Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:54 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:54

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
PL 514/2006 pentru ratificarea Acordului-cadru de Împrumut între România și Banca de Dezvoltare a Consiliului Europei, destinat finanțării proiectului "Inițiativa Copiii Străzii", semnat la București la 22 noiembrie 2005 și la Paris la 5 decembrie 2005
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:261 81 59 24 40 16 16 13 12
- voturi pentru (DA):249 76 57 23 40 14 15 12 12
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 - 1 - - -
- nu au votat:8 3 2 - - 1 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL -
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD NU
11. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
23. Bejinariu Eugen - DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD DA
35. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
37. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Canacheu Costică PD-L DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
42. Călian Petru PC DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Câmpanu Liviu PNL DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
48. Ciontu Corneliu - DA
49. Ciopraga Mircea PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan PC -
51. Cocrea Olguța - DA
52. Codîrlă Liviu PRM DA
53. Constantinescu Viorel PSD DA
54. Corlățean Titus PSD DA
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Dan Iosif PSD DA
59. Diaconescu Marin PRM DA
60. Diaconescu Renică PC DA
61. Dida Corneliu Ioan PSD DA
62. Dobre Traian PNL DA
63. Dorneanu Valer PSD DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati DA
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Eserghep Gelil PRM DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati DA
78. Florea Damian PC DA
79. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
80. Furo Iuliu Ioan PRM DA
81. Gabor Gheorghe PNL DA
82. Găleteanu Monalisa PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
85. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
86. Ghișe Ioan PNL DA
87. Giurgiu Mircia - DA
88. Godja Petru PSD DA
89. Gonțea Ion PD-L DA
90. Grigore Dan PD-L DA
91. Grosaru Mircea Minoritati DA
92. Gubandru Aurel PSD DA
93. Gușă Cozmin Horea - DA
94. Hanganu Romeo Octavian PC DA
95. Hellvig Eduard Raul PC DA
96. Hoban Ioan PNL DA
97. Hoinaru Marian PNL DA
98. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati -
101. Igaș Traian Constantin PD-L DA
102. Ignat Miron Minoritati DA
103. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
104. Ionescu Daniel PSD DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Iordache Grațiela Denisa PC DA
107. Iriza Marius PRM DA
108. Iustian Mircea Teodor PNL DA
109. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
110. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
111. Kerekes Károly UDMR DA
112. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
113. Kovacs Attila UDMR DA
114. Lakatos Petru UDMR DA
115. Lambrino Radu PD-L DA
116. Lificiu Petru - DA
117. Liga Dănuț PD-L DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Macaleți Costică PSD -
120. Magheru Paul PRM DA
121. Man Mircea PD-L DA
122. Manda Iulian Claudiu PSD DA
123. Manolescu Oana Minoritati DA
124. Manta Pantelimon PC DA
125. Marian Dan Mihai PNL DA
126. Marin Constantin PSD DA
127. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
128. Martin Eduard-Stelian PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Máté András-Levente UDMR DA
131. Matei Cătălin Lucian PSD DA
132. Mazăre Alexandru PSD DA
133. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
134. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
135. Mătușa Tudor PRM DA
136. Merce Ilie PRM DA
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
138. Micula Cătălin PNL DA
139. Mihalache Sorin Dan PSD DA
140. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
141. Mircea Costache PRM DA
142. Mircovici Niculae Minoritati DA
143. Mironescu Laurențiu PD-L DA
144. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
145. Mitrea Manuela PSD DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
147. Mînzînă Ion PRM DA
148. Mocanu Alexandru PD-L DA
149. Mocanu Vasile PSD DA
150. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
151. Mohora Tudor PSD DA
152. Moisoiu Adrian PRM DA
153. Moldovan Emil Radu PSD DA
154. Momanu Corneliu PNL DA
155. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
156. Movilă Petru PD-L DA
157. Munteanu Ioan PSD DA
158. Muscă Monica Octavia PNL DA
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Nechita Aurel PSD DA
161. Nica Dan PSD DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
164. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD -
165. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
166. Niță Constantin PSD DA
167. Nițulescu Teodor PRM DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Oancea Viorel PNL DA
170. Oltean Ioan PD-L DA
171. Olteanu Bogdan PNL DA
172. Ovidenie Costel - DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pavelescu Aurelian - DA
175. Paveliu Marian Sorin PNL DA
176. Păun Nicolae Minoritati DA
177. Petrea Constantin PD-L DA
178. Plumb Rovana PSD DA
179. Ponta Victor-Viorel PSD DA
180. Pop Claudiu Adrian PSD DA
181. Popa Cornel PNL DA
182. Popa Nicolae PC DA
183. Popescu Dan Ioan PSD DA
184. Popescu Florin Aurelian PNL DA
185. Popescu Ionica Constanța PC DA
186. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
187. Preda Cezar-Florin PD-L DA
188. Preda Ion PNL DA
189. Pruteanu Vasile PNL DA
190. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
191. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
192. Pușcaș Vasile PSD DA
193. Pușcă Mircea Valer PNL DA
194. Puzdrea Dumitru PD-L DA
195. Racoceanu Viorel PD-L DA
196. Radan Mihai Minoritati DA
197. Raicu Romeo Marius PD-L DA
198. Rădulescu Cristian PD-L DA
199. Rogin Marius PD-L DA
200. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
201. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
202. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
203. Rușanu Dan Radu PNL DA
204. Sanda Victor PSD -
205. Sandu Gabriel PNL DA
206. Sandu-Capră Mihai PNL DA
207. Sasu Ion PSD DA
208. Săniuță Marian-Florian PSD DA
209. Săpunaru Nini PNL -
210. Sârb Gheorghe PSD DA
211. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
212. Sârbu Marian PSD DA
213. Sârbu Mugurel Liviu - DA
214. Scutaru Adrian George PNL DA
215. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
218. Sóki Béla UDMR DA
219. Soporan Vasile Filip PSD DA
220. Stan Ioan PSD DA
221. Stanciu Anghel PSD NU
222. Stănescu Cristian PRM DA
223. Stoica Ion - DA
224. Străchinaru Petre PD-L DA
225. Strungă Emil PNL DA
226. Szekely Levente Csaba UDMR DA
227. Știrbeț Cornel PNL DA
228. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
229. Știreanu Octavian PSD DA
230. Tămagă Constantin PSD DA
231. Tărniceru Petru PSD DA
232. Teodorescu George Alin PSD DA
233. Timar Liviu PSD DA
234. Timiș Ioan PSD DA
235. Todoran Pavel PSD DA
236. Toma Horia-Victor PNL DA
237. Toró Tiberiu UDMR -
238. Tudor Constantin PC DA
239. Tudor Marcu PRM DA
240. Tudose Mihai PSD DA
241. Turcan Raluca PNL DA
242. Țundrea Ioan PC DA
243. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
244. Ujeniuc Dragoș PNL DA
245. Ungureanu Petre PNL DA
246. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
247. Ursărescu Dorinel PNL DA
248. Vainer Aurel Minoritati DA
249. Varga Attila UDMR DA
250. Vasile Aurelia PSD DA
251. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
252. Vălean Adina Ioana PNL DA
253. Văsioiu Horia PD-L DA
254. Vlase Petru Gabriel PSD DA
255. Vlădoiu Aurel PSD DA
256. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
257. Voinea Florea PSD DA
258. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
259. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
260. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
261. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 17:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro