Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:51 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:51

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-29
Subiect vot: Vot final
PL 690/2005 privind informarea publicului asupra modalității de interpretare play-back de către artiștii interpreți vocali în timpul spectacolelor sau concertelor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:255 77 58 21 42 16 16 14 11
- voturi pentru (DA):230 69 54 18 38 15 14 12 10
- voturi împotrivă (NU):9 2 - - 2 1 2 1 1
- abțineri:11 6 1 3 1 - - - -
- nu au votat:5 - 3 - 1 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Bejinariu Eugen - DA
24. Bivolaru Ioan PSD Abținere
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD DA
35. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL -
37. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Călian Petru PC NU
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
46. Ciontu Corneliu - DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PRM DA
51. Constantinescu Viorel PSD DA
52. Corlățean Titus PSD Abținere
53. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
54. Crăciunescu Grigore PNL -
55. Dan Iosif PSD DA
56. Diaconescu Renică PC DA
57. Dida Corneliu Ioan PSD DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dorneanu Valer PSD DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
62. Dumitrescu Liana Minoritati DA
63. Dumitrescu Zamfir - DA
64. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
65. Dumitriu Mihai PSD DA
66. Dumitru Ion PSD DA
67. Dușa Mircea PSD DA
68. Duțu Stelian PD-L DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Eserghep Gelil PRM DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
73. Fenechiu Relu PNL DA
74. Firczak Gheorghe Minoritati DA
75. Florea Damian PC DA
76. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
77. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
78. Furo Iuliu Ioan PRM DA
79. Gabor Gheorghe PNL DA
80. Găleteanu Monalisa PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic PNL DA
82. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
83. Ghișe Ioan PNL DA
84. Godja Petru PSD DA
85. Gonțea Ion PD-L DA
86. Grigore Dan PD-L -
87. Grosaru Mircea Minoritati -
88. Gubandru Aurel PSD DA
89. Gușă Cozmin Horea - DA
90. Hanganu Romeo Octavian PC DA
91. Hellvig Eduard Raul PC DA
92. Hoban Ioan PNL DA
93. Hoinaru Marian PNL DA
94. Hrebenciuc Viorel PSD DA
95. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Igaș Traian Constantin PD-L DA
99. Ignat Miron Minoritati DA
100. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
101. Iordache Florin PSD DA
102. Iordache Grațiela Denisa PC DA
103. Iriza Marius PRM DA
104. Iustian Mircea Teodor PNL DA
105. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
106. Kelemen Hunor UDMR DA
107. Kerekes Károly UDMR DA
108. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
109. Kovacs Attila UDMR DA
110. Lakatos Petru UDMR DA
111. Lambrino Radu PD-L DA
112. Lificiu Petru - DA
113. Liga Dănuț PD-L Abținere
114. Longher Ghervazen Minoritati DA
115. Macaleți Costică PSD DA
116. Magheru Paul PRM DA
117. Man Mircea PD-L DA
118. Manda Iulian Claudiu PSD DA
119. Manolescu Oana Minoritati DA
120. Manta Pantelimon PC DA
121. Marian Dan Mihai PNL DA
122. Marin Constantin PSD DA
123. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
124. Martin Eduard-Stelian PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Máté András-Levente UDMR NU
127. Matei Cătălin Lucian PSD DA
128. Mazăre Alexandru PSD DA
129. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
130. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
131. Mătușa Tudor PRM DA
132. Merce Ilie PRM DA
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
134. Micula Cătălin PNL DA
135. Mihalache Sorin Dan PSD DA
136. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
137. Mircea Costache PRM Abținere
138. Mircovici Niculae Minoritati DA
139. Mironescu Laurențiu PD-L DA
140. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
141. Mitrea Manuela PSD Abținere
142. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
143. Mînzînă Ion PRM DA
144. Mocanu Alexandru PD-L DA
145. Mocanu Vasile PSD DA
146. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
147. Moisoiu Adrian PRM DA
148. Moldovan Emil Radu PSD DA
149. Momanu Corneliu PNL DA
150. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
151. Movilă Petru PD-L DA
152. Munteanu Ioan PSD DA
153. Muscă Monica Octavia PNL DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Nechita Aurel PSD DA
156. Nica Dan PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
159. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
160. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
161. Niță Constantin PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Oancea Viorel PNL DA
164. Olarean Aurel PD-L DA
165. Oltean Ioan PD-L DA
166. Olteanu Bogdan PNL DA
167. Ovidenie Costel - DA
168. Palăr Ionel PNL DA
169. Pardău Dumitru PNL DA
170. Pavelescu Aurelian - DA
171. Paveliu Marian Sorin PNL DA
172. Păun Nicolae Minoritati NU
173. Petrea Constantin PD-L DA
174. Plumb Rovana PSD DA
175. Ponta Victor-Viorel PSD DA
176. Pop Claudiu Adrian PSD DA
177. Popa Cornel PNL DA
178. Popa Nicolae PC NU
179. Popescu Dan Ioan PSD Abținere
180. Popescu Florin Aurelian PNL DA
181. Popescu Ionica Constanța PC DA
182. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
183. Preda Cezar-Florin PD-L DA
184. Preda Ion PNL DA
185. Pruteanu Vasile PNL DA
186. Pupeză Viorel PSD DA
187. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
188. Pușcaș Vasile PSD DA
189. Pușcă Mircea Valer PNL DA
190. Puzdrea Dumitru PD-L DA
191. Racoceanu Viorel PD-L DA
192. Radan Mihai Minoritati DA
193. Raicu Romeo Marius PD-L DA
194. Rădulescu Cristian PD-L DA
195. Rogin Marius PD-L DA
196. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
197. Rus Ioan Aurel PRM DA
198. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
199. Sanda Victor PSD DA
200. Sandu Gabriel PNL DA
201. Sandu-Capră Mihai PNL DA
202. Sasu Ion PSD DA
203. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
204. Săpunaru Nini PNL Abținere
205. Sârb Gheorghe PSD DA
206. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
207. Sârbu Marian PSD DA
208. Sârbu Mugurel Liviu - DA
209. Scutaru Adrian George PNL DA
210. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
213. Sóki Béla UDMR DA
214. Soporan Vasile Filip PSD DA
215. Stan Ioan PSD DA
216. Stanciu Anghel PSD NU
217. Stănescu Cristian PRM DA
218. Stoica Ion - DA
219. Străchinaru Petre PD-L DA
220. Strungă Emil PNL DA
221. Szekely Levente Csaba UDMR DA
222. Știrbeț Cornel PNL DA
223. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
224. Știreanu Octavian PSD NU
225. Tămagă Constantin PSD DA
226. Tărniceru Petru PSD DA
227. Teodorescu George Alin PSD DA
228. Timar Liviu PSD DA
229. Timiș Ioan PSD DA
230. Todoran Pavel PSD DA
231. Toma Horia-Victor PNL DA
232. Toró Tiberiu UDMR DA
233. Tudor Constantin PC DA
234. Tudor Marcu PRM DA
235. Turcan Raluca PNL DA
236. Țundrea Ioan PC DA
237. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
238. Ujeniuc Dragoș PNL DA
239. Ungureanu Petre PNL DA
240. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
241. Ursărescu Dorinel PNL -
242. Vainer Aurel Minoritati DA
243. Varga Attila UDMR DA
244. Vasile Aurelia PSD Abținere
245. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
246. Vălean Adina Ioana PNL DA
247. Văsioiu Horia PD-L DA
248. Vlădoiu Aurel PSD DA
249. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
250. Voinea Florea PSD DA
251. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
252. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
253. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
254. Zegrean Augustin PD-L DA
255. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro