Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2017 > 11:21 Versiunea pentru printare
Marți, 7 martie 2017, ora 11:21

Subiect vot: Modificare program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:134 58 23 22 8 5 5 13
- voturi pentru (DA):112 58 20 5 8 5 4 12
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 - - - 1 1
- abțineri:19 - 2 17 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL Abținere
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR Abținere
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
10. Benkő Erika UDMR DA
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Bodea Marius PNL DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Borza Remus-Adrian ALDE DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bran Ioana PSD DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Buican Cristian PNL NU
22. Bulai Iulian USR Abținere
23. Burciu Cristina PSD DA
24. Calista Mara-Daniela PNL DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Cherecheș Viorica PNL DA
29. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
30. Chiriță Dumitru PSD DA
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
32. Ciuhodaru Tudor PSD DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Codreanu Constantin PMP NU
35. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
36. Csoma Botond UDMR DA
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
38. Cupă Ion ALDE DA
39. Cupșa Ioan PNL DA
40. Dehelean Silviu USR DA
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Dohotaru Adrian-Octavian USR Abținere
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
51. Furic Iarco Minoritati DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gavrilă Camelia PSD DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
55. Gheorghe Tinel PNL DA
56. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
57. Ghinea Cristian USR DA
58. Giugea Nicolae PNL DA
59. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
60. Gudu Vasile PNL DA
61. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
62. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
63. Iacomi Iulian PSD DA
64. Iancu Marius-Ionel PSD DA
65. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
66. Ion Stelian-Cristian USR DA
67. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
68. Lazăr Sorin PSD DA
69. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
70. Longher Victoria Minoritati DA
71. Lovin Dumitru ALDE DA
72. Lungu Tudorița PNL DA
73. Lupescu Dumitru USR DA
74. Macovei Silviu Nicu PSD DA
75. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
76. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
77. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
78. Mînzatu Roxana PSD DA
79. Mohaci Mihai PSD DA
80. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
81. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
82. Munteanu Ioan PSD DA
83. Mușoiu Ștefan PSD DA
84. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
85. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
86. Nicolae Andrei PSD DA
87. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
88. Nistor Laurențiu PSD DA
89. Niță Nicu PSD DA
90. Olteanu Daniel PNL DA
91. Oprea Dumitru PNL DA
92. Oteșanu Daniela PSD DA
93. Pambuccian Varujan Minoritati DA
94. Pașcan Emil-Marius PMP DA
95. Păle Dănuț PSD DA
96. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
97. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
98. Pop Andrei PSD DA
99. Pop Tudor Rareș USR Abținere
100. Popa Florin PSD DA
101. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
102. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
103. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
104. Radu Anișoara PSD DA
105. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
106. Roman Florin-Claudiu PNL DA
107. Rotaru Alexandru PSD DA
108. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
109. Sefer Cristian-George PMP DA
110. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
111. Seres Dénes UDMR DA
112. Simonis Alfred - Robert PSD DA
113. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
114. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
115. Stancu Florinel PSD DA
116. Stănescu Alexandru PSD DA
117. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
118. Șotcan Theodora PSD DA
119. Ștefan Corneliu PSD DA
120. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
121. Terea Ioan PSD DA
122. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
123. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
124. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
125. Varga Vasile PNL DA
126. Vasile Daniel Minoritati DA
127. Văcaru Alin Vasile PSD DA
128. Velcea Nicolae PSD DA
129. Vișan George-Gabriel PSD DA
130. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
131. Vlase Petru Gabriel PSD DA
132. Zainea Cornel USR Abținere
133. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
134. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 februarie 2020, 9:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro