Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:56

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
PL 455/2005 serviciului public de alimentare cu energie termică
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:270 81 62 25 43 17 16 15 11
- voturi pentru (DA):263 79 61 24 42 16 16 15 10
- voturi împotrivă (NU):3 2 - 1 - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:3 - 1 - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR -
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Călian Petru PC DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Câmpanu Liviu PNL DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
50. Ciontu Corneliu - DA
51. Ciopraga Mircea PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Codîrlă Liviu PRM DA
55. Constantinescu Viorel PSD DA
56. Corlățean Titus PSD DA
57. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL -
59. Cutean Vasile Emilian PSD DA
60. Dan Iosif PSD DA
61. Diaconescu Marin PRM DA
62. Diaconescu Renică PC DA
63. Dida Corneliu Ioan PSD DA
64. Dobre Traian PNL DA
65. Dorneanu Valer PSD DA
66. Dragomir Gheorghe PNL DA
67. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
68. Dumitrescu Liana Minoritati DA
69. Dumitrescu Zamfir - DA
70. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
71. Dumitriu Mihai PSD DA
72. Dumitru Ion PSD DA
73. Dușa Mircea PSD DA
74. Duțu Stelian PD-L DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Eserghep Gelil PRM DA
77. Faina Constantin PC DA
78. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
79. Fenechiu Relu PNL DA
80. Firczak Gheorghe Minoritati DA
81. Florea Damian PC DA
82. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
83. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
84. Furo Iuliu Ioan PRM DA
85. Gabor Gheorghe PNL DA
86. Găleteanu Monalisa PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic PNL DA
88. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
89. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
90. Ghișe Ioan PNL DA
91. Giurgiu Mircia - DA
92. Godja Petru PSD DA
93. Gonțea Ion PD-L DA
94. Grigore Dan PD-L DA
95. Grosaru Mircea Minoritati DA
96. Gubandru Aurel PSD DA
97. Gușă Cozmin Horea - Abținere
98. Hanganu Romeo Octavian PC DA
99. Hellvig Eduard Raul PC DA
100. Hoban Ioan PNL DA
101. Hoinaru Marian PNL DA
102. Hrebenciuc Viorel PSD DA
103. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ifrim Mircea PRM DA
107. Igaș Traian Constantin PD-L DA
108. Ignat Miron Minoritati DA
109. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
110. Ionescu Daniel PSD DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Iordache Grațiela Denisa PC DA
113. Iriza Marius PRM DA
114. Iustian Mircea Teodor PNL DA
115. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
116. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Kerekes Károly UDMR DA
119. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
120. Kovacs Attila UDMR DA
121. Lakatos Petru UDMR DA
122. Lambrino Radu PD-L DA
123. Lificiu Petru - DA
124. Liga Dănuț PD-L DA
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Macaleți Costică PSD DA
127. Magheru Paul PRM DA
128. Man Mircea PD-L DA
129. Manda Iulian Claudiu PSD DA
130. Manolescu Oana Minoritati DA
131. Manta Pantelimon PC DA
132. Marian Dan Mihai PNL DA
133. Marin Constantin PSD DA
134. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
135. Martin Eduard-Stelian PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Máté András-Levente UDMR DA
138. Matei Cătălin Lucian PSD DA
139. Mazăre Alexandru PSD DA
140. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
141. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
142. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
143. Mătușa Tudor PRM DA
144. Merce Ilie PRM DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Micula Cătălin PNL DA
147. Mihalache Sorin Dan PSD DA
148. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
149. Mircea Costache PRM NU
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mironescu Laurențiu PD-L DA
152. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
153. Mitrea Manuela PSD DA
154. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
155. Mînzînă Ion PRM DA
156. Mocanu Alexandru PD-L DA
157. Mocanu Vasile PSD DA
158. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
159. Mohora Tudor PSD DA
160. Moisoiu Adrian PRM DA
161. Moldovan Emil Radu PSD DA
162. Momanu Corneliu PNL DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Movilă Petru PD-L DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Muscă Monica Octavia PNL DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Nechita Aurel PSD DA
169. Nica Dan PSD DA
170. Nicolicea Eugen PSD DA
171. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
172. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
173. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
174. Niță Constantin PSD DA
175. Nițulescu Teodor PRM DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Oancea Viorel PNL DA
178. Oltean Ioan PD-L DA
179. Olteanu Bogdan PNL DA
180. Ovidenie Costel - DA
181. Palăr Ionel PNL DA
182. Pardău Dumitru PNL DA
183. Paveliu Marian Sorin PNL DA
184. Păun Nicolae Minoritati DA
185. Petrea Constantin PD-L DA
186. Plumb Rovana PSD DA
187. Ponta Victor-Viorel PSD DA
188. Pop Claudiu Adrian PSD DA
189. Popa Cornel PNL DA
190. Popa Nicolae PC DA
191. Popescu Dan Ioan PSD DA
192. Popescu Florin Aurelian PNL DA
193. Popescu Ionica Constanța PC DA
194. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
195. Preda Cezar-Florin PD-L DA
196. Preda Ion PNL DA
197. Pruteanu Vasile PNL DA
198. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
199. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
200. Pușcaș Vasile PSD DA
201. Pușcă Mircea Valer PNL DA
202. Puzdrea Dumitru PD-L DA
203. Racoceanu Viorel PD-L DA
204. Radan Mihai Minoritati DA
205. Raicu Romeo Marius PD-L DA
206. Rădulescu Cristian PD-L DA
207. Rogin Marius PD-L DA
208. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
209. Rus Ioan Aurel PRM DA
210. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
211. Sanda Victor PSD DA
212. Sandu Gabriel PNL DA
213. Sandu-Capră Mihai PNL DA
214. Sasu Ion PSD DA
215. Săniuță Marian-Florian PSD NU
216. Săpunaru Nini PNL DA
217. Sârb Gheorghe PSD DA
218. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
219. Sârbu Marian PSD DA
220. Sârbu Mugurel Liviu - DA
221. Scutaru Adrian George PNL DA
222. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
225. Sóki Béla UDMR DA
226. Soporan Vasile Filip PSD DA
227. Stan Ioan PSD DA
228. Stanciu Anghel PSD NU
229. Stănescu Cristian PRM DA
230. Stănișoară Mihai PD-L -
231. Stoica Ion - DA
232. Străchinaru Petre PD-L DA
233. Strungă Emil PNL DA
234. Szekely Levente Csaba UDMR DA
235. Știrbeț Cornel PNL DA
236. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
237. Știreanu Octavian PSD DA
238. Tămagă Constantin PSD DA
239. Tărniceru Petru PSD DA
240. Teodorescu George Alin PSD DA
241. Timar Liviu PSD DA
242. Timiș Ioan PSD DA
243. Todoran Pavel PSD DA
244. Toma Horia-Victor PNL DA
245. Toró Tiberiu UDMR DA
246. Tudor Constantin PC DA
247. Tudor Marcu PRM DA
248. Tudose Mihai PSD DA
249. Turcan Raluca PNL DA
250. Țundrea Ioan PC DA
251. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
252. Ujeniuc Dragoș PNL DA
253. Ungureanu Petre PNL DA
254. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
255. Ursărescu Dorinel PNL DA
256. Vainer Aurel Minoritati DA
257. Varga Attila UDMR DA
258. Vasile Aurelia PSD DA
259. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
260. Vălean Adina Ioana PNL DA
261. Văsioiu Horia PD-L DA
262. Vlase Petru Gabriel PSD DA
263. Vlădoiu Aurel PSD DA
264. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
265. Voinea Florea PSD DA
266. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
267. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
268. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
269. Zegrean Augustin PD-L DA
270. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 20:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro