Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:55 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:55

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
PL 518/2005 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.39/2005 privind cinematografia
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:270 84 61 24 43 17 15 15 11
- voturi pentru (DA):240 77 60 5 43 16 15 15 9
- voturi împotrivă (NU):21 2 - 18 - - - - 1
- abțineri:7 5 - - - 1 - - 1
- nu au votat:2 - 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM NU
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciontu Corneliu - DA
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Codîrlă Liviu PRM NU
56. Constantinescu Viorel PSD NU
57. Corlățean Titus PSD DA
58. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Dan Iosif PSD NU
62. Diaconescu Marin PRM DA
63. Diaconescu Renică PC DA
64. Dida Corneliu Ioan PSD DA
65. Dobre Traian PNL DA
66. Dorneanu Valer PSD DA
67. Dragomir Gheorghe PNL DA
68. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
69. Dumitrescu Liana Minoritati DA
70. Dumitrescu Zamfir - DA
71. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
72. Dumitriu Mihai PSD Abținere
73. Dumitru Ion PSD Abținere
74. Dușa Mircea PSD DA
75. Duțu Stelian PD-L DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Eserghep Gelil PRM NU
78. Faina Constantin PC DA
79. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
80. Fenechiu Relu PNL DA
81. Firczak Gheorghe Minoritati DA
82. Florea Damian PC DA
83. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
84. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
85. Furo Iuliu Ioan PRM DA
86. Gabor Gheorghe PNL DA
87. Găleteanu Monalisa PSD DA
88. Georgescu Filip PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic PNL DA
90. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
91. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
92. Ghișe Ioan PNL DA
93. Giurgiu Mircia - DA
94. Godja Petru PSD DA
95. Gonțea Ion PD-L DA
96. Grigore Dan PD-L DA
97. Grosaru Mircea Minoritati DA
98. Gubandru Aurel PSD DA
99. Gușă Cozmin Horea - DA
100. Hellvig Eduard Raul PC DA
101. Hoban Ioan PNL DA
102. Hoinaru Marian PNL DA
103. Hrebenciuc Viorel PSD DA
104. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ifrim Mircea PRM DA
108. Igaș Traian Constantin PD-L DA
109. Ignat Miron Minoritati DA
110. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
111. Ionescu Daniel PSD DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Iordache Grațiela Denisa PC DA
114. Iriza Marius PRM NU
115. Iustian Mircea Teodor PNL -
116. Jipa Florina Ruxandra PRM -
117. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
118. Kelemen Hunor UDMR DA
119. Kerekes Károly UDMR DA
120. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
121. Kovacs Attila UDMR DA
122. Lakatos Petru UDMR DA
123. Lambrino Radu PD-L DA
124. Lificiu Petru - Abținere
125. Liga Dănuț PD-L DA
126. Longher Ghervazen Minoritati DA
127. Macaleți Costică PSD DA
128. Magheru Paul PRM NU
129. Man Mircea PD-L DA
130. Manda Iulian Claudiu PSD DA
131. Manolescu Oana Minoritati DA
132. Manta Pantelimon PC DA
133. Marian Dan Mihai PNL DA
134. Marin Constantin PSD DA
135. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
136. Martin Eduard-Stelian PSD DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Máté András-Levente UDMR DA
139. Matei Cătălin Lucian PSD Abținere
140. Mazăre Alexandru PSD DA
141. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
142. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
143. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
144. Mătușa Tudor PRM NU
145. Merce Ilie PRM DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Micula Cătălin PNL DA
148. Mihalache Sorin Dan PSD DA
149. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
150. Mircea Costache PRM NU
151. Mircovici Niculae Minoritati DA
152. Mironescu Laurențiu PD-L DA
153. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
154. Mitrea Manuela PSD DA
155. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
156. Mînzînă Ion PRM NU
157. Mocanu Alexandru PD-L DA
158. Mocanu Vasile PSD DA
159. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
160. Mohora Tudor PSD DA
161. Moisoiu Adrian PRM NU
162. Moldovan Emil Radu PSD DA
163. Momanu Corneliu PNL DA
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
165. Movilă Petru PD-L DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Muscă Monica Octavia PNL DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Nechita Aurel PSD DA
170. Nica Dan PSD DA
171. Nicolicea Eugen PSD DA
172. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
173. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
174. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
175. Niță Constantin PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Oancea Viorel PNL DA
178. Oltean Ioan PD-L DA
179. Olteanu Bogdan PNL DA
180. Ovidenie Costel - DA
181. Palăr Ionel PNL DA
182. Pardău Dumitru PNL DA
183. Paveliu Marian Sorin PNL DA
184. Păun Nicolae Minoritati DA
185. Petrea Constantin PD-L DA
186. Plumb Rovana PSD DA
187. Ponta Victor-Viorel PSD DA
188. Pop Claudiu Adrian PSD DA
189. Popa Cornel PNL DA
190. Popa Nicolae PC DA
191. Popescu Dan Ioan PSD DA
192. Popescu Florin Aurelian PNL DA
193. Popescu Ionica Constanța PC DA
194. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
195. Preda Cezar-Florin PD-L DA
196. Preda Ion PNL DA
197. Pruteanu Vasile PNL DA
198. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
199. Pupeză Viorel PSD DA
200. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
201. Pușcaș Vasile PSD DA
202. Pușcă Mircea Valer PNL DA
203. Puzdrea Dumitru PD-L DA
204. Racoceanu Viorel PD-L DA
205. Radan Mihai Minoritati DA
206. Raicu Romeo Marius PD-L DA
207. Rădulescu Cristian PD-L DA
208. Rogin Marius PD-L DA
209. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
210. Rus Ioan Aurel PRM NU
211. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
212. Sanda Victor PSD DA
213. Sandu Gabriel PNL DA
214. Sandu-Capră Mihai PNL DA
215. Sasu Ion PSD DA
216. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
217. Săpunaru Nini PNL DA
218. Sârb Gheorghe PSD DA
219. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
220. Sârbu Marian PSD DA
221. Sârbu Mugurel Liviu - DA
222. Scutaru Adrian George PNL DA
223. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
226. Sóki Béla UDMR DA
227. Soporan Vasile Filip PSD DA
228. Stan Ioan PSD DA
229. Stanciu Anghel PSD DA
230. Stănescu Cristian PRM NU
231. Stănișoară Mihai PD-L DA
232. Stoica Ion - DA
233. Străchinaru Petre PD-L DA
234. Strungă Emil PNL DA
235. Szekely Levente Csaba UDMR DA
236. Știrbeț Cornel PNL DA
237. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
238. Știreanu Octavian PSD DA
239. Tămagă Constantin PSD DA
240. Tărniceru Petru PSD DA
241. Teodorescu George Alin PSD DA
242. Timar Liviu PSD DA
243. Timiș Ioan PSD DA
244. Todoran Pavel PSD DA
245. Toma Horia-Victor PNL DA
246. Toró Tiberiu UDMR Abținere
247. Tudor Constantin PC DA
248. Tudor Marcu PRM NU
249. Tudose Mihai PSD DA
250. Turcan Raluca PNL DA
251. Țundrea Ioan PC DA
252. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
253. Ujeniuc Dragoș PNL DA
254. Ungureanu Petre PNL DA
255. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD Abținere
256. Ursărescu Dorinel PNL DA
257. Vainer Aurel Minoritati DA
258. Varga Attila UDMR DA
259. Vasile Aurelia PSD DA
260. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
261. Vălean Adina Ioana PNL DA
262. Văsioiu Horia PD-L DA
263. Vlase Petru Gabriel PSD DA
264. Vlădoiu Aurel PSD DA
265. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
266. Voinea Florea PSD DA
267. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
268. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
269. Zegrean Augustin PD-L DA
270. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro