Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-32
Subiect vot: Vot final
PL 316/2006 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.51/1997 privind operațiunile de leasing și societățile de leasing
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:262 81 59 22 42 17 15 14 12
- voturi pentru (DA):252 78 56 21 41 16 15 13 12
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - 1 - - - -
- abțineri:3 1 - 1 - - - 1 -
- nu au votat:5 2 2 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR -
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL -
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
44. Călian Petru PC DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Câmpanu Liviu PNL DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
50. Ciontu Corneliu - DA
51. Ciopraga Mircea PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Codîrlă Liviu PRM DA
55. Constantinescu Viorel PSD DA
56. Corlățean Titus PSD DA
57. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cutean Vasile Emilian PSD DA
60. Dan Iosif PSD DA
61. Diaconescu Renică PC DA
62. Dida Corneliu Ioan PSD DA
63. Dobre Traian PNL DA
64. Dorneanu Valer PSD DA
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
67. Dumitrescu Liana Minoritati DA
68. Dumitrescu Zamfir - DA
69. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
70. Dumitriu Mihai PSD Abținere
71. Dumitru Ion PSD DA
72. Dușa Mircea PSD DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Eserghep Gelil PRM DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati DA
78. Florea Damian PC DA
79. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
80. Furo Iuliu Ioan PRM DA
81. Gabor Gheorghe PNL DA
82. Găleteanu Monalisa PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
85. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
86. Ghișe Ioan PNL DA
87. Giurgiu Mircia - DA
88. Godja Petru PSD DA
89. Gonțea Ion PD-L DA
90. Grigore Dan PD-L DA
91. Grosaru Mircea Minoritati DA
92. Gubandru Aurel PSD DA
93. Gușă Cozmin Horea - DA
94. Hellvig Eduard Raul PC DA
95. Hoban Ioan PNL DA
96. Hoinaru Marian PNL DA
97. Hrebenciuc Viorel PSD DA
98. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
99. Iancu Iulian PSD -
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Igaș Traian Constantin PD-L DA
102. Ignat Miron Minoritati DA
103. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
104. Ionescu Daniel PSD DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Iordache Grațiela Denisa PC DA
107. Iriza Marius PRM DA
108. Iustian Mircea Teodor PNL DA
109. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
110. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
111. Kelemen Hunor UDMR DA
112. Kerekes Károly UDMR DA
113. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
114. Kovacs Attila UDMR DA
115. Lakatos Petru UDMR DA
116. Lambrino Radu PD-L DA
117. Lificiu Petru - DA
118. Liga Dănuț PD-L DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Macaleți Costică PSD DA
121. Magheru Paul PRM DA
122. Man Mircea PD-L DA
123. Manolescu Oana Minoritati DA
124. Manta Pantelimon PC DA
125. Marian Dan Mihai PNL DA
126. Marin Constantin PSD DA
127. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
128. Martin Eduard-Stelian PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Máté András-Levente UDMR DA
131. Matei Cătălin Lucian PSD DA
132. Mazăre Alexandru PSD DA
133. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
134. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
135. Mătușa Tudor PRM DA
136. Merce Ilie PRM DA
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
138. Micula Cătălin PNL DA
139. Mihalache Sorin Dan PSD DA
140. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
141. Mircea Costache PRM Abținere
142. Mircovici Niculae Minoritati DA
143. Mironescu Laurențiu PD-L DA
144. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
145. Mitrea Manuela PSD DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
147. Mînzînă Ion PRM DA
148. Mocanu Alexandru PD-L DA
149. Mocanu Vasile PSD DA
150. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mohora Tudor PSD DA
153. Moisoiu Adrian PRM DA
154. Moldovan Emil Radu PSD DA
155. Momanu Corneliu PNL DA
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
157. Movilă Petru PD-L DA
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Muscă Monica Octavia PNL DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Nica Dan PSD DA
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
165. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
166. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
167. Niță Constantin PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Oancea Viorel PNL DA
170. Olarean Aurel PD-L DA
171. Oltean Ioan PD-L DA
172. Olteanu Bogdan PNL DA
173. Ovidenie Costel - DA
174. Palăr Ionel PNL DA
175. Pardău Dumitru PNL DA
176. Pavelescu Aurelian - DA
177. Paveliu Marian Sorin PNL DA
178. Păun Nicolae Minoritati DA
179. Petrea Constantin PD-L DA
180. Plumb Rovana PSD DA
181. Ponta Victor-Viorel PSD DA
182. Pop Claudiu Adrian PSD DA
183. Popa Cornel PNL DA
184. Popa Nicolae PC DA
185. Popescu Dan Ioan PSD DA
186. Popescu Florin Aurelian PNL DA
187. Popescu Ionica Constanța PC DA
188. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
189. Preda Cezar-Florin PD-L DA
190. Preda Ion PNL DA
191. Pruteanu Vasile PNL DA
192. Pupeză Viorel PSD DA
193. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
194. Pușcaș Vasile PSD DA
195. Pușcă Mircea Valer PNL DA
196. Puzdrea Dumitru PD-L DA
197. Racoceanu Viorel PD-L DA
198. Radan Mihai Minoritati DA
199. Raicu Romeo Marius PD-L DA
200. Rădulescu Cristian PD-L DA
201. Rogin Marius PD-L DA
202. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
203. Rus Ioan Aurel PRM DA
204. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
205. Sanda Victor PSD -
206. Sandu Gabriel PNL DA
207. Sandu-Capră Mihai PNL DA
208. Sasu Ion PSD DA
209. Săpunaru Nini PNL -
210. Sârb Gheorghe PSD DA
211. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
212. Sârbu Marian PSD DA
213. Sârbu Mugurel Liviu - DA
214. Scutaru Adrian George PNL DA
215. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
218. Sóki Béla UDMR DA
219. Soporan Vasile Filip PSD DA
220. Stan Ioan PSD DA
221. Stanciu Anghel PSD DA
222. Stănescu Cristian PRM DA
223. Stănișoară Mihai PD-L DA
224. Stoica Ion - DA
225. Străchinaru Petre PD-L DA
226. Strungă Emil PNL DA
227. Szekely Levente Csaba UDMR DA
228. Știrbeț Cornel PNL DA
229. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
230. Știreanu Octavian PSD DA
231. Tămagă Constantin PSD DA
232. Tărniceru Petru PSD DA
233. Teodorescu George Alin PSD DA
234. Timar Liviu PSD DA
235. Todoran Pavel PSD DA
236. Toma Horia-Victor PNL NU
237. Toró Tiberiu UDMR DA
238. Tudor Constantin PC DA
239. Tudor Marcu PRM DA
240. Tudose Mihai PSD DA
241. Turcan Raluca PNL DA
242. Țundrea Ioan PC DA
243. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
244. Ujeniuc Dragoș PNL DA
245. Ungureanu Petre PNL DA
246. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
247. Ursărescu Dorinel PNL DA
248. Vainer Aurel Minoritati DA
249. Varga Attila UDMR DA
250. Vasile Aurelia PSD DA
251. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
252. Vălean Adina Ioana PNL DA
253. Văsioiu Horia PD-L DA
254. Vlase Petru Gabriel PSD DA
255. Vlădoiu Aurel PSD DA
256. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
257. Voinea Florea PSD DA
258. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
259. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
260. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
261. Zegrean Augustin PD-L DA
262. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro