma Ilie PSD DA
265. Tomac Eugen PMP DA
266. Tripa Florin-Dan PSD DA
267. Trușcă Constantin PSD DA
268. Tudor Beatrice PSD DA
269. Tudose Mihai PSD DA
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
272. Tușa Adriana Diana PSD DA
273. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
274. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
275. Varga Glad-Aurel PNL DA
276. Varga Vasile PNL DA
277. Vasile Daniel Minoritati DA
278. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
279. Vasilică Radu Costin PSD DA
280. Vass Levente UDMR DA
281. Văcaru Alin Vasile PSD DA
282. Velcea Nicolae PSD DA
283. Vexler Silviu Minoritati DA
284. Vișan George-Gabriel PSD DA
285. Vîlceanu Dan PNL DA
286. Vîrză Mihăiță PSD DA
287. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
290. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
291. Vosganian Varujan ALDE DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zainea Cornel USR DA
294. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 19:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro