Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:54 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:54

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
PL 522/2006 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Republicii Azerbaidjan privind cooperarea în domeniul tehnico-militar, semnat la Baku la 14 martie 2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:255 80 54 23 41 16 16 13 12
- voturi pentru (DA):235 71 51 23 41 14 13 11 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:3 1 - - - 2 - - -
- nu au votat:16 8 3 - - - 3 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băeșu George PSD -
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulețiu Tiberiu PNL -
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
22. Bejinariu Eugen - DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PNL -
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL -
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu - DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PRM DA
51. Constantinescu Viorel PSD DA
52. Corlățean Titus PSD DA
53. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
54. Dan Iosif PSD DA
55. Diaconescu Marin PRM DA
56. Diaconescu Renică PC -
57. Dida Corneliu Ioan PSD DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dorneanu Valer PSD DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dumitru Ion PSD DA
66. Dușa Mircea PSD DA
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Eserghep Gelil PRM DA
70. Faina Constantin PC DA
71. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
72. Fenechiu Relu PNL DA
73. Florea Damian PC -
74. Fotopolos Sotiris Minoritati -
75. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
76. Furo Iuliu Ioan PRM DA
77. Gabor Gheorghe PNL DA
78. Găleteanu Monalisa PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic PNL DA
80. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
81. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
82. Ghișe Ioan PNL DA
83. Giurgiu Mircia - DA
84. Godja Petru PSD DA
85. Gonțea Ion PD-L DA
86. Grigore Dan PD-L DA
87. Grosaru Mircea Minoritati -
88. Gubandru Aurel PSD DA
89. Gușă Cozmin Horea - DA
90. Hanganu Romeo Octavian PC DA
91. Hellvig Eduard Raul PC DA
92. Hoban Ioan PNL DA
93. Hoinaru Marian PNL DA
94. Hrebenciuc Viorel PSD DA
95. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Igaș Traian Constantin PD-L DA
99. Ignat Miron Minoritati DA
100. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
101. Ionescu Daniel PSD -
102. Iordache Florin PSD DA
103. Iordache Grațiela Denisa PC DA
104. Iriza Marius PRM DA
105. Iustian Mircea Teodor PNL DA
106. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
107. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
108. Kerekes Károly UDMR DA
109. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
110. Kovacs Attila UDMR DA
111. Lakatos Petru UDMR DA
112. Lambrino Radu PD-L DA
113. Lificiu Petru - DA
114. Liga Dănuț PD-L DA
115. Longher Ghervazen Minoritati DA
116. Macaleți Costică PSD DA
117. Magheru Paul PRM DA
118. Man Mircea PD-L DA
119. Manda Iulian Claudiu PSD DA
120. Manolescu Oana Minoritati DA
121. Manta Pantelimon PC DA
122. Marin Constantin PSD -
123. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
124. Martin Eduard-Stelian PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Máté András-Levente UDMR DA
127. Matei Cătălin Lucian PSD DA
128. Mazăre Alexandru PSD DA
129. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
130. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
131. Mătușa Tudor PRM DA
132. Merce Ilie PRM DA
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
134. Micula Cătălin PNL DA
135. Mihalache Sorin Dan PSD DA
136. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
137. Mircea Costache PRM DA
138. Mircovici Niculae Minoritati DA
139. Mironescu Laurențiu PD-L DA
140. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
141. Mitrea Manuela PSD DA
142. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
143. Mînzînă Ion PRM DA
144. Mocanu Alexandru PD-L DA
145. Mocanu Vasile PSD DA
146. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
147. Mohora Tudor PSD DA
148. Moisoiu Adrian PRM DA
149. Moldovan Emil Radu PSD DA
150. Momanu Corneliu PNL DA
151. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
152. Movilă Petru PD-L DA
153. Muscă Monica Octavia PNL DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Nechita Aurel PSD DA
156. Nica Dan PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
159. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
160. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
161. Niță Constantin PSD DA
162. Nițulescu Teodor PRM DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Oancea Viorel PNL DA
165. Oltean Ioan PD-L DA
166. Olteanu Bogdan PNL DA
167. Ovidenie Costel - DA
168. Palăr Ionel PNL DA
169. Pardău Dumitru PNL DA
170. Pavelescu Aurelian - DA
171. Paveliu Marian Sorin PNL DA
172. Păun Nicolae Minoritati DA
173. Petrea Constantin PD-L DA
174. Plumb Rovana PSD DA
175. Ponta Victor-Viorel PSD DA
176. Pop Claudiu Adrian PSD DA
177. Popa Cornel PNL DA
178. Popa Nicolae PC DA
179. Popescu Dan Ioan PSD Abținere
180. Popescu Florin Aurelian PNL DA
181. Popescu Ionica Constanța PC -
182. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
183. Preda Cezar-Florin PD-L DA
184. Preda Ion PNL DA
185. Pruteanu Vasile PNL DA
186. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
187. Pupeză Viorel PSD -
188. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
189. Pușcaș Vasile PSD DA
190. Pușcă Mircea Valer PNL DA
191. Puzdrea Dumitru PD-L DA
192. Racoceanu Viorel PD-L DA
193. Radan Mihai Minoritati DA
194. Raicu Romeo Marius PD-L DA
195. Rădulescu Cristian PD-L DA
196. Rogin Marius PD-L DA
197. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
198. Rus Ioan Aurel PRM DA
199. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
200. Sanda Victor PSD DA
201. Sandu Gabriel PNL DA
202. Sandu-Capră Mihai PNL DA
203. Sasu Ion PSD DA
204. Săniuță Marian-Florian PSD DA
205. Sârb Gheorghe PSD DA
206. Sârbu Daciana Octavia PSD -
207. Sârbu Marian PSD DA
208. Sârbu Mugurel Liviu - DA
209. Scutaru Adrian George PNL DA
210. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
213. Sóki Béla UDMR DA
214. Soporan Vasile Filip PSD DA
215. Stan Ioan PSD -
216. Stanciu Anghel PSD DA
217. Stănescu Cristian PRM DA
218. Stoica Ion - DA
219. Străchinaru Petre PD-L DA
220. Strungă Emil PNL DA
221. Szekely Levente Csaba UDMR DA
222. Știrbeț Cornel PNL DA
223. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
224. Știreanu Octavian PSD -
225. Tămagă Constantin PSD DA
226. Tărniceru Petru PSD DA
227. Teodorescu George Alin PSD DA
228. Timar Liviu PSD DA
229. Timiș Ioan PSD DA
230. Todoran Pavel PSD -
231. Toma Horia-Victor PNL DA
232. Toró Tiberiu UDMR Abținere
233. Tudor Constantin PC DA
234. Tudor Marcu PRM DA
235. Tudose Mihai PSD DA
236. Turcan Raluca PNL DA
237. Țundrea Ioan PC DA
238. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
239. Ungureanu Petre PNL DA
240. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
241. Ursărescu Dorinel PNL DA
242. Vainer Aurel Minoritati DA
243. Varga Attila UDMR DA
244. Vasile Aurelia PSD DA
245. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
246. Vălean Adina Ioana PNL DA
247. Văsioiu Horia PD-L DA
248. Vlase Petru Gabriel PSD DA
249. Vlădoiu Aurel PSD DA
250. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
251. Voinea Florea PSD DA
252. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
253. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
254. Zegrean Augustin PD-L DA
255. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 17:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro