Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:52 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:52

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-31
Subiect vot: Vot final
PL 335/2006 privind completarea art.29 din Legea nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.18/1991 și ale Legii nr.169/1997
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:264 81 61 22 41 17 16 15 11
- voturi pentru (DA):177 78 6 22 36 11 13 3 8
- voturi împotrivă (NU):72 1 52 - 3 4 - 10 2
- abțineri:11 2 2 - - 2 3 1 1
- nu au votat:4 - 1 - 2 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC Abținere
10. Andreica Romică PNL NU
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR NU
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati NU
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
38. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Calimente Mihăiță PNL NU
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Călian Petru PC Abținere
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL NU
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Ciontu Corneliu - Abținere
50. Ciopraga Mircea PNL NU
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
52. Cocrea Olguța - NU
53. Codîrlă Liviu PRM DA
54. Constantinescu Viorel PSD DA
55. Corlățean Titus PSD DA
56. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL NU
57. Crăciunescu Grigore PNL NU
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Diaconescu Renică PC DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD DA
61. Dobre Traian PNL NU
62. Dorneanu Valer PSD DA
63. Dragomir Gheorghe PNL NU
64. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
65. Dumitrescu Liana Minoritati Abținere
66. Dumitrescu Zamfir - DA
67. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
68. Dumitriu Mihai PSD DA
69. Dumitru Ion PSD DA
70. Dușa Mircea PSD DA
71. Duțu Stelian PD-L DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Eserghep Gelil PRM DA
74. Faina Constantin PC DA
75. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
76. Fenechiu Relu PNL NU
77. Firczak Gheorghe Minoritati NU
78. Florea Damian PC DA
79. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
80. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
81. Furo Iuliu Ioan PRM DA
82. Gabor Gheorghe PNL NU
83. Găleteanu Monalisa PSD DA
84. Georgescu Filip PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic PNL NU
86. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
87. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
88. Ghișe Ioan PNL NU
89. Godja Petru PSD DA
90. Gonțea Ion PD-L DA
91. Grigore Dan PD-L -
92. Grosaru Mircea Minoritati NU
93. Gubandru Aurel PSD DA
94. Gușă Cozmin Horea - DA
95. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
96. Hellvig Eduard Raul PC DA
97. Hoban Ioan PNL NU
98. Hoinaru Marian PNL NU
99. Hrebenciuc Viorel PSD DA
100. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Igaș Traian Constantin PD-L DA
104. Ignat Miron Minoritati NU
105. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
106. Ionescu Daniel PSD DA
107. Iordache Florin PSD DA
108. Iordache Grațiela Denisa PC DA
109. Iriza Marius PRM DA
110. Iustian Mircea Teodor PNL NU
111. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
112. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
113. Kelemen Hunor UDMR Abținere
114. Kerekes Károly UDMR DA
115. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
116. Kovacs Attila UDMR DA
117. Lakatos Petru UDMR NU
118. Lambrino Radu PD-L DA
119. Lificiu Petru - DA
120. Liga Dănuț PD-L DA
121. Longher Ghervazen Minoritati NU
122. Macaleți Costică PSD DA
123. Magheru Paul PRM DA
124. Man Mircea PD-L DA
125. Manda Iulian Claudiu PSD DA
126. Manolescu Oana Minoritati NU
127. Manta Pantelimon PC DA
128. Marian Dan Mihai PNL NU
129. Marin Constantin PSD DA
130. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
131. Martin Eduard-Stelian PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
133. Máté András-Levente UDMR DA
134. Matei Cătălin Lucian PSD DA
135. Mazăre Alexandru PSD DA
136. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
137. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
138. Mătușa Tudor PRM DA
139. Merce Ilie PRM DA
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
141. Micula Cătălin PNL NU
142. Mihalache Sorin Dan PSD DA
143. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
144. Mircea Costache PRM DA
145. Mircovici Niculae Minoritati -
146. Mironescu Laurențiu PD-L DA
147. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
148. Mitrea Manuela PSD DA
149. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
150. Mînzînă Ion PRM DA
151. Mocanu Alexandru PD-L NU
152. Mocanu Vasile PSD DA
153. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Moisoiu Adrian PRM DA
156. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
157. Momanu Corneliu PNL NU
158. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
159. Movilă Petru PD-L DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Muscă Monica Octavia PNL DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Nechita Aurel PSD DA
164. Nica Dan PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
167. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
168. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
169. Niță Constantin PSD DA
170. Nosa Iuliu PSD DA
171. Oancea Viorel PNL NU
172. Olarean Aurel PD-L -
173. Oltean Ioan PD-L DA
174. Olteanu Bogdan PNL NU
175. Ovidenie Costel - NU
176. Palăr Ionel PNL NU
177. Pardău Dumitru PNL NU
178. Pavelescu Aurelian - DA
179. Paveliu Marian Sorin PNL NU
180. Păun Nicolae Minoritati DA
181. Petrea Constantin PD-L NU
182. Plumb Rovana PSD DA
183. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
184. Pop Claudiu Adrian PSD DA
185. Popa Cornel PNL NU
186. Popa Nicolae PC DA
187. Popescu Dan Ioan PSD DA
188. Popescu Florin Aurelian PNL NU
189. Popescu Ionica Constanța PC DA
190. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
191. Preda Cezar-Florin PD-L DA
192. Preda Ion PNL NU
193. Pruteanu Vasile PNL NU
194. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
195. Pupeză Viorel PSD DA
196. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
197. Pușcaș Vasile PSD DA
198. Pușcă Mircea Valer PNL DA
199. Puzdrea Dumitru PD-L DA
200. Racoceanu Viorel PD-L DA
201. Radan Mihai Minoritati NU
202. Raicu Romeo Marius PD-L DA
203. Rogin Marius PD-L DA
204. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
205. Rus Ioan Aurel PRM DA
206. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
207. Rușanu Dan Radu PNL -
208. Sanda Victor PSD DA
209. Sandu-Capră Mihai PNL NU
210. Sasu Ion PSD DA
211. Săniuță Marian-Florian PSD DA
212. Săpunaru Nini PNL DA
213. Sârb Gheorghe PSD DA
214. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
215. Sârbu Marian PSD DA
216. Sârbu Mugurel Liviu - DA
217. Scutaru Adrian George PNL NU
218. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
221. Sóki Béla UDMR NU
222. Soporan Vasile Filip PSD DA
223. Stan Ioan PSD DA
224. Stanciu Anghel PSD DA
225. Stănescu Cristian PRM DA
226. Stoica Ion - DA
227. Străchinaru Petre PD-L DA
228. Strungă Emil PNL NU
229. Szekely Levente Csaba UDMR DA
230. Știrbeț Cornel PNL NU
231. Știrbu Monica-Mihaela PNL Abținere
232. Tămagă Constantin PSD DA
233. Tărniceru Petru PSD DA
234. Teodorescu George Alin PSD DA
235. Timar Liviu PSD DA
236. Timiș Ioan PSD NU
237. Todoran Pavel PSD DA
238. Toma Horia-Victor PNL NU
239. Toró Tiberiu UDMR Abținere
240. Tudor Constantin PC DA
241. Tudor Marcu PRM DA
242. Tudose Mihai PSD DA
243. Turcan Raluca PNL Abținere
244. Țundrea Ioan PC DA
245. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
246. Ujeniuc Dragoș PNL NU
247. Ungureanu Petre PNL NU
248. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
249. Ursărescu Dorinel PNL NU
250. Vainer Aurel Minoritati NU
251. Varga Attila UDMR DA
252. Vasile Aurelia PSD DA
253. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
254. Vălean Adina Ioana PNL NU
255. Văsioiu Horia PD-L DA
256. Vlase Petru Gabriel PSD DA
257. Vlădoiu Aurel PSD DA
258. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
259. Voinea Florea PSD DA
260. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
261. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
262. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
263. Zegrean Augustin PD-L DA
264. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro