Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:51 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:51

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-28
Subiect vot: Vot final
PL 222/2006 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 3/2006 privind creșterile salariale ce se vor acorda în anul 2006 personalului bugetar salarizat potrivit Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 24/2000 privind sistemul de stabilire a salariilor de bază pentru personalul contractual din sectorul bugetar și personalului salarizat potrivit anexelor nr.II și III la Legea nr.154/1998 privind sistemul de stabilire a salariilor de bază în sectorul bugetar și a indemnizațiilor pentru persoanele care ocupă funcții de demnitate publică
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:259 79 60 21 41 16 16 14 12
- voturi pentru (DA):251 76 58 20 39 16 16 14 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:5 1 2 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L -
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL -
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Călian Petru PC DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Câmpanu Liviu PNL DA
44. Chiper Gheorghe PSD DA
45. Chiș Filonaș PSD -
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu - DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PRM DA
52. Constantinescu Viorel PSD DA
53. Corlățean Titus PSD DA
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Dan Iosif PSD DA
58. Diaconescu Renică PC DA
59. Dida Corneliu Ioan PSD DA
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dorneanu Valer PSD DA
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
64. Dumitrescu Liana Minoritati DA
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
67. Dumitriu Mihai PSD DA
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Duțu Stelian PD-L DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Eserghep Gelil PRM DA
73. Faina Constantin PC DA
74. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
75. Fenechiu Relu PNL -
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Florea Damian PC DA
78. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
79. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
80. Furo Iuliu Ioan PRM DA
81. Gabor Gheorghe PNL DA
82. Găleteanu Monalisa PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
85. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
86. Ghișe Ioan PNL DA
87. Giurgiu Mircia - DA
88. Godja Petru PSD DA
89. Gonțea Ion PD-L NU
90. Grigore Dan PD-L DA
91. Grosaru Mircea Minoritati DA
92. Gubandru Aurel PSD DA
93. Gușă Cozmin Horea - DA
94. Hanganu Romeo Octavian PC DA
95. Hellvig Eduard Raul PC DA
96. Hoban Ioan PNL DA
97. Hoinaru Marian PNL DA
98. Hrebenciuc Viorel PSD DA
99. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Igaș Traian Constantin PD-L DA
103. Ignat Miron Minoritati DA
104. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
105. Ionescu Daniel PSD DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Iordache Grațiela Denisa PC DA
108. Iriza Marius PRM DA
109. Iustian Mircea Teodor PNL DA
110. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
111. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
112. Kerekes Károly UDMR DA
113. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
114. Kovacs Attila UDMR DA
115. Lakatos Petru UDMR DA
116. Lambrino Radu PD-L DA
117. Lificiu Petru - DA
118. Liga Dănuț PD-L DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Macaleți Costică PSD DA
121. Magheru Paul PRM DA
122. Man Mircea PD-L DA
123. Manda Iulian Claudiu PSD DA
124. Manolescu Oana Minoritati DA
125. Manta Pantelimon PC DA
126. Marian Dan Mihai PNL DA
127. Marin Constantin PSD DA
128. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
129. Martin Eduard-Stelian PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD DA
133. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
134. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
135. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
136. Mătușa Tudor PRM DA
137. Merce Ilie PRM -
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Micula Cătălin PNL DA
140. Mihalache Sorin Dan PSD DA
141. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
142. Mircea Costache PRM DA
143. Mircovici Niculae Minoritati DA
144. Mironescu Laurențiu PD-L DA
145. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
146. Mitrea Manuela PSD DA
147. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
148. Mînzînă Ion PRM DA
149. Mocanu Alexandru PD-L DA
150. Mocanu Vasile PSD DA
151. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
152. Mohora Tudor PSD DA
153. Moisoiu Adrian PRM DA
154. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
155. Momanu Corneliu PNL DA
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
157. Movilă Petru PD-L DA
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Muscă Monica Octavia PNL DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Nica Dan PSD DA
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
165. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
166. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
167. Niță Constantin PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Oancea Viorel PNL DA
170. Oltean Ioan PD-L DA
171. Olteanu Bogdan PNL DA
172. Ovidenie Costel - DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pardău Dumitru PNL DA
175. Pavelescu Aurelian - DA
176. Paveliu Marian Sorin PNL DA
177. Păun Nicolae Minoritati DA
178. Petrea Constantin PD-L DA
179. Plumb Rovana PSD DA
180. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
181. Pop Claudiu Adrian PSD DA
182. Popa Cornel PNL DA
183. Popa Nicolae PC DA
184. Popescu Dan Ioan PSD DA
185. Popescu Florin Aurelian PNL DA
186. Popescu Ionica Constanța PC DA
187. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
188. Preda Cezar-Florin PD-L DA
189. Preda Ion PNL DA
190. Pruteanu Vasile PNL DA
191. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
192. Pupeză Viorel PSD DA
193. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
194. Pușcaș Vasile PSD DA
195. Pușcă Mircea Valer PNL DA
196. Puzdrea Dumitru PD-L DA
197. Racoceanu Viorel PD-L DA
198. Raicu Romeo Marius PD-L DA
199. Rădulescu Cristian PD-L DA
200. Rogin Marius PD-L DA
201. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
202. Rus Ioan Aurel PRM DA
203. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
204. Sanda Victor PSD DA
205. Sandu Gabriel PNL DA
206. Sandu-Capră Mihai PNL DA
207. Sasu Ion PSD DA
208. Săniuță Marian-Florian PSD DA
209. Săpunaru Nini PNL DA
210. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
211. Sârbu Marian PSD DA
212. Sârbu Mugurel Liviu - DA
213. Scutaru Adrian George PNL DA
214. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
217. Sóki Béla UDMR DA
218. Soporan Vasile Filip PSD DA
219. Stan Ioan PSD DA
220. Stanciu Anghel PSD DA
221. Stănescu Cristian PRM DA
222. Stănișoară Mihai PD-L DA
223. Stoica Ion - DA
224. Străchinaru Petre PD-L DA
225. Strungă Emil PNL DA
226. Szekely Levente Csaba UDMR DA
227. Știrbeț Cornel PNL DA
228. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
229. Știreanu Octavian PSD DA
230. Tămagă Constantin PSD DA
231. Tărniceru Petru PSD DA
232. Teodorescu George Alin PSD DA
233. Timar Liviu PSD DA
234. Todoran Pavel PSD DA
235. Toma Horia-Victor PNL DA
236. Toró Tiberiu UDMR DA
237. Tudor Constantin PC DA
238. Tudose Mihai PSD DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Țundrea Ioan PC DA
241. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
242. Ujeniuc Dragoș PNL DA
243. Ungureanu Petre PNL DA
244. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
245. Vainer Aurel Minoritati DA
246. Varga Attila UDMR DA
247. Vasile Aurelia PSD DA
248. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
249. Vălean Adina Ioana PNL DA
250. Văsioiu Horia PD-L DA
251. Vlase Petru Gabriel PSD DA
252. Vlădoiu Aurel PSD DA
253. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
254. Voinea Florea PSD DA
255. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
256. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
257. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
258. Zegrean Augustin PD-L DA
259. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 20:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro