Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:56

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
PL 505/2005 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 123/2005 pentru modificarea și completarea Legii nr.8/1996 privind dreptul de autor și drepturile conexe
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:266 83 61 24 42 17 15 14 10
- voturi pentru (DA):264 82 61 23 42 17 15 14 10
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciontu Corneliu - DA
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Codîrlă Liviu PRM DA
56. Constantinescu Viorel PSD DA
57. Corlățean Titus PSD DA
58. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Dan Iosif PSD NU
62. Diaconescu Marin PRM DA
63. Diaconescu Renică PC DA
64. Dida Corneliu Ioan PSD DA
65. Dobre Traian PNL DA
66. Dorneanu Valer PSD DA
67. Dragomir Gheorghe PNL DA
68. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
69. Dumitrescu Liana Minoritati DA
70. Dumitrescu Zamfir - DA
71. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
72. Dumitriu Mihai PSD DA
73. Dumitru Ion PSD DA
74. Dușa Mircea PSD DA
75. Duțu Stelian PD-L DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Eserghep Gelil PRM DA
78. Faina Constantin PC DA
79. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
80. Fenechiu Relu PNL DA
81. Firczak Gheorghe Minoritati DA
82. Florea Damian PC DA
83. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
84. Furo Iuliu Ioan PRM DA
85. Gabor Gheorghe PNL DA
86. Găleteanu Monalisa PSD DA
87. Georgescu Filip PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PNL DA
89. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
90. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
91. Ghișe Ioan PNL DA
92. Giurgiu Mircia - DA
93. Godja Petru PSD DA
94. Gonțea Ion PD-L DA
95. Grigore Dan PD-L DA
96. Grosaru Mircea Minoritati DA
97. Gubandru Aurel PSD DA
98. Gușă Cozmin Horea - DA
99. Hellvig Eduard Raul PC DA
100. Hoban Ioan PNL DA
101. Hoinaru Marian PNL DA
102. Hrebenciuc Viorel PSD DA
103. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ifrim Mircea PRM DA
107. Igaș Traian Constantin PD-L DA
108. Ignat Miron Minoritati DA
109. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
110. Ionescu Daniel PSD DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Iordache Grațiela Denisa PC DA
113. Iriza Marius PRM DA
114. Iustian Mircea Teodor PNL DA
115. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
116. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Kerekes Károly UDMR DA
119. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
120. Kovacs Attila UDMR DA
121. Lakatos Petru UDMR DA
122. Lambrino Radu PD-L DA
123. Liga Dănuț PD-L DA
124. Longher Ghervazen Minoritati DA
125. Macaleți Costică PSD DA
126. Magheru Paul PRM DA
127. Man Mircea PD-L DA
128. Manda Iulian Claudiu PSD DA
129. Manolescu Oana Minoritati DA
130. Manta Pantelimon PC DA
131. Marian Dan Mihai PNL DA
132. Marin Constantin PSD DA
133. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
134. Martin Eduard-Stelian PSD DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Máté András-Levente UDMR DA
137. Matei Cătălin Lucian PSD DA
138. Mazăre Alexandru PSD DA
139. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
140. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
141. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
142. Mătușa Tudor PRM DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Micula Cătălin PNL DA
145. Mihalache Sorin Dan PSD DA
146. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
147. Mircea Costache PRM DA
148. Mircovici Niculae Minoritati DA
149. Mironescu Laurențiu PD-L DA
150. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
151. Mitrea Manuela PSD DA
152. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
153. Mînzînă Ion PRM DA
154. Mocanu Vasile PSD DA
155. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
156. Mohora Tudor PSD DA
157. Moisoiu Adrian PRM DA
158. Moldovan Emil Radu PSD DA
159. Momanu Corneliu PNL DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Movilă Petru PD-L DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Muscă Monica Octavia PNL DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Nica Dan PSD DA
167. Nicolicea Eugen PSD DA
168. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
169. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
170. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
171. Niță Constantin PSD DA
172. Nițulescu Teodor PRM DA
173. Nosa Iuliu PSD DA
174. Oancea Viorel PNL DA
175. Olarean Aurel PD-L DA
176. Oltean Ioan PD-L DA
177. Olteanu Bogdan PNL DA
178. Ovidenie Costel - DA
179. Pardău Dumitru PNL DA
180. Paveliu Marian Sorin PNL DA
181. Păun Nicolae Minoritati DA
182. Petrea Constantin PD-L DA
183. Plumb Rovana PSD DA
184. Ponta Victor-Viorel PSD DA
185. Pop Claudiu Adrian PSD DA
186. Popa Cornel PNL DA
187. Popa Nicolae PC DA
188. Popescu Dan Ioan PSD DA
189. Popescu Florin Aurelian PNL DA
190. Popescu Ionica Constanța PC DA
191. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
192. Preda Cezar-Florin PD-L DA
193. Preda Ion PNL DA
194. Pruteanu Vasile PNL DA
195. Pupeză Viorel PSD DA
196. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
197. Pușcaș Vasile PSD DA
198. Pușcă Mircea Valer PNL DA
199. Puzdrea Dumitru PD-L DA
200. Racoceanu Viorel PD-L DA
201. Radan Mihai Minoritati DA
202. Raicu Romeo Marius PD-L DA
203. Rădulescu Cristian PD-L DA
204. Rogin Marius PD-L DA
205. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
206. Rus Ioan Aurel PRM DA
207. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
208. Rușanu Dan Radu PNL DA
209. Sanda Victor PSD DA
210. Sandu Gabriel PNL DA
211. Sandu-Capră Mihai PNL DA
212. Sasu Ion PSD DA
213. Săniuță Marian-Florian PSD DA
214. Săpunaru Nini PNL DA
215. Sârb Gheorghe PSD DA
216. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
217. Sârbu Marian PSD DA
218. Sârbu Mugurel Liviu - DA
219. Scutaru Adrian George PNL DA
220. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
223. Sóki Béla UDMR DA
224. Soporan Vasile Filip PSD DA
225. Stan Ioan PSD DA
226. Stanciu Anghel PSD DA
227. Stănescu Cristian PRM DA
228. Stănișoară Mihai PD-L DA
229. Stoica Ion - DA
230. Străchinaru Petre PD-L DA
231. Strungă Emil PNL DA
232. Szekely Levente Csaba UDMR DA
233. Știrbeț Cornel PNL DA
234. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
235. Știreanu Octavian PSD DA
236. Tămagă Constantin PSD DA
237. Tărniceru Petru PSD DA
238. Teodorescu George Alin PSD DA
239. Timar Liviu PSD DA
240. Timiș Ioan PSD DA
241. Todoran Pavel PSD DA
242. Toma Horia-Victor PNL DA
243. Toró Tiberiu UDMR DA
244. Tudor Constantin PC DA
245. Tudor Marcu PRM DA
246. Tudose Mihai PSD DA
247. Turcan Raluca PNL DA
248. Țundrea Ioan PC DA
249. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
250. Ujeniuc Dragoș PNL DA
251. Ungureanu Petre PNL DA
252. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
253. Ursărescu Dorinel PNL DA
254. Vainer Aurel Minoritati DA
255. Varga Attila UDMR DA
256. Vasile Aurelia PSD DA
257. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
258. Vălean Adina Ioana PNL DA
259. Văsioiu Horia PD-L DA
260. Vlădoiu Aurel PSD DA
261. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
262. Voinea Florea PSD DA
263. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
264. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
265. Zegrean Augustin PD-L DA
266. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 17:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro