Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
PL 533/2006 pentru aprobarea preluării de către Societatea Națională "Nuclearelectrica" - S.A. de la rezerva de stat a cantității de 315, 0 tone apă grea, necesară punerii în funcțiune a Unității 2 CNE Cernavodă
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:267 83 58 23 44 17 16 14 12
- voturi pentru (DA):265 83 58 22 43 17 16 14 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PC DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Ciontu Corneliu - DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PRM DA
54. Constantinescu Viorel PSD DA
55. Corlățean Titus PSD DA
56. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Dan Iosif PSD DA
60. Diaconescu Marin PRM DA
61. Diaconescu Renică PC DA
62. Dida Corneliu Ioan PSD DA
63. Dobre Traian PNL DA
64. Dorneanu Valer PSD DA
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
67. Dumitrescu Liana Minoritati DA
68. Dumitrescu Zamfir - DA
69. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
70. Dumitriu Mihai PSD DA
71. Dumitru Ion PSD DA
72. Dușa Mircea PSD DA
73. Duțu Stelian PD-L DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Eserghep Gelil PRM DA
76. Faina Constantin PC DA
77. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
78. Fenechiu Relu PNL DA
79. Firczak Gheorghe Minoritati DA
80. Florea Damian PC DA
81. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
82. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
83. Furo Iuliu Ioan PRM DA
84. Gabor Gheorghe PNL DA
85. Găleteanu Monalisa PSD DA
86. Georgescu Filip PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic PNL DA
88. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
89. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
90. Ghișe Ioan PNL DA
91. Giurgiu Mircia - DA
92. Godja Petru PSD DA
93. Gonțea Ion PD-L DA
94. Grigore Dan PD-L DA
95. Grosaru Mircea Minoritati DA
96. Gubandru Aurel PSD DA
97. Gușă Cozmin Horea - DA
98. Hanganu Romeo Octavian PC DA
99. Hellvig Eduard Raul PC DA
100. Hoban Ioan PNL DA
101. Hoinaru Marian PNL DA
102. Hrebenciuc Viorel PSD DA
103. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Igaș Traian Constantin PD-L DA
107. Ignat Miron Minoritati DA
108. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
109. Ionescu Daniel PSD DA
110. Iordache Florin PSD DA
111. Iordache Grațiela Denisa PC DA
112. Iriza Marius PRM DA
113. Iustian Mircea Teodor PNL DA
114. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
115. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Kerekes Károly UDMR DA
118. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
119. Kovacs Attila UDMR DA
120. Lakatos Petru UDMR DA
121. Lambrino Radu PD-L DA
122. Lificiu Petru - DA
123. Liga Dănuț PD-L DA
124. Longher Ghervazen Minoritati DA
125. Macaleți Costică PSD DA
126. Magheru Paul PRM DA
127. Man Mircea PD-L DA
128. Manda Iulian Claudiu PSD DA
129. Manolescu Oana Minoritati DA
130. Manta Pantelimon PC DA
131. Marian Dan Mihai PNL DA
132. Marin Constantin PSD DA
133. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
134. Martin Eduard-Stelian PSD DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Máté András-Levente UDMR DA
137. Matei Cătălin Lucian PSD DA
138. Mazăre Alexandru PSD DA
139. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
140. Mătușa Tudor PRM DA
141. Merce Ilie PRM DA
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
143. Micula Cătălin PNL DA
144. Mihalache Sorin Dan PSD DA
145. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
146. Mircea Costache PRM DA
147. Mircovici Niculae Minoritati DA
148. Mironescu Laurențiu PD-L DA
149. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
150. Mitrea Manuela PSD DA
151. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
152. Mocanu Alexandru PD-L DA
153. Mocanu Vasile PSD DA
154. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
155. Mohora Tudor PSD DA
156. Moisoiu Adrian PRM DA
157. Moldovan Emil Radu PSD DA
158. Momanu Corneliu PNL DA
159. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
160. Movilă Petru PD-L DA
161. Munteanu Ioan PSD DA
162. Muscă Monica Octavia PNL DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Nechita Aurel PSD DA
165. Nica Dan PSD DA
166. Nicolicea Eugen PSD DA
167. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
168. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
169. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
170. Niță Constantin PSD DA
171. Nițulescu Teodor PRM Abținere
172. Nosa Iuliu PSD DA
173. Oancea Viorel PNL DA
174. Olarean Aurel PD-L DA
175. Oltean Ioan PD-L DA
176. Olteanu Bogdan PNL DA
177. Ovidenie Costel - DA
178. Palăr Ionel PNL DA
179. Pardău Dumitru PNL DA
180. Pavelescu Aurelian - DA
181. Paveliu Marian Sorin PNL DA
182. Păun Nicolae Minoritati DA
183. Petrea Constantin PD-L DA
184. Plumb Rovana PSD DA
185. Ponta Victor-Viorel PSD DA
186. Pop Claudiu Adrian PSD DA
187. Popa Cornel PNL DA
188. Popa Nicolae PC DA
189. Popescu Dan Ioan PSD DA
190. Popescu Florin Aurelian PNL DA
191. Popescu Ionica Constanța PC DA
192. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
193. Preda Cezar-Florin PD-L DA
194. Preda Ion PNL DA
195. Pruteanu Vasile PNL DA
196. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
197. Pupeză Viorel PSD DA
198. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
199. Pușcaș Vasile PSD DA
200. Pușcă Mircea Valer PNL DA
201. Puzdrea Dumitru PD-L DA
202. Racoceanu Viorel PD-L DA
203. Radan Mihai Minoritati DA
204. Raicu Romeo Marius PD-L DA
205. Rădulescu Cristian PD-L DA
206. Rogin Marius PD-L DA
207. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
208. Rus Ioan Aurel PRM DA
209. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
210. Sanda Victor PSD DA
211. Sandu Gabriel PNL DA
212. Sandu-Capră Mihai PNL DA
213. Sasu Ion PSD DA
214. Săniuță Marian-Florian PSD DA
215. Săpunaru Nini PNL DA
216. Sârb Gheorghe PSD DA
217. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
218. Sârbu Marian PSD DA
219. Sârbu Mugurel Liviu - DA
220. Scutaru Adrian George PNL DA
221. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
224. Sóki Béla UDMR DA
225. Soporan Vasile Filip PSD DA
226. Stan Ioan PSD DA
227. Stanciu Anghel PSD DA
228. Stănescu Cristian PRM DA
229. Stănișoară Mihai PD-L DA
230. Stoica Ion - DA
231. Străchinaru Petre PD-L DA
232. Strungă Emil PNL DA
233. Szekely Levente Csaba UDMR DA
234. Știrbeț Cornel PNL DA
235. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
236. Știreanu Octavian PSD DA
237. Tămagă Constantin PSD DA
238. Tărniceru Petru PSD DA
239. Teodorescu George Alin PSD DA
240. Timar Liviu PSD DA
241. Timiș Ioan PSD DA
242. Todoran Pavel PSD DA
243. Toma Horia-Victor PNL DA
244. Toró Tiberiu UDMR DA
245. Tudor Constantin PC DA
246. Tudor Marcu PRM DA
247. Tudose Mihai PSD DA
248. Turcan Raluca PNL DA
249. Țundrea Ioan PC DA
250. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
251. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
252. Ursărescu Dorinel PNL DA
253. Vainer Aurel Minoritati DA
254. Varga Attila UDMR DA
255. Vasile Aurelia PSD DA
256. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
257. Vălean Adina Ioana PNL DA
258. Văsioiu Horia PD-L DA
259. Vlase Petru Gabriel PSD DA
260. Vlădoiu Aurel PSD DA
261. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
262. Voinea Florea PSD DA
263. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
264. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
265. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
266. Zegrean Augustin PD-L DA
267. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro