Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
PL 532/2006 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:271 83 62 24 44 17 15 14 12
- voturi pentru (DA):168 4 62 5 43 16 15 14 9
- voturi împotrivă (NU):98 79 - 16 1 - - - 2
- abțineri:5 - - 3 - 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD NU
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD NU
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM Abținere
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD NU
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD NU
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
25. Bejinariu Eugen - NU
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM Abținere
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD NU
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Călian Petru PC DA
45. Călin Ion PSD NU
46. Câmpanu Liviu PNL DA
47. Chiper Gheorghe PSD NU
48. Chiș Filonaș PSD NU
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
50. Ciontu Corneliu - Abținere
51. Ciopraga Mircea PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Codîrlă Liviu PRM NU
55. Constantinescu Viorel PSD NU
56. Corlățean Titus PSD NU
57. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cutean Vasile Emilian PSD NU
60. Dan Iosif PSD NU
61. Diaconescu Marin PRM NU
62. Diaconescu Renică PC DA
63. Dida Corneliu Ioan PSD NU
64. Dobre Traian PNL DA
65. Dorneanu Valer PSD NU
66. Dragomir Gheorghe PNL DA
67. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
68. Dumitrescu Liana Minoritati DA
69. Dumitrescu Zamfir - DA
70. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
71. Dumitriu Mihai PSD NU
72. Dumitru Ion PSD NU
73. Dușa Mircea PSD DA
74. Duțu Stelian PD-L DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Eserghep Gelil PRM Abținere
77. Faina Constantin PC DA
78. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
79. Fenechiu Relu PNL DA
80. Florea Damian PC DA
81. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
82. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
83. Furo Iuliu Ioan PRM NU
84. Gabor Gheorghe PNL DA
85. Găleteanu Monalisa PSD NU
86. Georgescu Filip PSD NU
87. Gerea Andrei Dominic PNL DA
88. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
89. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
90. Ghișe Ioan PNL DA
91. Giurgiu Mircia - DA
92. Godja Petru PSD NU
93. Gonțea Ion PD-L DA
94. Grigore Dan PD-L DA
95. Grosaru Mircea Minoritati DA
96. Gubandru Aurel PSD NU
97. Gușă Cozmin Horea - NU
98. Hellvig Eduard Raul PC DA
99. Hoban Ioan PNL DA
100. Hoinaru Marian PNL DA
101. Hrebenciuc Viorel PSD NU
102. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
103. Iancu Iulian PSD NU
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Igaș Traian Constantin PD-L DA
106. Ignat Miron Minoritati DA
107. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
108. Ionescu Daniel PSD NU
109. Iordache Florin PSD NU
110. Iordache Grațiela Denisa PC DA
111. Iriza Marius PRM NU
112. Iustian Mircea Teodor PNL DA
113. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
114. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Kerekes Károly UDMR DA
117. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
118. Kovacs Attila UDMR DA
119. Lakatos Petru UDMR DA
120. Lambrino Radu PD-L DA
121. Lificiu Petru - DA
122. Liga Dănuț PD-L DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Macaleți Costică PSD NU
125. Magheru Paul PRM DA
126. Man Mircea PD-L DA
127. Manda Iulian Claudiu PSD NU
128. Manolescu Oana Minoritati DA
129. Manta Pantelimon PC DA
130. Marian Dan Mihai PNL DA
131. Marin Constantin PSD NU
132. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
133. Martin Eduard-Stelian PSD NU
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Máté András-Levente UDMR DA
136. Matei Cătălin Lucian PSD NU
137. Mazăre Alexandru PSD NU
138. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
139. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
140. Mătușa Tudor PRM DA
141. Merce Ilie PRM DA
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
143. Micula Cătălin PNL DA
144. Mihalache Sorin Dan PSD NU
145. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
146. Mircea Costache PRM NU
147. Mircovici Niculae Minoritati DA
148. Mironescu Laurențiu PD-L DA
149. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
150. Mitrea Manuela PSD NU
151. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
152. Mînzînă Ion PRM NU
153. Mocanu Alexandru PD-L DA
154. Mocanu Vasile PSD NU
155. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
156. Mohora Tudor PSD NU
157. Moisoiu Adrian PRM NU
158. Moldovan Emil Radu PSD NU
159. Momanu Corneliu PNL DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Movilă Petru PD-L DA
162. Munteanu Ioan PSD NU
163. Muscă Monica Octavia PNL DA
164. Nassar Rodica PSD NU
165. Nechita Aurel PSD NU
166. Nica Dan PSD NU
167. Nicolicea Eugen PSD NU
168. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
169. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
170. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
171. Niță Constantin PSD NU
172. Nițulescu Teodor PRM NU
173. Nosa Iuliu PSD NU
174. Oancea Viorel PNL DA
175. Olarean Aurel PD-L DA
176. Oltean Ioan PD-L DA
177. Olteanu Bogdan PNL DA
178. Ovidenie Costel - DA
179. Palăr Ionel PNL DA
180. Pardău Dumitru PNL DA
181. Pavelescu Aurelian - DA
182. Paveliu Marian Sorin PNL DA
183. Păun Nicolae Minoritati DA
184. Petrea Constantin PD-L DA
185. Plumb Rovana PSD NU
186. Ponta Victor-Viorel PSD NU
187. Pop Claudiu Adrian PSD NU
188. Popa Cornel PNL DA
189. Popa Nicolae PC DA
190. Popescu Dan Ioan PSD NU
191. Popescu Florin Aurelian PNL DA
192. Popescu Ionica Constanța PC DA
193. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
194. Preda Cezar-Florin PD-L DA
195. Preda Ion PNL DA
196. Pruteanu Vasile PNL DA
197. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
198. Pupeză Viorel PSD NU
199. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
200. Pușcaș Vasile PSD NU
201. Pușcă Mircea Valer PNL DA
202. Puzdrea Dumitru PD-L DA
203. Racoceanu Viorel PD-L DA
204. Radan Mihai Minoritati DA
205. Raicu Romeo Marius PD-L DA
206. Rădulescu Cristian PD-L DA
207. Rogin Marius PD-L DA
208. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
209. Rus Ioan Aurel PRM NU
210. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
211. Rușanu Dan Radu PNL DA
212. Sanda Victor PSD NU
213. Sandu Gabriel PNL DA
214. Sandu-Capră Mihai PNL DA
215. Sasu Ion PSD NU
216. Săniuță Marian-Florian PSD NU
217. Săpunaru Nini PNL DA
218. Sârb Gheorghe PSD DA
219. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
220. Sârbu Marian PSD NU
221. Sârbu Mugurel Liviu - DA
222. Scutaru Adrian George PNL DA
223. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
226. Sóki Béla UDMR DA
227. Soporan Vasile Filip PSD NU
228. Stan Ioan PSD NU
229. Stanciu Anghel PSD NU
230. Stănescu Cristian PRM NU
231. Stănișoară Mihai PD-L DA
232. Stoica Ion - DA
233. Străchinaru Petre PD-L DA
234. Strungă Emil PNL DA
235. Szekely Levente Csaba UDMR DA
236. Știrbeț Cornel PNL DA
237. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
238. Tămagă Constantin PSD NU
239. Tărniceru Petru PSD NU
240. Teodorescu George Alin PSD NU
241. Timar Liviu PSD NU
242. Timiș Ioan PSD NU
243. Todoran Pavel PSD NU
244. Toma Florentina Marilena PSD NU
245. Toma Horia-Victor PNL DA
246. Toró Tiberiu UDMR DA
247. Tudor Constantin PC DA
248. Tudor Marcu PRM NU
249. Tudose Mihai PSD NU
250. Turcan Raluca PNL DA
251. Țundrea Ioan PC DA
252. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
253. Ujeniuc Dragoș PNL DA
254. Ungureanu Petre PNL DA
255. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
256. Ursărescu Dorinel PNL DA
257. Vainer Aurel Minoritati DA
258. Varga Attila UDMR DA
259. Vasile Aurelia PSD NU
260. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
261. Vălean Adina Ioana PNL DA
262. Văsioiu Horia PD-L DA
263. Vlase Petru Gabriel PSD NU
264. Vlădoiu Aurel PSD NU
265. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
266. Voinea Florea PSD NU
267. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
268. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
269. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
270. Zegrean Augustin PD-L DA
271. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro